مزایای بوتاکس صورت برای مردان: بوتاکس پیشانی و دورچشم آقایان

تاریخ 21 آبان 1402

امروزه تنها زنان نیستند که از بوتاکس استفاده می‌کنند. مردان نیز برای رفع چین و چروک‌های صورت خود تمایل به استفاده از بوتاکس دارند. تزریق بوتاکس بدون نیاز به جراحی یا استراحت باعث بهبود ظاهری صورت در مردان می‌شود.

آقایان همیشه ترجیح می‌دهند که بدون انجام روش‌های دشوار و جراحی جوان‌تر به نظر برسند. در صورتی که تمایل به رفع چین و چروک‌های پیشانی و دور چشم خود دارید، با متخصصین کلینیک زیبایی رازی مشورت کنید. متخصصین ما در بهبود زیبایی ظاهری مردان بسیار باتجربه هستند و در مورد انواع روش‌های درمانی به شما اطلاعات لازم را خواهند داد. روش‌های درمانی مورد استفاده باعث جوان‌سازی و افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد.

بوتاکس چیست؟ 


بوتاکس از سم بوتولینوم تولید می‌شود که از باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم به دست می‌آید. این سم، اگرچه یکی از مرگبارترین سم‌های شناخته شده است، به مقادیر بسیار کم برای درمان عارضه‌های گوناگون استفاده می‌شود.

بوتاکس نه تنها برای رفع چین و چروک‌های عمیق مناسب است، بلکه برای درمان متعددی از اختلال‌ها و عارضه‌ها نیز استفاده می‌شود.

بوتاکس چگونه عمل می‌کند؟ 


استفاده از بوتاکس در مقادیر زیاد خطرناک می‌باشد چرا که باعث از بین رفتن اعصاب و پروتئین‌های ضروری می‌شود. بوتاکس در مقادیر بسیار کم بوسیله مسدود کردن سیگنال‌های بین عضلات صورت و اعصاب، باعث کاهش انقباض عضلات می‌شود. کاهش انقباض عضلانی باعث نرم شدن و رفع چین و چروک پوست می‌شود.

مزایای بوتاکس برای مردان


مزایای بوتاکس برای مردان

بوتاکس برای درمان بسیاری از عارضه‌های مختلف استفاده می‌شود. در ارتباط با بهبود ظاهری صورت، بوتاکس دارای مزایای فراوانی برای جوان‌سازی و مقابله با سالخوردگی پوست می‌باشد.

چنانچه تمایل به استفاده از بوتاکس دارید، مزایای مربوط به این روش درمانی را مطالعه کنید :

رفع چین و چروک‌های صورت بدون نیاز به جراحی 

بر خلاف لیفت صورت و لیفت ابرو، بوتاکس روشی غیر تهاجمی است که معمولاً به بی‌حسی نیاز ندارد. انجام این روش تنها چند دقیقه زمان می‌برد؛ در حالی که انجام روش‌های جراحی جهت رفع چین و چروک مانند لیفت صورت به سه تا چهار ساعت زمان نیاز دارد. همچنین امکان دارد زمان بهبودی در روش‌های جراحی هفته‌ها طول بکشد.

تزریق بوتاکس در مدت زمان کمی انجام می‌شود. با وجود اینکه پس از تزریق به زمان بهبودی نیازی نمی‌باشد، بسیاری از مردان ترجیح می‌دهند که به سبب احتمال بروز ورم یا کبودی، به مدت یک روز به سر کار نرفته و استراحت کنند.

بهبود ظاهر طبیعی صورت 

بوتاکس از مزایای جوانسازی و افزایش زیبایی صورت برخوردار است. این روش بسیار موثر در رفع چین و چروک و جلوگیری از ایجاد خطوط و چین‌های جدید است.

مردان عموماً تمایل دارند که جوان‌تر به نظر برسند و به همین دلیل استفاده از بوتاکس در آن‌ها رواج دارد. در بسیاری از موارد، مردان سالخورده نمی‌توانند به راحتی پیشرفت کنند، در حالی که مردان جوان‌تر فرصت‌های بیشتری برای پیشرفت در شغل خود دارند.

مردان سالخورده‌تر تمایل دارند که نشانه‌های پیری را کمتر نشان دهند. تزریق بوتاکس باعث کاهش چین و چروک‌های پیشانی و دور چشم می‌شود و همچنین پف‌های زیر چشم که از افزایش سن به وجود می‌آیند را نیز کاهش می‌دهد.

افزایش اعتماد به نفس 

وجود تعداد کمی چروک در صورت طبیعی می‌باشد؛ ولی وجود تعداد زیادی چین و چروک باعث می‌شود که فرد سالخورده‌تر از حد طبیعی به نظر بیاید. چین و چروک‌های صورت در اثر تابش نور خورشید، استفاده نکردن از محصولات ضد آفتاب و یا به دلایل ژنتیکی ایجاد می‌شوند و باعث می‌شوند تا مردان در ارتباط با چهره خود اعتماد به نفس کافی نداشته باشند.

استفاده از بوتاکس می‌تواند نشانه‌های افزایش سن را رفع کند و در نتیجه اعتماد به نفس شخص را افزایش دهد. در واقع شواهد نشان می‌دهند که بوتاکس باعث کاهش علائم افسردگی می‌شود. به طور کلی تزریق بوتاکس باعث بهبود کیفیت زندگی چه در محل کار و چه در زندگی شخصی مردان می‌شود.

میانگین سنی متقاضیان استفاده از بوتاکس 


میانگین سنی افرادی که می‌خواهند برای اولین بار از بوتاکس استفاده کنند 40 سال می‌باشد. در زنان این میانگین در سن 30 سالگی می‌باشد.

آیا مردان برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک، بایستی در سنین پایین‌تر تزریق بوتاکس را انجام دهند؟ 


تزریق بوتاکس در سنین پایین‌تر تأثیر بیشتری دارد. استفاده از بوتاکس برای رفع خطوط پویا که هنگام حرکت اجزای صورت ایجاد می‌شوند، باعث کاهش فشار وارد بر پوست می‌شود و از ایجاد خطوط غیرفعال که حتی در حالت استراحت عضلات صورت نیز قابل مشاهده هستند جلوگیری می‌کند.

میزان رضایت مردان از نتیجه تزریق بوتاکس 


بوتاکس به عنوان یکی از بهترین روش‌های درمانی برای مردان و زنان شناخته می‌شود. افراد بسیار راضی از این روش هستند و در عین حال، میزان عوارض آن کم است. استفاده از بوتاکس نیازی به استراحت پس از تزریق ندارد و هزینه آن نسبت به روش‌های دیگر مانند لیزر و جراحی کمتر است.

کاربردهای بوتاکس برای مردان 


در مردان از تزریق بوتاکس بیشتر برای رفع خطوط اخم در پیشانی و چروک‌های دور چشم استفاده می‌شود. به چروک‌های دور چشم خطوط پنجه‌کلاغی نیز گفته می‌شود. در زنان نیز از بوتاکس بیشتر برای رفع خطوط عمودی بین ابروها استفاده می‌شود. هم مردان و زنان به دنبال راهی برای از بین بردن چروک‌های پیشانی خود هستند.

همچنین با تزریق بوتاکس در عضله ماستر (عضله جونده) در امتداد خط فک یا چانه از ایجاد فرورفتگی و چروک در پوست جلوگیری می‌شود و در نتیجه صورت باریک‌تر و زیباتر نشان داده می‌شود. یکی دیگر از کاربردهای متداول بوتاکس در مردان، رفع تعریق زیر بغل می‌باشد. یک بار تزریق بوتاکس در هر جلسه درمانی می‌تواند مشکل عرق کردن زیر بغل را تا اندازه 90 درصد کاهش دهد.

نتیجه تزریق بوتاکس تا چه مدت ماندگار می‌باشد؟ 


نتیجه تزریق بوتاکس تا چه مدت ماندگار می‌باشد

ماندگاری نتیجه درمان در هر شخص متفاوت می‌باشد. بیشتر مردان نیاز دارند که تنها دو بار در سال درمان را تکرار کنند. بعضی دیگر از مردان ترجیح می‌دهند که جلسات بیشتری (برای مثال هر 4 ماه یک بار) برای تزریق بوتاکس مراجعه کنند تا تأثیر و ماندگاری درمان بیشتر شود.

البته در بیشتر موارد استفاده از بوتاکس به تعداد دو بار در سال کافی می‌باشد. به خاطر داشته باشید که اثر درمان دائمی نمی‌باشد و در نهایت بوتاکس به تدریج اثر خود را از دست می‌دهد.

مقایسه اثر بوتاکس و ژل


مقایسه اثر بوتاکس و ژل

معمولاً از بوتاکس همراه با ژل برای رفع چین و چروک استفاده می‌شود. البته نحوه تأثیر این دو روش با هم متفاوت است. ژل حاوی اسید هیالورونیک می‌باشد. اسید هیالورونیک دارای موادی است که باعث آب‌رسانی به پوست می‌شوند و پس از تزریق با افزایش حجم سبب رفع چین و چروک می‌شوند. تأثیر ژل برای مدت 9 ماه ماندگار است.

ژل بیشتر برای رفع چروک‌هایی استفاده می‌شود که حتی در زمان استراحت عضلات صورت نیز قابل مشاهده هستند؛ در حالی که بوتاکس برای از بین بردن خطوط پیشانی و چروک‌های دور چشم استفاده می‌شود. این خطوط در زمان انقباض عضلات ایجاد می‌شوند.

بوتاکس و ژل‌های اسید هیالورونیک برای رفع خطوط گوناگون در صورت استفاده می‌شوند و هر دو برای مردانی که تمایل به کاهش چین و چروک‌های موجود در صورت دارند بسیار مفید هستند. در این ارتباط بایستی با متخصص پوست و زیبایی باتجربه در مورد نوع روش‌های درمانی و نحوه انجام آن‌ها مشورت کنید.

روش‌های دیگر جهت رفع چین و چروک صورت در مردان 


بوتاکس برای همه افراد مناسب نمی‌باشد. چنانچه نیاز به جوان‌سازی صورت خود دارید ولی تمایل ندارید که از تزریق بوتاکس در صورت خود استفاده کنید، گزینه‌های دیگری نیز به این منظور موجود هستند.

آقایان می‌توانند از گزینه‌هایی مانند ماسک‌های صورت مخصوص شب و کرم‌های سفت‌کننده پوست صورت استفاده کنند. در اینجا به معرفی برخی از محصولاتی که به جای بوتاکس برای مردان قابل استفاده هستند می‌پردازیم :

ماسک صورت مخصوص شب

زمانی که انسان به خواب می‌رود، پوست شروع به جوان‌سازی و ترمیم خود می‌کند. خواب ناکافی می‌تواند به پوست آسیب برساند و در این صورت نشانه‌های سالخوردگی در پوست قابل مشاهده هستند.

ماسک‌های صورت مخصوص شب به گونه‌ای ساخته شده‌اند که هنگام خواب به روند ترمیم پوست کمک می‌کنند. این ماسک‌ها به صورت کرم موجود هستند و بایستی پیش از خواب به صورت مالیده شوند. ماسک‌های صورت مخصوص شب عموما حاوی مواد قوی محافظ پوست نمی‌باشند. این ماسک‌ها باعث حفظ رطوبت پوست می‌شوند در نتیجه آب‌رسانی به پوست به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

سرم‌های سفت‌کننده پوست صورت

چنانچه به دنبال محصولات قوی و مؤثر برای مبارزه با سالخوردگی پوست هستید، می‌توانید از سرم‌های سفت‌کننده پوست استفاده کنید. این سرم‌ها حاوی آنتی‌اکسیدان، ویتامین‌ها و مواد مؤثر دیگر برای رفع نشانه‌های سالخوردگی هستند.

صرف نظر از سن اشخاص، سرم‌های سفت‌کننده پوست مردان دارای مزایای زیادی برای پوست هستند. این سرم‌ها باعث رفع چین و چروک‌های ناشی از تابش نور آفتاب شده و از ایجاد چروک‌های بیشتر جلوگیری می‌کنند.

کرم‌های دور چشم 

برخی از انواع کرم‌های دور چشم تنها برای زمان شب قابل استفاده هستند؛ در حالی که کرم‌های دیگری نیز موجود هستند که در هنگام روز نیز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. کرم‌های دور چشم معمولاً حاوی کافئین (جهت بهبود جریان خون در منطقه مورد نظر)، ویتامین B3، مقدار کمی استیل هگزاپپتید-8 و مواد دیگری جهت رفع چین و چروک و کاهش انقباض عضلانی هستند.

میکرودرم ابریژن

در روش میکرودرم ابریژن، از کریستال‌های کوچک برای لایه‌برداری و برداشتن سلول‌های مرده پوست استفاده می‌شود. این روش بافت ناصاف پوست را ترمیم کرده و باعث محکم شدن پوست در قسمت‌های دارای چروک می‌شود.

از این روش برای رفع چین و چروک استفاده می‌شود. البته امکان دارد برای از بین بردن خطوط عمیق به کرم‌های دور چشم و سرم‌های سفت‌کننده پوست هم نیاز باشد. همچنین برخی از افراد نگران عوارض جانبی احتمالی این روش درمانی هستند. البته عوارض ناشی از این روش به اندازه عوارض ایجاد شده با استفاده از بوتاکس نمی‌باشند. پس از میکرودرم ابریژن امکان دارد قرمزی، ورم و کبودی در پوست صورت ایجاد شود.

عوارض جانبی احتمالی


بیشتر افراد نگران عوارض جانبی ناشی از تزریق بوتاکس هستند. با توجه به این که امروزه بوتاکس در انواع مختلفی در بازار عرضه می‌شود، نگرانی متقاضیان در ارتباط با وجود محصولات نامرغوب افزایش پیدا کرده است.

عوارض جانبی خفیـف ناشی از تزریق بوتاکـس شـامل سـردرد، درد در قـسمت تزریق، قرمـزی و ورم، افتـادگی پلـک فوقانی چشم و دو بینی می‌باشند.

در صورتی که تمایل به استفاده از این روش درمانی دارید، حتماً بایستی به کلینیک و متخصص پوست و زیبایی معتبر و با تجربه مراجعه کنید.

هزینه بوتاکس برای آقایان چقدر است؟ 


هزینه بوتاکس به اندازه لیفت ابرو یا لیفت صورت نمی‌باشد. هزینه تزریق بوتاکس با توجه به ناحیه تحت درمان متفاوت می‌باشد.

مشاوره رایگان