لیفت گونه: مراحل بالاکشیدن گونه با نخ، اولتراپی، لیزر و تزریق ژل

تاریخ 16 دی 1402

با گذشت سن، حجم گونه‌های چهره به صورت چربی، عضله، پوست و استخوان کاهش می‌یابد. این کاهش حجم گونه‌ها باعث فرو رفتن پوست و بافت چهره به سمت داخل دهان می‌شود و باعث ایجاد چین و چروک‌های عمیق‌تر در ناحیه دهان و بینی و ایجاد افتادگی در گوشه‌های دهان می‌شود.

افزودن حجم به گونه یا خط میانی چهره، می‌تواند باعث پر شدن مجدد ناحیه گونه و اصلاح افتادگی پوست در اطراف فک، گونه، بینی و دهان شود. لیفت گونه نیز می‌تواند جزء روش‌های غیرجراحی برای اصلاح چهره باشد، اما اگر نیازی به کاهش کلی حجم چهره نباشد، فرد ممکن است تنها اقدام به لیفت گونه کند.

لیفت صورت غیر جراحی چیست؟ 


لیفت صورت غیر جراحی یا جوانسازی صورت با استفاده از ترکیبی از روش‌های زیبایی برای بازگرداندن ساختارهای صورت و درمان مشکلات موضعی صورت مانند چین و چروک، کاهش حجم، شلی پوست،‌ هایپرپیگمانتاسیون و جای زخم حاصل می‌شود.

این فرآیند یک جایگزین مناسب برای لیفت صورت معمول به روش جراحی است که هیچ یک از معایت زمان بهبودی، جای بخیه و درد قابل مشاهده در اثر روش جراحی را ندارد. رویکرد “یک چیز برای همه” برای جوان سازی صورت وجود ندارد و بسته به وضعیت فردی شما از روش‌های درمانی مختلفی استفاده می‌شود.

لیفت صورت بدون جراحی می‌تواند شامل ترکیبی از انتقال چربی به صورت و فیلرهای پوستی برای حجم دهی، تزریقات فریز کردن عضله یا درمان‌هایی مانند اولتراپی، لیزر یا فرکانس رادیویی برای سفت شدن پوست باشد.

بسته به کیفیت پوست، پزشک شما ممکن است مجموعه ای از لایه برداری‌های پوست صورت یا سایر روش‌های جوان سازی پوست مانند میکرونیدلینگ را در کنار برنامه درمانی شما توصیه کند.

مزایای درمان لیفت گونه غیر جراحی چیست؟ 


 • درمان موثر و غیرتهاجمی‌
 • توسط متخصص پوست یا جراح پلاستیک با تجربه انجام می‌شود
 • دوره بهبودی ندارد و بازگشت سریع به کار و برنامه روزمره ممکن است
 • نیازی به بیهوشی عمومی ‌نیست
 • بدون جای زخم
 • نتایج فوری و طبیعی

چرا افراد درمان لیفت گونه غیر جراحی را انجام می‌دهند؟ 


درمان غیر جراحی لیفت صورت به عنوان جامع ترین درمان ترکیبی برای مبارزه با روند پیری طراحی شده است.

فواید لیفتینگ غیر جراحی هم زیبایی و هم روانشناختی است و شامل موارد زیر است:

 • ظاهر صورت جوان می‌شود
 • سطح پوست نرم و صاف می‌گردد
 • کاهش خطوط ریز و چین و چروک
 • حجم و تناسب صورت را برمی‌گرداند
 • احساس بهبودی ظاهر

چرا لیفت صورت غیر جراحی به جای جراحی لیفت صورت انجام شود؟ 


مزیت لیفت صورت غیر جراحی این است که سریع و غیر تهاجمی ‌است، به بیهوشی عمومی ‌احتیاج ندارد و زمان بهبودی بسیار کمی ‌دارد. همچنین می‌توان مرحله درمان را طی یک دوره چند ماهه انجام داد تا اثرات آن به تدریج با گذشت زمان ظاهر شده و برای دیگران جزیی و طبیعی به نظر برسد.

اگر به دنبال نتایج ضد پیری چشمگیر “و یک بار برای همیشه” هستید که نیازی به مراقبت‌های بعدی نداشته باشد، لیفت صورت جراحی گزینه بهتری است.

پزشکان اغلب قبل از انجام جراحی لیفت صورت، فرآیند لیفت صورت غیر جراحی را برای بیماران جوان که تازه شروع به تجربه علائم پیری در 30 و 40 سالگی خود می‌کنند، توصیه می‌کنند. به همین ترتیب ، پزشکان لیفت صورت غیر جراحی را نیز برای افرادی که به دنبال ترمیم و حفظ نتایج لیفت صورت خود، بعد از گذشت حدود یک دهه هستند، توصیه می‌کنند.

متخصصان زیبایی و جراحان پلاستیک می‌توانند در مورد بهترین روش به شما مشاوره دهند و از طرف شما برنامه سفارشی را تعیین کنند.

انواع روش‌های لیفت گونه بدون جراحی


انواع روش‌های لیفت گونه بدون جراحی

گزینه‌های زیر برای لیفت صورت روش‌های سرپایی و غیر جراحی هستند که بدون رفتن زیر تیغ، اثر لیفت، استوار و سفت شده صورت را ارائه می‌دهند.

LED 

تکنولوژی دیودهای القایی (LED) یک روش غیردردناک است که با استفاده از نورهای مختلف، می‌تواند مشکلات مختلف پوستی مانند آکنه، خطوط ریز و چین‌وچروک، رنگدهی، جوش‌های قرمز و روزاسازی را بهبود بخشد. همچنین می‌تواند التهابات را کاهش دهد. این روش معمولاً با هزینه کمی صورت می‌گیرد و برای دیدن نتایج قابل توجه، باید حداقل 24 جلسه انجام شود.

روش درمانی نور با پالس شدید (IPL) نیز یک روش مشابه برای درمان مشکلات پوستی است که به خوبی برای کاهش رنگدهی‌های قهوه‌ای، عروق قرمز و آسیب‌های ناشی از نور خورشید کار می‌کند. این روش از یک دستگاه نور با طیف گسترده استفاده می‌کند. اثرات مثبت آن پس از حدود 6 جلسه مشاهده می‌شود، که این تعداد جلسات به طور معمول بیشتر از LED درمانی است.

بوتاکس 

بوتاکس از روش‌های لیفت صورت

بوتاکس به کلمه نشانه ای تبدیل شده است که ما برای هر چهره بدون چین و چروک که می‌بینیم، از آن استفاده می‌کنیم. بوتاکس در دنیای افراد مشهور بسیار رایج است، به سختی می‌توان فردی را پیدا کرد که این کار را انجام نداده باشد. در تزریق بوتاکس از اشکال مختلف سم بوتولینوم برای فلج موقت فعالیت عضلات استفاده می‌شود. بوتولینوم توسط همان میکروبی تولید می‌شود که باعث بوتولیسم، نوعی مسمومیت غذایی می‌شود. بوتاکس در نهایت باعث کاهش چین و چروک می‌شود و اثر آن حدود 24-72 ساعت طول می‌کشد.

ترماژ 

ترماژ از روش های لیفت صورت

ترماژ یک روش زیبایی با فرکانس رادیویی است که با سفت کردن کلاژن موجود و تحریک تولید کلاژن جدید به صاف شدن و بهبود پوست کمک می‌کند. از این ماده برای درمان خطوط ریز و چین و چروک و همچنین فرورفتگی پوست و سلولیت استفاده می‌شود. این درمان همچنین ابروها ، گونه‌ها و خط فک را بالا می‌برد.

اولتراپی 

اولتراپی از روش های لیفت صورت

در این روش درمانی غیر جراحی از آلتراسوند برای گرم کردن بافت هدف قرار در زیر سطح پوست استفاده می‌شود که باعث تولید طبیعی کلاژن می‌شود. در نهایت، اولتراپی اثرات پیری و نیروی جاذبه روی پوست را خنثی می‌کند. اولتراپی می‌تواند هر 6 تا 12 ماه تکرار شود، زیرا به طور معمول این مقدار زمان طول می‌کشد تا کلاژن ایجاد شود.

فیلر 

فیلر از روش های لیفت صورت

بر خلاف بوتاکس، که باعث شل شدن عضله در زیر چین و چروک می‌شود، فیلرهای قابل تزریق به خطوط و چین و چروک، یا ناحیه عمومی ‌را با مواد مختلف پر می‌کنند. از فیلرها همچنین می‌توان به عنوان “حجم دهنده” برای پر کردن و لیفت گونه‌ها، خط فک و شقیقه استفاده کرد. از عوارض جانبی آن می‌توان به قرمزی، تورم و ایجاد برجستگی در زیر پوست اشاره کرد.

محبوب ترین نوع فیلرها، اسید هیالورونیک است که تولید طبیعی کلاژن در بدن را تحریک می‌کند. پس از آن فیلرهای مصنوعی چین و چروک هستند که ماندگاری بیشتری دارند. فیلرهای کلاژنی برای چین و چروک از فرم خالص کلاژن ساخته می‌شوند که اغلب از گاوها گرفته می‌شوند. فیلرهای کلاژنی خیلی دوام ندارند اغلب فقط یک ماه ماندگارند و می‌توانند باعث واکنش آلرژیک شوند.

بازسازی سطح پوست با لیزر 

بازسازی سطح پوست با لیزر

به نظر می‌رسد این روزها لیزر تقریباً هر کاری می‌تواند انجام دهد. بازسازی مجدد پوست با لیزر برای از بین بردن پوست مرده، به صورت لایه به لایه و با دقت، پوست شفاف و جوان تری به شما می‌دهد. این بدان معناست که شما می‌توانید پوست صورت خود را از لکه‌ها، جای زخم‌ها، چین و چروک‌ها، یا جای آکنه پاک کنید. یک درمان کامل صورت تا 2 ساعت طول می‌کشد. بعد از حدود 5-7 روز، پوست شما شروع به خشک و پوسته شدن می‌کند و 5-10 روز دیگر طول می‌کشد تا پوست به طور کامل بهبود یابد. این خطرات شامل سوختگی، اسکار، تغییر در رنگدانه‌های پوستی، فعال سازی مجدد تبخال و عفونت باکتریایی است.

لیفت با نخ 

لیفت با نخ یک روش جدید برای لیفت صورت بدون نیاز به جراحی است. این فرآیند می‌تواند در کمتر از دو ساعت انجام شود و توسط یک جراح زیبایی صورت با استفاده از برش‌های بسیار کوچکی که در ناحیه مورد نظر ایجاد می‌شود، نخ‌های نازکی را وارد می‌کند. این نخ‌ها به بافت پوست متصل می‌شوند و سپس به سمت عقب کشیده می‌شوند تا صورت تنش یافته و صاف شود. انتهای نخ‌ها پنهان می‌شوند و نتایج لیفت فوری مشاهده می‌شود. این اثرات تا حدود 18 ماه ماندگاری دارد، سپس نخ‌ها تجزیه شده و توسط بدن جذب می‌شوند.

مشاوره 


مشاور شما در این جلسه موارد زیر را با شما در میان می‌گذارد:

 • بهترین گزینه‌ها برای شما و آناتومی‌صورت و نتایجی که احتمالاً به دست خواهید آورد
 • توضیحی در مورد گزینه‌های مختلف روش جوان سازی که در دسترس شماست، نتایج مورد انتظار آنها و زمان بهبودی و هزینه‌های مربوطه
 • سابقه پزشکی شما را مرور می‌کند
 • به سوالات شما پاسخ می‌دهد

اگر هر دوی شما در طول مشاوره به توافق برسید که یک روش درمانی برایتان مطلوب است، یک برنامه درمانی اختصاصی تنظیم می‌شود و اولین درمان شما حتی می‌تواند در همان ویزیت انجام شود.

2 – 4  هفته بعد، در صورت نیاز به یک فرآیند اضافی، مجدداً برای یک جلسه بررسی رایگان پس از درمان دعوت می‌شوید.

آیا لیفت گونه غیر جراحی برای من مناسب است؟ 


درصورتی که جز موارد زیر باشید متقاضی مناسبی برای لیفت گونه غیر جراحی هستید:

 • از نظر بهداشت رواني و جسمي در وضعیت خوبی هستید
 • در مورد نتایج حاصل از این درمان، دیدگاه مثبت و انتظارات واقع بینانه دارید
 • به دنبال از بین بردن یا کاهش علائم پیری صورت هستید
 • به دنبال یک راه حل سریع، موثر و غیرتهاجمی‌ هستید که بتواند نتایج طولانی مدت داشته باشد
 • 30 تا 40 ساله هستید و به دنبال جایگزینی برای جراحی لیفت صورت هستید، یا می‌خواهید زمان انجام جراحی را به تعویق بیاندازید
 • قبلاً چند سال پیش جراحی صورت انجام داده اید و به دنبال حفظ نتایج هستید

نتایج حاصل از لیفت صورت و گونه غیر جراحی چه زمانی شروع به ظهور می‌کند؟


نتایج حاصل از لیفت صورت و گونه غیر جراحی چه زمانی شروع به ظهور می‌کند؟

نتایج بلافاصله پس از هر درمان مشخص است، اگرچه نتایج نهایی باید پس از حدود 6 هفته مشاهده شود. بهترین نتایج 3 ماه پس از پایان برنامه درمانی شما قابل مشاهده خواهد بود.

سوالات متداول 


آیا می‌توان نتایج لیفت صورت غیر جراحی را برگرداند؟ 

بله. اکثر درمان‌هایی که شامل لیفت صورت غیر جراحی هستند کاملاً برگشت پذیر هستند.

همانطور که گفته شد، مشاور شما در طول برنامه درمانی تان به دنبال ایجاد نتایج به صورت تدریجی و پشت سر هم خواهد بود، به این معنی که می‌توان از ایجاد شرایطی که نیاز به بازگشت فرآیند دارند، جلوگیری کرد.

نتایج لیفت گونه غیر جراحی چه مدت دوام دارد؟

اینکه نتایج چه مدت ماندگاری داشته باشند، بستگی به نوع درمان یا روشی دارد که انجام می‌دهید. روش‌های غیر جراحی، به احتمال زیاد باید به طور منظم تکرار شوند تا نتایج مطلوب خود را حفظ کنید.

پزشک باید در مورد زمان مراجعه مجدد برای ویزیت بعدی به شما مشاوره دهد، اما بیشتر بیماران می‌توانند به راحتی زمان مراجعه بعدی را تشخیص دهند، زیرا متوجه روند کاهش نتایج می‌شوند.

با مراقبت منظم و درمان مناسب، برای بیمارانی که از 30 سالگی شروع می‌کنند این امکان وجود دارد که از علائم پیری جلوگیری کرده و ظاهر بسیار جوانی تا 50 سالگی خود حفظ کنند.

به طور کلی، لیفت صورت غیر جراحی را یک روش موقت می‌دانیم که می‌تواند یک تا دو سال دوام داشته باشد، در حالی که یک جراحی لیفت صورت به طور معمول 10 سال ماندگاری خواهد داشت.

آیا لیفت گونه غیر جراحی دردناک است؟ 

فیلرهای تزریقی و پوستی ضد پیری نیاز به ایجاد برش یا بخیه ندارند، اما با وارد شدن سوزن نازک و انجام درمان ممکن است احساسی مانند یک خراش کوچک یا گزش داشته باشید.

درمان‌های لیزر، میکرونیدلینگ و اولتراپی نیز با حداقل درد همراه هستند.

برای کسانی که احساس اضطراب می‌کنند، پزشکان می‌توانند از بی حسی موضعی برای بی حس کردن کامل ناحیه استفاده کنند.

آیا لیفت صورت غیر جراحی بی خطر است؟ 

تزریقات لیفت صورت بدون جراحی بسیار بی خطر هستند. عوارض جانبی احتمالی شامل کبودی موقت، تورم و عدم تقارن است.

با این حال ، با اجتناب از جراحی، از بسیاری از عوارض جانبی و خطرات مرتبط با رویکرد تهاجمی‌تر جلوگیری خواهید کرد.

آیا بعد از درمان لیفت گونه غیر جراحی دوره نقاحت وجود دارد؟ 

زمان بهبودی بسیار کوتاه است و بیشتر بیماران می‌توانند بلافاصله پس از درمان به فعالیت‌های عادی خود برگردند.

اگر در ناحیه تحت درمان مقداری تورم و کبودی دارید، می‌توانید کبودی را با آرایش بپوشانید.

مشاوره رایگان