اولتراپی برای کشیدن و لیفت پوست صورت و گردن بدون جراحی

تاریخ 21 آبان 1402

اولتراپی یک روش درمانی غیرجراحی با استفاده از امواج فوق‌صوت است که اثرات گرانش بر روی پوست را خنثی می‌کند. این روش با استفاده از پاسخ ترمیمی بدن، به آرامی و به تدریج پوست را می‌کشاند. اولتراپی با انتقال انرژی اولتراسوند به لایه‌های عمیق زیر پوست، بدون نیاز به برش یا آسیب به سطح پوست، تحریک تولید کلاژن را ایجاد می‌کند. یکی از مزایای اصلی این روش، عدم نیاز به استفاده از سم یا سوزن است و بر خلاف روش‌های دیگر مانند لیزر، فرکانس‌های رادیویی یا جراحی، اولتراپی بدون جراحی به سطح پوست اثر می‌گذارد و انرژی اولتراسوند را به عمق و دما مناسب منتقل می‌کند. این انرژی باعث ایجاد واکنش‌های طبیعی در زیر پوست می‌شود و فرآیند ترمیم را آغاز کرده و منجر به تولید کلاژن تازه و جدید می‌شود.

اولتراپی چگونه پوست گردن را می‌کشد و آن را سفت می‌کند؟


اولتراپی چگونه پوست گردن را می‌کشد و آن را سفت می‌کند

این “استاندارد طلایی” در فناوری غیر تهاجمی برای لیفتینگ بافت صورت می‌تواند این امکان را برای شما ایجاد کند که چهره جوان‌تری داشته باشید. اولتراپی بدون نیاز به سوزن یا اسکالپل، پوست ناحیه گردن، چانه، ابرو و دکلته شما احیا و سفت می‌کند.

این روش درمانی مبتنی بر فناوری اولتراسوند است. همان امواج صوتی که برای اسکن بی‌ضرر بدن برای اهداف تصویربرداری پزشکی استفاده می‌شود. انرژی اولتراسوند فوق متمرکز لایه عمیق بافتی را که پزشکان در جراحی روی آن کار می‌کنند، سفت می‌کند و آن را می‌کشد. انرژی با احتیاط و با دقت به عمق‌های مختلف فرستاده می‌شود و بافت را تا حد مطلوب گرم می‌کند. این روش یک جایگزین مطمئن و مؤثر برای جراحی لیفت صورت و گردن بدون نیاز به دوره نقاهت طولانی است. بسیاری از بیماران بلافاصله پس از درمان تغییراتی را مشاهده می‌کنند و پس از چند هفته و با تولید کلاژن جدید، شاهد بهبودی پوست صورت و گردن خود خواهند بود.

امواج صوتی با فرکانس بالا به راحتی از طریق پوست و بافت نرم عبور می‌کنند. فناوری هوشمند اولترا امکان ترکیب قدرت اولتراسوند و قرار دادن دقیق انرژی در اعماق پوست را فراهم می‌کند. بر خلاف روش‌های درمانی رایج با لیزر، اولتراپی به گونه‌ای طراحی شده است که با سفت شدن لایه عمیق‌تر عضله، لایه سطحی پوست صدمه نبیند. این لایه بافت “SMAS” نامیده می‌شود: سفت کردن SMAS بوسیله جراحی ماندگاری نتیجه لیفت صورت و گردن را بیشتر می‌کند.

علاوه بر این، کلاژن جدید طی 3 تا 4 ماه پس از درمان تولید می‌شود که خود دلیلی است برای اینکه چرا بیماران بعد از درمان مزایای بیشتری را مشاهده می‌کنند. از آنجا که اولتراپی می‌تواند صورت و گردن را به صورت متعادل درمان کند، یک ظاهر طبیعی نتیجه این جوانسازی غیر تهاجمی است که نیاز به دوره نقاهت طولانی مدت ندارد. هر دو مزایای آن از نظر بیماران بسیار ارزشمند هستند.

آیا اولتراپی نوعی لیزر است؟


نه، اولتراپی لیزر نیست. لیزرها از طریق انتقال حرارت به پوست از طریق امواج نور پر انرژی عمل می‌کنند. گرمای لیزر باعث از بین رفتن بافت پوستی می‌شود که مسئول ریکاوری نسبتاً طولانی پس از اکثر درمان‌های لیزر است. اصول فیزیکی توانایی لیزر در درمان بافت‌های عمیق‌تر و بدون آسیب مضر به لایه سطحی پوست را محدود می‌کند. اولتراپی از امواج اولتراسونیک استفاده می‌کند. این امواج به داخل پوست نفوذ می‌کنند تا دقیقاً در جایی که می‌خواهیم سفت شود (در اعماق پوست در سطح لایه‌های عضلانی)، متمرکز شوند.

اولتراپی برای چه کسانی مناسب است؟


اولتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

برخی از افراد پوست ضعیفی دارند که باعث می‌شود چهره آن‌ها افتاده و پیر به نظر برسد. پایین آمدن خط ابرو یا افتادگی پوست گردن یا فک اغلب اولین نشانه‌های پوست “بالغ” است. به طور معمول، افراد در سن سی سالگی و بالاتر که افتادگی کم تا متوسطی در پوست خود دارند، کاندیدای مناسبی برای این درمان هستند. همچنین، اولتراپی برای افرادی که می‌خواهند “از افتادگی پوست خود جلوگیری کنند” و همچنین افرادی که به دنبال طولانی کردن اثرات جراحی زیبایی خود هستند، گزینه خوبی است.

طیف گسترده‌ای از افراد می‌توانند از اولتراپی استفاده کنند، اما به طور معمول کسانی که بالاتر از 30 سال دارند برای این درمان مناسب هستند. با اینکه اولتراپی جایگزینی برای جراحی محسوب نمی‌شود، اما افراد زیادی هستند که می‌خواهند پوست خود را بکشند تا با طراوت و جوان‌تر به نظر برسند اما برای جراحی (از نظر روحی، مالی یا لجستیکی) آماده نیستند. بعلاوه، افراد جوانی هستند که می‌خواهند از افتادگی پوست خود جلوگیری کنند و همچنین کسانی که به دنبال طولانی کردن اثر جراحی زیبایی خود هستند. همه این افراد می‌توانند از مزایای اولتراپی بهره‌مند شوند.

درمان با اولتراپی چقدر طول می‌کشد؟


به طور معمول، برای دستیابی به بهترین و متعادل‌ترین نتایج، اولتراپی بر روی تمام صورت و گردن انجام می‌شود. این روش درمانی معمولاً حدود 1 ساعت طول می‌کشد. اگر تصمیم به انجام اولتراپی بر روی بخش‌های خاصی از صورت (مانند پیشانی، گونه‌ها، فک یا گردن) گرفته شده است، باید مدت زمان 20 تا 30 دقیقه را برای درمان هر بخش در نظر بگیرید.

چه نتایجی را می‌توان انتظار داشت؟


چه نتایجی را می‌توان انتظار داشت

اولتراپی با بازسازی و تجدید كلاژن زیر پوست، افتادگی خفیف تا متوسط پوست را برطرف می‌كند. اولتراپی می‌تواند ابرو را بالا ببرد که به نوبه خود باعث کاهش پوست اضافی روی گونه‌ها می‌شود، چشم‌ها را باز می‌کند و به طور کلی ظاهر جوان‌تر و شاداب‌تری به فرد می‌بخشد. همچنین می‌تواند پوست شل فک یا گردن را بهبود بخشد.

بهبودی پس از درمان چقدر طول می‌کشد؟


به طور دوره نقاهتی برای این روش درمانی ندارد و بیماران می‌توانند پس از درمان به فعالیت‌های عادی خود بازگردند.

دیدن نتایج درمان چه مدت طول می‌کشد؟


بیماران ممکن است اثر اولیه را بلافاصله پس از درمان مشاهده کنند، اما بیشتر لیفت و سفتی پوست طی 2-3 ماه اتفاق می‌افتد، زیرا کلاژن قدیمی با کلاژن جدید و الاستیک جایگزین می‌شود. با ادامه روند ساخت کلاژن، پیشرفت‌ها و بهبودی‌های بیشتر می‌تواند تا 6 ماه پس از درمان آشکار شود.

ماندگاری نتایج درمان چقدر است؟


ماندگاری نتایج درمان چقدر است؟

بیماران تحت درمان با اولتراپی تا یک سال پس از این عمل، کلاژن تازه دارند اما پوست به روند پیری خود ادامه می‌دهد. درمان مجدد می‌تواند به کاهش سرعت روند پیشرفت پیری کمک کند. فاصله بین جلسات درمانی برای هر بیمار متفاوت است.

آیا عوارض جانبی دارد؟


ممکن است تا چند ساعت پس از درمان کمی قرمزی وجود داشته باشد و معمولاً کمی تورم، سوزن سوزن شدن یا حساسیت به لمس برای چند هفته غیر معمول نیست. این عوارض جانبی معمولاً خفیف و موقتی هستند. همچنین ممکن است برخی از اثرات پس از درمان مانند کبودی و بی‌حسی را در نواحی کوچکی از پوست تجربه کنید، اما این موارد کمتر دیده می‌شوند و به طور معمول طی دو هفته بعد از درمان از بین می‌روند.

هزینه آن چقدر است؟ 

هزینه اولتراپی بسته به وسعت محل درمان متفاوت است. بعد از مشورت با پزشک برآورد دقیقی از هزینه درمان دریافت خواهید کرد.

سوالات متداول


کلاژن چه کاری انجام می‌دهد؟ 

کلاژن یک پروتئین طبیعی است که با سفت و محکم نگه داشتن پوست، ظاهر جوان و شادابی به پوست می‌دهد. با افزایش سن، کلاژن قدرت، خاصیت ارتجاعی، و توانایی مقاومت در برابر اثرات گرانشی که پوست را به سمت پایین می‌کشد، از دست می‌دهد. اولتراپی باعث به راه انداختن یک فرآیند ترمیم در پوست شما می‌شود که کلاژن موجود شما را تقویت می‌کند و باعث تولید کلاژن تازه و جدید می‌شود.

بعد از درمان چه مقدار کبودی، تورم، و دوره نقاهت را می‌توانم انتظار داشته باشم؟

قرمزی خفیف پوست معمولاً طی یک ساعت یا بیشتر برطرف می‌شود. تورم به طور معمول اندک است و هیچ گونه کبودی در ارتباط با درمان‌های اولترا وجود ندارد که این عمل را به یک روش لیفت بدون نیاز به دوره نقاهت و غیر تهاجمی تبدیل کرده است.

آیا اولتراپی ناراحت کننده یا دردناک است؟ 

احساس حین درمان واقعاً از نظر هر بیمار متفاوت است. برخی از بیماران این درمان را به خوبی تحمل می‌کنند در حالی که سایر بیماران ناراحتی یا درد قابل توجهی را هنگام دریافت انرژی تجربه می‌کنند. این درد و ناراحتی موقتی است و نشانه‌ای از آغاز فرآیند ساخت کلاژن است. پزشکان تجربیات گسترده‌ای در زمینه کنترل درد برای اولتراپی دارند و قادر به ارائه بیشترین راحتی ممکن برای بیمار در طی درمان هستند. پزشک این روش را بر اساس آستانه پاسخ و راحتی هر بیمار تنظیم می‌کند و در صورت نیاز بیمار، تزریق بی‌حسی و همچنین داروهای خوراکی را تجویز می‌کند. بعد از عمل هیچ دردی وجود ندارد و معمولاً بیماران به ما می‌گویند که هرگونه ناراحتی با توجه به مزایایی که به وجود آمده، ارزش آن را داشته است.

آیا اولتراپی می‌تواند جایگزین جراحی لیفت صورت شود؟ 

اولتراپی یک “آپ لیفت” است نه “فیس لیفت”. با اینکه این روش درمانی جایگزینی برای جراحی نیست،اما  برای افرادی که برای جراحی لیفت صورت آماده نیستند یا افرادی که به دنبال طولانی کردن اثرات جراحی زیبایی هستند، گزینه مناسبی است.

درمان مناطقی غیر از صورت 

درمان مناطقی غیر از صورت

تحقیقات بالینی اخیر نشان داده است که اولتراپی می‌تواند در سفت کردن پوست افتاده و شل بدن، به خصوص در قفسه سینه، شکم، زیر بازوها و اطراف زانوها مؤثر باشد. اگر مایل به سفت کردن مناطقی غیر از صورت خود هستید، لطفاً با پزشک مشورت کنید تا ببینید اولتراپی روش مناسبی برای کشیدن و صاف کردن پوست بدن شما است یا خیر.

آیا اولتراپی بی‌خطر است؟ 

اولتراپی بعد از اینکه ایمنی خود را در مطالعات بالینی نشان داد، توسط FDA تایید شد و تا کنون ده‌ها هزار درمان در سراسر جهان و بدون هیچ گونه عارضه جانبی قابل توجه انجام شده است.

چند جلسه درمان مورد نیاز است؟

اکثر بیماران فقط به یک جلسه درمان نیاز دارند، اما ممکن است افرادی که افتادگی بیشتری دارند، به بیش از یک جلسه نیاز داشته باشند. درمان‌های مجدد سالانه می‌توانند به کاهش سرعت پیری پوست کمک کنند.

آیا اولتراپی برای مردان مناسب است؟ 

کاملا! اولتراپی هم در مردان و هم در زنان به یک اندازه خوب عمل می‌کند.

مشاوره رایگان