اصلاح طرح لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس

طرح لبخند یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ظاهری در صورت افراد است. به هر حال هنگامی که طرح لبخند دارای ویژگی‌های نامناسب باشد، لبخند زدن می‌تواند برای فرد ناراحت کننده بوده و احساس خجالت برای وی به همراه داشته باشد. یکی از مشکلات مربوط به طرح لبخند نمایش بیش از حد لثه‌ها یا مشکل «لبخند لثه‌ای» است. این مشکل با نمایش بیش از حد لثه‌های بالا در هنگام لبخند زدن همراه است. به این ترتیب افراد دچار این مشکل معمولاً از عدم اعتماد به نفس در ارتباط با ظاهر لبخند خود ناراحت هستند، هرچند امروزه بسیاری از دندان‌پزشکان و متخصصان ارتودنسی می‌توانند از روش‌های درمان مناسب برای رفع این مشکل استفاده کنند. بسیاری از این روش‌ها مبتنی بر عمل جراحی بوده و به همین خاطر استفاده از آنها بسیار تهاجمی و گران می‌باشد.

در کنار روش‌های جراحی، امروزه می‌توان از روش‌هایی مثل تزریق بوتاکس به عنوان یک روش غیرتهاجمی برای اصلاح لبخند لثه ای با روش غیر جراحی استفاده کرد. در این روش ماده بوتاکس به گوشه‌های دهان، عضلات ریلکس کننده صورت و لب‌ها تزریق شده و در نتیجه این کار ظاهر لبخند زیباتر و جذاب‌تر برای فرد ایجاد می‌شود.

طرح لبخند لثه‌ای در بسیاری از مواقع با عملکرد عضلات خاص در ناحیه صورت ارتباط داشته و به خاطر عملکرد بیش از حد این عضلات ایجاد می‌شود. با توجه به این شرایط، تزریق بوتاکس بطور خاص می‌تواند این عضلات را ریلکس کرده و از فعالیت بیش از حد آنها جلوگیری نماید. به این ترتیب در صورت داشتن هر گونه سوال درباره تزریق بوتاکس و امکان استفاده از آن برای درمان طرح لبخند لثه‌ای، لطفاً با متخصصین ما در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی تماس گرفته و مشورت نمایید. در طول جلسه مشاوره، جراح و متخصص زیبایی سابقه درمانی و شرح حال شما را بررسی کرده و ناحیه مورد نظر را به منظور تعیین امکان استفاده از تزریق بوتاکس برای رفع مشکل لبخند لثه‌ای معاینه می‌کند. پس از این کار، از شما خواسته می‌شود فرم رضایت‌نامه درباره این درمان امضا نمایید. به منظور ایجاد امکان مقایسه نتایج پس از درمان با نتایج قبل از آن، از صورت شما قبل از شروع درمان عکس گرفته می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان لبخند لثه نما و یا سایر عمل‌های زیبایی و همچنین رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل نمایید.

نحوه عملکرد بوتاکس چگونه است؟


بوتاکس از سم بوتولینیوم نوع A تشکیل شده است. هنگامی که از این ماده برای اهداف زیبایی استفاده شود، امکان ضعیف کردن عضلات ایجاد کننده چین و چروک و خطوط ریز در ناحیه صورت برای بیمار وجود خواهد داشت. علاوه بر این بوتاکس برای درمان بسیاری از شرایط مختلف همچون هایپرهیدروز (تعریق بیش از حد)، بلفارواسپاسم (بسته شدن غیر عادی پلک‌ها)، سر درد میگرنی و تنشی، و نیز تمام انواع مشکلات مربوط به تحریک بیش از حد عضلات خاص در ناحیه صورت قابل استفاده است. هنگامی که بوتاکس به صورت مستقیم به عضله تزریق شود، این ماده باعث ریلکس شدن عضلات و آزاد شدن بخش زیادی از گرفتگی و تنش ایجاد شده در آن خواهد شد. به این ترتیب امکان بازیابی مقدار زیادی از جوانی و شادابی صورت فرد و از بین بردن چین و چروک‌های پوست وجود خواهد داشت.

هنگامی که فرد دچار مشکل طرح لبخند لثه‌ای باشد، از روش درمان مشابه می‌توان برای رفع مشکل وی استفاده کرد. در این شرایط معمولاً بین یک یا دو واحد بوتاکس به عضلات مسئول بالا نگه داشتن لب بالا در هنگام لبخند زدن تزریق می‌شود. این عضلات در ناحیه نزدیک به پایین بینی قرار گرفته‌اند. هنگامی که بوتاکس در عضله بطور کامل پخش شد، فعالیت عضله ایجاد کننده لبخند لثه‌ای کاهش یافته و به این ترتیب لب پایین کشیده می‌شود. در نتیجه این کار فرد می‌تواند بدون نمایان شدن بخش زیادی از بافت لثه لبخند بزند. مزایای اصلی درمان طرح لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس به شرح زیر هستند:

  • جلسات درمان کوتاه‌تر از 30 دقیقه
  • حداقل سطح تهاجم به خاطر استفاده از تزریق و عدم ایجاد درد و ناراحتی برای بیمار
  • ظاهر شدن سریع تر نتایج در مقایسه با سایر روش‌ها
  • مقرون به صرفه بودن از نظر هزینه در مقایسه با روش‌های جراحی
  • امکان تنظیم تزریق‌ها بر اساس اهداف درمان
  • طبیعی بودن نتایج درمان و تناسب نتایج ظاهری با سایر اجزای صورت
  • عدم نیاز به ریکاوری پس از پایان درمان

روش درمان


به منظور تزریق بوتاکس، لازم است تزریق به عضلات مناسب به صورت دقیق انجام شود. به این ترتیب به منظور اطمینان از انتخاب صحیح عضلاتی که مسئولیت ایجاد لبخند لثه‌ای را بر عهده دارند، از بیمار خواسته می‌شود تا لبخند زده و بر این اساس عضلات هدف بطور دقیق شناسایی می‌گردند. در ادامه مقادیر به نسبت کم بوتاکس به سمت راست و چپ صورت فرد تزریق می‌شود. بیمار می‌تواند پس از درمان بلافاصله فعالیت‌های عادی خود را شروع نماید و با گذشت 2 هفته، نتایج این درمان در هنگام لبخند زدن و عدم ایجاد طرح لبخند لثه‌ای به تدریج نمایان خواهد شد. در حقیقت با استفاده از بوتاکس، عضلات هدف عملکرد عادی خود را بازیابی کرده و فعالیت بیش از حد در هنگام لبخند زدن نخواهند داشت.

هر چند تزریق بوتاکس یک روش موثر برای بهبود مشکل طرح لبخند لثه‌ای است، نتایج این درمان دائمی نیست و لازم است این تزریق‌ها هر 8 تا 12 هفته بر روی بیمار تکرار شود. در حقیقت افرادی که به دنبال نتایج دائمی برای رفع مشکل طرح لبخند لثه‌ای خود هستند، لازم است از روش‌های جراحی به این منظور استفاده کنند. به هر حال، نتایج غیر دائمی تزریق بوتاکس این امکان را فراهم می‌کند که بسیاری از افراد نتایج درمان خود را با گذشت زمان اصلاح کرده و امکان تامین هزینه لازم برای این درمان را داشته باشند. علاوه بر این موثر و بدون درد بودن این درمان یکی از مزایای مشخص آن در مقایسه با روش‌های تهاجمی است. توجه داشته باشید نتایج حاصل از تزریق بوتاکس کاملاً طبیعی است و باعث بهبود کامل ظاهر طرح لبخند لثه‌ای می‌شود. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش، حتماً با متخصص زیبایی برای بررسی گزینه‌های لازم مشورت کنید.

تزریق ژل برای درمان لبخند لثه‌ای


برخی افراد ممکن است بخواهند از تزریق ژل برای ایجاد برآمدگی در لب‌های خود (لب‌های قلوه‌ای) به منظور دستیابی به نتایج بهتر در این رابطه استفاده کنند. این شرایط به سادگی از طریق تزریق ژل‌های پرکننده برای اضافه کردن حجم و پری لب‌های نازک و دارای ظاهر نامناسب امکان‌پذیر است. توجه داشته باشید نتایج حاصل از تزریق ژل پرکننده نیز موقتی است، اما این نتایج می‌تواند تا یک سال با توجه به نوع ژل انتخاب شده و شرایط بیمار دوام و ماندگاری داشته باشد.

با وجودی که تزریق بوتاکس یک روش موثر برای از بین بردن علائم پیری ایجاد شده در ناحیه صورت بوده و استفاده از این روش سابقه طولانی دارد، استفاده از این روش برای درمان طرح لبخند لثه‌ای یک درمان به نسبت جدید می‌باشد. به این منظور لازم است از خدمات افراد متخصص در این درمان استفاده شود تا از دستیابی به نتایج مثبت مورد نظر بتوان اطمینان حاصل کرد. توجه داشته باشید در صورتی که بوتاکس به محل مناسب در لب‌ها به صورت دقیق تزریق نشود، بیمار ممکن است در نهایت با طرح لبخند غیر متقارن مواجه شده و این شرایط برای چند ماه دوام و ماندگاری داشته باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ