تزریق ژل زیر چشم: مزایای درمان گودی زیر چشم با تزریق فیلر

تزریق ژل زیر چشم

بسیاری از افراد، به ویژه خانم‌ها، عاشق تغییرات طبیعی هستند که فیلرهای زیبایی، به ویژه درمان‌های تزریق ژل زیر چشم، برای آنها فراهم می‌کند.

در طی چند سال گذشته فیلرهای زیبایی به طور فزاینده ای محبوب شده اند و سالانه میلیون‌ها نفر آنها را امتحان می‌کنند. در زیر همه مواردی که باید در مورد تزریق ژل زیر چشم بدانید توضیح داده شده است.

فیلر (تزریق ژل) زیر چشم چیست؟ 


درمان فیلر زیر چشم شامل تزریق محلول هیالورونیک اسید در زیر پوست پایین چشم است.

اسید هیالورونیک به طور طبیعی در پوست یافت می‌شود. اما با افزایش سن، پوست شروع به از دست دادن اسید هیالورونیک و ایجاد نواحی گود و توخالی می‌کند و چین و چروک ایجاد می‌شود.

این تزریق‌ها پوست را جوان می‌کنند و به آن کمک می‌کنند تا نرم و پرتر به نظر برسد. همچنین گودی زیر چشم را پر می‌کنند و با پوست ادغام می‌شوند تا آن را صاف کنند و از چین و چروک و تیرگی بکاهند.

اگر چین و چروک، خطوط ریز، سیاهی حلقه یا کیسه‌های زیر چشم دارید ، مواد فیلر می‌توانند ظاهر آنها را به حداقل برسانند تا پوست شما جوان تر به نظر برسد.

انواع فیلر زیر چشم  


انواع فیلر زیر چشم

تزریق مواد فیلر زیر چشم انواع مختلفی دارد. موارد زیر برخی از محبوب ترین گزینه‌ها هستند:

 • رستالین (Restylane): این ماده فیلر مبتنی بر اسید هیالورونیک است که بسیار متنوع است و می‌توان از آن در زیر چشم‌ها و گونه‌ها و لب‌ها استفاده کرد.
 • Belotero: این فیلر مشابه Restylane است، اما لایه بندی آن آسانتر است و به نظر می‌رسد برای درمان خطوط بسیار نازک بهتر اثر می‌کند.
 • PRP (پلاسمای غنی از پلاکت): که به “لیفت صورت خون آشام” نیز شناخته می‌شود، این یک روش دو مرحله ای است که از پلاسمای خون تصفیه شده خود فرد (سلول‌های بنیادی) برای بهبود، صاف کردن و بازسازی پوست استفاده می‌کند.
 • ژوویدرم (Juvederm): این ماده یکی دیگر از فیلرهای محبوب است که به طور خاص برای ایجاد ظاهری طبیعی و لطیف تولید می‌شود.

مهم نیست که از کدام نوع فیلر زیر چشم استفاده کنید ، با انتخاب مواد فیلر نسبت به انواع دیگر درمان‌های زیبایی ، فواید زیادی را تجربه خواهید کرد.

مزایای فیلرهای زیر چشم 


برخی از بزرگترین مزایای مربوط به مواد فیلر زیر چشم عبارتند از:

زمان بازیابی کمتر 

یکی از بهترین موارد در مورد فیلرها این واقعیت است که پس از دریافت آنها بسیار زمان کوتاهی برای بازیابی و بهبودی مورد نیاز است.

بعد از لیفت صورت یا درمان‌های تهاجمی‌تر، چندین روز یا چند هفته برای بهبودی نیاز دارید. با استفاده از مواد فیلر می‌توانید تزریق را انجام داده و دوباره به برنامه روزانه خود برگردید.

فرآیند سریع 

روند دریافت مواد فیلر نیز بسیار کارآمد است. بیشتر اوقات، فقط در مدت سی یا چهل دقیقه می‌توانید این تزریق را انجام دهید.

نتایج سریع 

وقتی فیلر دریافت می‌کنید، فرایند به سرعت به اتمام می‌رسد و نتایج آنی می‌باشند. ممکن است چند روز طول بکشد تا فیلرها به طور کامل مستقر شوند. اما بلافاصله متوجه تغییراتی خواهید شد.

نتایج طولانی مدت 

این نتایج بلافاصله ظاهر می‌شوند و همچنین برای مدتی نسبتا زیادی طول می‌کشند. بیشتر افراد می‎گویند که نتایج آنها 6-9 ماه طول می‌کشد. همچنین بیان می‎کنند که با تزریق فیلرهای بعدی، حتی زمان طولانی تری از انجام این درمان بی نیاز می‌شوند.

بهبود طبیعی صورت 

درمان‌های تزریق فیلر زیر چشم به جوان سازی صورت و ایجاد ظاهر طبیعی کمک می‌کنند. این امر تا حدی به این واقعیت مربوط می‌شود که اسید هیالورونیک آب را جذب می‌کند. این امر کمک می‌کند تا پوست شما به طور طبیعی پر و مرطوب تر به نظر برسد.

آب همچنین باعث افزایش طول عمر فیلرها می‌شود. بعد از اینکه فرآیند تزریق فیلر زیر چشم انجام می‌شود، افراد قطعاً متوجه پیشرفت ظاهری خود خواهند شد. اما، تغییرات به اندازه تغییراتی که با درمان‎های تهاجمی‌تر تجربه خواهید کرد چشمگیر یا واضح نخواهند بود. این باعث می‌شود که فیلرها برای افرادی که می‌خواهند ظاهر خود را به صورت ظریف تری بهبود دهند، جذاب تر است.

آماده شدن برای درمان تزریق فیلر زیر چشم 


قبل از اینکه تحت فرآیند فیلر زیر چشم قرار بگیرید، یک مشاوره حضوری خواهید داشت که در آن می‌توانید هر سوالی را بپرسید. پزشک همچنین تمام اطلاعات مربوطه از جمله اطلاع رسانی در مورد خطرات موجود در این روش و هرگونه دستورالعمل مراقبت‌های بعدی را به شما ارائه می‌دهد تا اطمینان حاصل کنید که بهترین نتیجه را می‌گیرید. برای ما بسیار مهم است که شما آگاهی کامل پیدا کنید و از قبل نسبت به این فرآیند احساس خوبی داشته باشید.

چند روز قبل از تزریق خود از هرگونه عامل رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن، آسپرین و مکمل روغن ماهی خودداری کنید تا خطر کبودی را به حداقل برسانید.

چه کسی باید فیلر زیر چشم دریافت کند؟ 


چه کسی باید فیلر زیر چشم دریافت کند؟

بیشتر افراد می‌توانند از مواد فیلر بهره مند شوند و پس از دریافت آنها هیچ عارضه جانبی ناخوشایندی را تجربه نمی‌کنند.

در عین حال، بعضی از افراد کاندیداهای بهتری برای فیلر نسبت به دیگران هستند. متقاضیان مناسب برای درمان تزریق فیلر زیر چشم عبارتند از:

 • کسانی که سیگار نمی‌کشند (عمل سیگار کشیدن باعث تشدید چین و چروک و خطوط ریز می‌شود و می‌تواند مانع ظهور نتایج درمان گردد)
 • کسانی که چین و چروک متوسط ​​تا شدید و یا کبودی دور چشم دارند
 • کسانی که مشکلات خاصی دارند که بقیه صورت را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد
 • کسانی که سابقه آلرژی شدید ندارند

هیچ محدودیت جنسیتی در رابطه با فیلر وجود ندارد. تا زمانی که از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار باشید، این روش‌های درمانی احتمالاً گزینه مناسبی برای شماست!

فرآیند درمان‌های تزریق فیلر زیر چشم چگونه می‌باشد؟


فرآیند درمان‌های تزریق فیلر زیر چشم چگونه می‌باشد؟

در ابتدا  قبل از هر نوع درمانی که انجام شود، می‌توانید با پزشک خود مشورت کنید. آنها قادر خواهند بود ناحیه ای از صورت خود را که می‌خواهید بهبود ببخشید ارزیابی کرده و نوع فیلر مناسب برای نتیجه دلخواه شما را توصیه کنند. آنها همچنین پیشنهاد می‌کنند که چه مقدار فیلر باید تزریق شود. در این مرحله می‌توانید هر گونه نگرانی خود را با آنها در میان بگذارید. برای اطمینان از اینکه شما متقاضی مناسبی برای این روش هستید، پزشک سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند. همچنین، برای اینکه بتوانید تفاوت حاصل از تزریق خود را مشاهده کنید، عکس قبل و بعد صورت یا ناحیه مورد نظر صورت شما را می‌گیرند.

قبل از تزریق فیلر، ناحیه صورت با کرم بی حس کننده موضعی تمیز و بی حس می‌شود. کرم بی حس کننده باید به مدت 15 دقیقه روی ناحیه بماند تا به اندازه کافی نفوذ کند. سپس، پس از تمیز کردن دوباره ناحیه مورد نظر، فیلر تزریق می‌شود. فیلر با دقت و با استفاده از تکنیک‌های مختلف برای رسیدن به تقارن و دستیابی به ظاهر دلخواه شما تزریق می‌گردد.

کل فرآیند حدود سی دقیقه طول می‌کشد. معمولاً پس از تزریق می‌توانید به محل کار خود برگردید. اما، اگر چندین تزریق دریافت کرده اید، بهتر است بقیه روز را برای استراحت اختصاص دهید.

پس از دریافت فیلرهای زیر چشم چه انتظاری باید داشت؟ 


تجربه بعد از فرآیند برای همه متفاوت است. با این حال، یک چیز مسلم است. کبودی و تورم وجود دارد. بعضی از افراد بیش از سایرین دچار تورم و کبودی می‌شوند، بنابراین اگر به دنبال این تزریق کمی‌ کبودی حاصل شد، نگران نباشید. اگر از این مورد نگرانید و نمی‌خواهید در معرض دید بقیه قرار بگیرید، سعی کنید نوبت خود را برای آخر هفته برنامه ریزی کنید یا یک یا دو روز مرخصی بگیرید.

برجستگی و تورم در ناحیه نیز معمول است. این توده‌ها با گذشت زمان صاف می‌شوند. برای اطمینان از اینکه همه چیز خوب به نظر می‌رسد و به خوبی بهبود می‌یابد، دو هفته بعد از عمل برای بازبینی ناحیه، متخصص زیبایی شما قرار ملاقات بعدی را رزرو می‌کند. در طول این قرار می‌توانید هر گونه نگرانی را مطرح کرده و در مورد بهبودی خود سوال کنید.

پس از تزریق فیلر پوستی، مراقبت از خود بسیار مهم است. پزشک شما اطلاعاتی را در مورد مراقبت‌های بعدی به شما می‌دهد و این نکات نحوه کنترل درد، تمیز کردن ناحیه و درمان ناحیه را شامل می‌شود. به طور کلی، تمیز نگه داشتن سطح پوست مهم است (سعی کنید از کرم‌ها و آرایش‌های سنگین در حین بهبودی پوست خودداری کنید)، از گرما و دمای بالا که باعث تحریک پوست می‌شود و ممکن است باعث التهاب گردد، خودداری کنید، از لمس یا مالش پوست خودداری کنید تا سوزش و تورم کاهش یابد و در صورت مشاهده علائم غیرمعمول به پزشک مراجعه کنید. اگر اندکی درد دارید، بهتر است پاراستامول مصرف کنید. از هر دارویی که ممکن است روی خون شما تأثیر بگذارد مثلاً ایبوپروفن خودداری کنید.

برخی از دستورالعمل‌های خاص تر عبارتند از:

 • به مدت 24 تا 48 ساعت از ورزش خودداری کنید
 • از تماس مستقیم با اشعه ماورا بنفش خودداری کنید
 • از یک کرم تسکین دهنده و ضد عفونی کننده مانند Bepanthen برای درمان ناحیه استفاده کنید
 • چند شب اول به پشت بخوابید تا فشار روی ناحیه را کاهش داده و از ایجاد تداخل در فیلر جلوگیری کنید
 • به مدت 24 ساعت پس از عمل از AHA‌ها، BHA‌ها، رتینول یا ویتامین C استفاده نکنید
 • به مدت 2 هفته پس از عمل از لیزر درمانی، لایه برداری میکرودرم و لایه برداری شیمیایی خودداری کنید
 • اگر در مورد چیزی اطمینان ندارید، با پزشک خود مشورت کنید

اگر نتایج آن را دوست نداشته باشم چه کنم؟ 


زیبایی فیلرهای پوستی HA این است که همگی کاملاً برگشت پذیر هستند. این بدان معنی است که اگر واکنش نامطلوب داشتید یا به سادگی از نتایج خود راضی نیستید، می‌توانید ظرف چند ساعت با استفاده از ماده معکوس کننده، Hyalase، توسط پزشک معالج آن را به شکل قبل برگردانید.

مشاوره رایگان