ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟ آیا دائمی است؟

ابروهای پرپشت نماد جوانی و شادابی هستند. ابروها صورت را جذاب و چشم‌ها را برجسته می‌کنند. کاشت ابرو در ابتدا برای بازگرداندن رشد ابرو در بیمارانی بود که موهایشان را به دلیل شیمی درمانی یا بیماری‌های ژنتیکی از دست داده بودند.

با این حال، کاشت ابرو اخیراً در دنیای زیبایی محبوبیت پیدا کرده است. نتایج کاشت موی ابرو در مقایسه با نتایج حاصل از میکروبلیدینگ یا آرایش، طبیعی به نظر می‌رسد. با کاشت ابرو، افزایش تراکم ابرو را به شکلی که برای صورت شما طراحی شده است خواهید دید.

اما ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟ آیا دائمی است؟ در این مقاله به ماندگاری کاشت ابرو، نحوه کاشت و مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو برای ماندگاری بیشتر آنها اشاره شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی ماندگاری کاشت ابرو، بهترین روش برای کاشت ابرو، انواع خدمات ارائه شده در کلینیک پوست و مو رازی و یا برای رزرو نوبت در این مرکز با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

بهترین روش ماندگار برای کاشت ابرو


بهترین روش ماندگار برای کاشت ابروکاشت ابرو، درست مانند کاشت مو، یک راه دائمی برای درمان ریزش مو است. این روش شامل برداشتن مو از ناحیه اهداکننده که پشت سر است و کاشت آن در محل گیرنده است. محل دریافت کننده، در این روش، ناحیه ابرو است. جراح می‌تواند از یکی از دو روش برای کاشت مو استفاده کند. این دو روش عبارتند از:

 • استخراج واحد فولیکولی (FUE): در روش استخراج واحد فولیکولی، جراح که درمان را انجام می‌دهد از پانچ دستی برای برداشتن فولیکول‌های مو به صورت تک تک استفاده می‌کند. سایر ابزارهایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از پانچ رباتیک یا پانچ برقی. مزایای تکنیک FUE زمان کوتاه‌تر از کار افتادگی است و جای زخم خطی باقی نمی‌گذارد. با این حال، استخراج زمان می‌برد و کیفیت پیوند تحت تأثیر موهای کوتاهتر قرار می‌گیرد.
 • پیوند واحد فولیکولی (FUT): روش FUT شامل برداشتن نواری پوست حاوی فولیکول‌های مو و پیوند آن در ناحیه ابرو است. این نوار حالت ابرو را بهبود می‌بخشد. مزایای استفاده از روش برش برای استخراج فولیکول‌های مو این است که این روش بسیار سریعتر است و دام کاشت ابرو نیز طولانی‌تر است. موهای بلندتر بهتر است زیرا جراح می‌تواند پیچ ​​خوردگی موها را ببیند. نقطه ضعف تکنیک FUT این است که یک اسکار خطی بر جای می‌گذارد و زمان از کار افتادگی طولانی‌تر است.

 

 

کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟


عمل کاشت ابرو در مطب یا کلینیک به صورت سرپایی انجام می‌شود. جراح قبل از شروع درمان از آرامبخش خوراکی یا بی‌حسی موضعی برای بی‌حس کردن بیمار استفاده می‌کند.

هنگام کاشت موی ابرو نیازی به بی هوشی عمومی نیست. پزشک شکل و ابعاد ابروها و خروجی بیمار را طراحی می‌کند. پزشک باید به دقت ویژگی‌های صورت و تقارن ابروهای بیمار را بررسی کند. پزشک از بی‌حسی موضعی برای بی‌حس کردن ناحیه‌ای که باید موها از آنجا برداشت شود، استفاده می‌کند. بیشتر اوقات از پشت سر به عنوان ناحیه اهدا کننده استفاده می‌شود.

استخراج فولیکول‌های مو را می‌توان با استفاده از دستگاه پانچ یا برداشتن نواری موهای اهداکننده و استفاده از میکروسکوپ برای تقسیم فولیکول‌های مو به موهای تکی انجام داد. سپس فولیکول‌های مو اهداکننده را یکی یکی داخل سوراخ‌ها یا بریدگی‌های کوچکی قرار می‌دهند که به اندازه کافی کوچک هستند تا فولیکول‌های مو در آن جا شوند.

برای ایجاد ظاهری طبیعی‌تر، هر قسمت به گونه‌ای ایجاد می‌شود که با زاویه خروج و جهت موهای ابرو مطابقت داشته باشد. پس از 3 تا 4 ماه، فولیکول‌های مو فضایی برای رشد موهای جدید ایجاد می‌کنند. بهترین نتایج 6 تا 8 ماه بعد از عمل قابل مشاهده هستند.

 

 

مزایای کاشت ابرو


مزایای کاشت ابرواز آنجایی که ابروها نقش مهمی در هارمونی کلی صورت ما دارند، کاشت ابرو برای افرادی که ابروهای کم پشت دارند می‌تواند ظاهری جذاب ایجاد کند. مزایای اضافی کاشت ابرو عبارتند از:

 • ابروهای کنده شده، نواحی اسکار و قسمت‌های طاسی که ناشی از خالکوبی یا سایر روش‌های پزشکی است را به طور کامل ترمیم می‌کند.
 • به بیماران تراجنسیتی کمک می‌کند تا ظاهری مردانه یا زنانه‌تر داشته باشند.
 • چهره افرادی را که به طور مادرزادی ابروهای نازک دارند جذاب می‌کند.
 • ظاهری خوب و جذاب به بیمارانی که به دلیل افزایش سن موهای ابرویشان ریخته است، می‌دهد.

مدل ابروها چگونه می‌شود؟


در جلسه اول مشاوره با پزشک، طرح و عکس ابروی دلخواهتان را با خود آورده و به پزشک نشان دهید. به این ترتیب متخصصان مو می‌توانند درک بهتری از اهداف زیبایی شناختی شما داشته باشند و برای ایجاد طبیعی‌ترین ظاهر با شما همکاری کنند. به عنوان یک راهنما، در اینجا چند نکته برای انتخاب بهترین طرح ابرو برای فرم صورت شما آورده شده است:

 • صورت بیضی شکل: زوایای نرم با قوس‌های کوتاه تر، مکمل خط فک بیضی شکل است.
 • صورت گرد: قوس‌های بلندتر و زاویه‌دار باعث کشیده‌تر شدن صورت گرد و ایجاد تعادل می‌شود.
 • صورت مربعی: مدل ابروی قوس دار و به شکل منحنی، صورت مربعی را متعادل می‌کند.
 • صورت قلبی شکل: صورت قلب: قوس‌های بلند با صورت‌های کوتاه‌تر و قوس‌های کم برای صورت‌های بلندتر مناسب هستند.
 • صورت الماسی شکل: ابروهای گرد گونه‌ها را ظریف و نرم می‌کند.

ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟


نتایج کاشت ابرو تا زمانی که بیمار اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهد و هیچ شرایطی در آینده موهای جدید را از بین نبرد، دائمی است.

بهبودی کاشت ابرو


دوره نقاهت برای کاشت ابرو نسبتاً سریع است. اکثر بیماران از 5 تا 7 روز پس از عمل به روال معمول خود باز می‌گردند. با این حال، نتایج در عرض 4 تا 6 ماه قابل مشاهده است و پس از یک سال نهایی می‌شود.

پوسته و تورم در اطراف ابروها در هفته اول طبیعی است، اما نگران نباشید، هر گونه کبودی سطحی یا پوسته پوسته شدن بعد از چند روز از بین می‌رود. بسیار مهم است که در این مدت به هیچ وجه ناحیه مورد نظر را خراش ندهید یا نچینید.

حداقل به مدت 24 ساعت ابروها یا ناحیه اهداکننده را نشویید و در هفته اول یک پیراهن دکمه‌دار بپوشید تا هنگام عوض کردن لباس فولیکول‌ها از جای خود خارج نشوند. هر گونه درد یا ناراحتی به راحتی با داروهای مسکن تجویز شده قابل کنترل است.

موهای کاشته شده از 2 تا 8 هفته بعد از عمل در مرحله استراحتی به نام ‘ریزش شوک’ شروع به ریزش می‌کنند. این واکنش طبیعی بدن به جراحی است و دلیلی برای نگرانی نیست. فولیکول‌ها در زیر پوست زنده و سالم می‌مانند در حالی که موها در حدود چهار ماه می‌ریزند و بازسازی می‌شوند. نتایج پس از یک سال کامل شده و ابروها پر می‌شوند.

سوالات متداول


آیا کاشت ابرو یک عمل بی‌خطر است؟

جراحی ترمیم ابرو یک روش کم خطر در نظر گرفته می‌شود. اگرچه عفونت و سایر عوارض ممکن است رخ دهند، اما نادر هستند.

موهای ابرو تا چه زمانی رشد خواهند کرد؟

موهایی که به ابروها پیوند زده می‌شوند به رشد خود ادامه می‌دهند، گویی در ناحیه اصلی خود هستند. به عنوان مثال، اگر موهای شما از پوست سر کاشته شده باشد، طوری رشد می‌کند که گویی هنوز در پشت سر است. بنابراین، برای حفظ طول مناسب موهای ابرو، باید هفته‌ای یک بار ابروهای خود را کوتاه کنید.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟ 

هزینه کاشت ابرو بر اساس نیازهای فردی شما متفاوت است. تعداد فولیکول‌های مو در هر پیوند معمولاً کافی است، بنابراین ممکن است مجبور نباشید برای داشتن ابروهای پرتر هزینه زیادی بپردازید.

با این حال، اگر به کاشت بیش از حد نیاز داشته باشید، کاشت مو معمولی می‌تواند تا حدودی گران‌تر باشد. اکثر روش‌های کاشت مو مستلزم پرداخت هزینه برای هر پیوند هستند.

عوارض کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یک عمل بسیار ایمن و بدون درد است. این یک روش سطحی است، به این معنی که هیچ نفوذ عمیقی در ساختار اتفاق نمی‌افتد. با توجه به ماهیت بسیار عروقی پوست سر و ناحیه ابرو، ممکن است به هیچ عفونتی مبتلا نشوید. با این حال، ممکن است برای یک یا دو روز مقداری ورم در اطراف ابروهای شما ایجاد شود. همچنین ممکن است به دلیل تزریق بی‌حسی در ناحیه ابرو کمی درد یا ناراحتی احساس کنید.

 

 

عمل کاشت ابرو چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان مورد نیاز برای این روش بستگی به تعداد موهای کاشته شده دارد. پیوند می‌تواند بین 1 تا 4 ساعت طول بکشد. نیمی از این زمان برای برداشت فولیکول‌ها و نیمی دیگر برای کاشت مو استفاده می‌شود.

موی اهداکننده از کجا می‌آید؟

موهای اهدا کننده معمولاً از بالای گوش یا پشت سر استخراج می‌شوند.

بعد از کاشت ابرو کی می‌توانم به سر کار برگردم؟ 

توصیه می‌کنیم بعد از کاشت ابرو، تقریباً 5 تا 7 روز از محل کار خود فاصله بگیرید. با این حال، پزشک دستورالعمل‌های شخصی را بسته به سبک زندگی شما ارائه می‌دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان