ژل ژوویدرم (Juvederm) برای حجم دهی و رفع چروک صورت

تاریخ 16 دی 1402

مطمئناً درباره فیلرهای پوستی و نحوه استفاده از آن برای بهبود تناسب چندین ناحیه از صورت شنیده‌اید. به هر حال امروز می‌خواهیم یکی از برندهای فیلر پوستی به نام ژوویدرم که مسلماً محبوب‌ترین و موثرترین برند در میان پر کننده‌های پوست است را بررسی کنیم. ما در این مقاله نحوه عملکرد این فیلر، اینکه برای چه کسانی مناسب است و سوالات متداول درباره آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد. برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه این مقاله ادامه دهید تا درباره فیلر ژوویدرم اطلاعات کافی به دست بیاورید.

فیلر ژوویدرم چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟


فیلر ژوویدرم چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

با افزایش سن، بدن ما به شکل طبیعی کلاژن و الاستین طبیعی خود را از دست می‌دهد که این امر اغلب باعث شل شدن و افتادگی پوست بدون توانایی برای بازیابی جوانی و درخشندگی آن می‌شود. با افزایش سن، پوست ما نازک‌تر و خشک‌تر می‌شود و با کاهش یافتن ذخایر اسید هیالورونیک پوست، قدرت بهبودی آن کاهش پیدا می‌کند. سپس چین و چروک‌ها به همراه خطوط ریز به وجود می‌آیند و قابلیت ارتجاعی پوست از بین می‌رود. در اینجاست که فیلرهای پوستی مانند فیلر ژوویدرم وارد عمل می‌شوند.

فیلر ژوویدرم با قابلیت صاف کردن پوست و از بین بردن چین و چروک‌ها می‌تواند حجم اندک و در عین حال کارآمدی از اسید هیالورونیک ارائه کند تا تفاوت‌های مورد نیاز را در ظاهر فرد به وجود بیاورد که نتیجه آن ظاهر جوان، درخشندگی و طراوت بیشتر خواهد بود.

فیلر ژوویدرم به عنوان یک روش پرکننده برای درمان چین و چروک‌های نرم و عمیق که ممکن است در سراسر صورت ظاهر شوند، استفاده می‌شود. این نوع فیلر همچنین برای درمان جای زخم‌های آکنه و همچنین کاهش ظاهر استرچ مارک‌های ناشی از چاقی، مفید است. فیلر ژوویدرم به طور گسترده برای کاهش خطوط ظریف موجود در سراسر پیشانی و ابروها استفاده می‌شود و همچنین می‌توان از آن برای افزایش حجم گونه، کاهش خط فقر و پر کردن گودی زیر چشم استفاده کرد.

فیلر ژوویدرم دارای طیف گسترده‌ای از فرمولاسیون‌ها است که شامل ژوویدرم Ultra،  ژوویدرم Vollure، ژوویدرم Voluma و ژوویدرم Volbella می‌شود. ژوویدرم برای از بین بردن خطوط سطحی صورت موثر است و نتایج آن می‌توانند حداقل تا هشت ماه باقی بمانند. ممکن است برخی از پرکننده‌ها تا ۱۲ ماه نیز باقی بمانند. همچنین برخی از نمونه‌های فرمول ژوویدرم لیدوکائین هستند که راحتی بیمار را افزایش داده و درد فرایند تزریق را کاهش می‌دهد.

اسید هیالورونیک برای نگه داشتن آب در محل تزریق در فیلر به کار رفته است و به عنوان یک ماده برجسته‌ ساز عمل می‌کند. این ماده حجم بیشتری ایجاد کرده و ظاهر صاف‌تری به صورت و پوست می‌دهد. در بیشتر مواقع برای دستیابی به یک ظاهر مناسب، به بیش از یک جلسه درمانی احتیاج خواهید داشت.

چه چیزی باعث می‌شود فیلر ژوویدرم موثر باشد؟


محصولات ژوویدرم دارای حالت نرمی منحصر به فردی هستند که در محصولات مشابه دیگر دیده نمی‌شود. برخی از محصولات دارای قوام دانه‌ای هستند که ممکن است نرمی و انطباق‌پذیری آنها را کاهش دهد. ژوویدرم از فناوری Hyalcross استفاده می‌کند که امکان تولید و استفاده از ژل نرم‌تری را فراهم می‌کند و ثابت شده است که این موضوع تأثیر زیادی بر نتایج کار دارد.

فیلرهای ژوویدرم چگونه عمل می‌کنند؟


فیلرهای ژوویدرم چگونه عمل می‌کنند؟

همانطور که قبلا گفته شد،  فیلرهای ژوویدرم از اسید هیالورونیک تشکیل شده‌اند. درمان معمولاً با تزریق محصول به نواحی هدف با استفاده از یک سوزن کوچک انجام می‌شود. اسید هیالورونیک با ورود به پوست باعث تقویت نقاطی که کمتر برجسته هستند، و کاهش تغییرات ناشی از پیری می‌شود. فیلرهای ژوویدرم بسته به ناحیه تزریق و هدف از تزریق پرکننده، به نواحی آسیب دیده عمق و حجم می‌دهند، پوست را پر می‌کنند، به آن خاصیت ارتجاعی بخشیده و خطوط و چین و چروک‌های صورت را بهبود می‌بخشند.

نتایج حاصل از این روش درمانی سریع هستند. اگرچه ممکن است کمی ناراحتی دراز مدت وجود داشته باشد، اما این روش درمانی جای زخمی باقی نمی‌گذارد و می‌توان از آن برای درمان مشکلات مختلف از جمله خطوط مشخص چهره و فرورفتگی‌های عمیق پوست استفاده کرد.

با توجه به پیشرفت‌ها و نوآوری‌های اخیر، می‌توان از محصولات ژوویدرم برای افزایش حجم لب‌ها نیز استفاده کرد که این روش نسبت به روش‌های قبلی افزایش حجم لب، ایمنی بیشتری دارد.

ژل تزریقی ژوویدرم چگونه در درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد؟


پزشکان به راحتی و با استفاده از یک سوزن ظریف، ژل تزریقی ژوویدرم را پوست تزریق می‌کنند که این ژل، ناحیه درمان شده را به شکل موقت پر می‌کند و چین و چروک‌های  متوسط تا شدید صورت، مانند خطوط لبخند یا خطوط پرانتزی بینی و خطوط ماریونت (خطوط اطراف دهان) را صاف می‌کند.

فیلر ژوویدرم به شکل موقت به پوست حجم می‌دهد و سطح صاف‌تری برای آن به ارمغان می‌آورد.

پس از تزریق فیلر ژوویدرم چه انتظاری می‌رود؟


پس از تزریق فیلر ژوویدرم چه انتظاری می‌رود؟

ممکن است تزریق این فیلر چند عوارض جانبی جزئی داشته باشد که حتی در صورت تزریق حرفه‌ای  فیلر  ژوویدرم در هر صورت اتفاق می‌افتند. شما باید از انجام تمرینات سنگین و قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور آفتاب یا گرما خودداری کنید. زیرا انجام هر یک از این موارد می‌تواند باعث تورم موقتی، قرمزی یا خارش در محل تزریق شود.

اگر علائم تورم را تجربه کردید، روی ناحیه آسیب دیده یک بسته یخ بگذارید و درباره اینکه چه مدت پس از تزریق می‌توانید از آرایش استفاده کنید، از پزشک خود سوال بپرسید.

عوارض جانبی این تزریقات که البته می‌توانند در افراد مختلف متفاوت باشند، نسبتاً خفیف بوده و به مدت ۷ روز یا کمتر ادامه خواهند داشت.

تزریق فیلر هر چند وقت یکبار باید انجام شود؟


تزریق فیلر هر چند وقت یکبار باید انجام شود

ممکن است لازم باشد بسته به اهداف درمانی و ناحیه‌ای که باید تحت درمان قرار بگیرد، حداقل دوبار تزریق فیلر ژوویدرم را انجام دهید تا نتایج مطلوب خود را دریافت کنید. نوع مشکلی که درمان برای آن انجام می‌شود، تعداد جلسات درمانی که برای دستیابی به نتایج مطلوب ضرورت دارند را مشخص می‌کند. به عنوان مثال درمان مورد نیاز برای پر کردن گونه‌ها و به دست آوردن حجم خاصی برای آنها می‌تواند با درمان زیر چشم تفاوت داشته باشد. از آنجا که درمان اصلاحی با استفاده از فیلر ژوویدرم دائمی نیست، انتظار می‌رود بین ۹ تا ۱۲ ماه پس از درمان اولیه، یک جلسه درمانی دیگر لازم باشد؛ اگرچه ممکن است حجم تزریق مورد نیاز کمتر از تزریق اول باشد.

مراقبت‌های لازم برای ژوویدرم 


استفاده از فیلرهای ژوویدرم نیز مانند سایر محصولات با خطراتی همراه است که باید مراقب آنها بود. در ادامه برخی از موارد لازم درباره پرکننده‌های صورت ژوویدرم برای زیر چشم، لب‌ها و گونه‌ها که باید مراقب آنها باشید آمده است که باید آنها را به خاطر بسپارید:

  • در صورت داشتن آلرژی نسبت به لیدوکائین و پروتئین‌های باکتریال مثبت گرم، از محصولات ژوویدرم استفاده نکنید.
  • اگر دچار فرآیندهای التهابی مراقبت نشده یا عفونت‌های پوستی هستید از محصولات ژوویدرم استفاده نکنید.
  • مادران شیرده و زنان باردار و بیمارانی که مستعد زخم هایپرتروفیک، تشکیل کلوئید و اختلالات رنگدانه هستند نباید از فیلرهای ژوویدرم استفاده کنند.
  • اطمینان حاصل کنید که کار با محصولات ژوویدرم فقط توسط متخصصان با تجربه برای شما انجام می‌شود.

آیا هیچ گونه عوارض جانبی را تجربه خواهم کرد؟


عوارض جانبی اغلب در یک تعداد کمی از افراد رخ می‌دهند و معمولاً خفیف یا متوسط هستند و مدت زمان آنها کوتاه است (هفت روز یا کمتر). عوارض جانبی شایع‌تر شامل واکنش‌های موقتی در محل تزریق مانند قرمزی، درد یا حساسیت، سفتی، تورم، ایجاد گره‌ها یا برجستگی‌ها، کبودی، خارش و تغییر رنگ می‌باشد. اگر عوارض جانبی شما بیش از ۷ روز ادامه داشت، لطفاً برای ارزیابی علل یا احتمال وجود واکنش آلرژیک به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

هزینه درمان ژوویدرم  چقدر است؟


قیمت هر روش درمانی با توجه به ناحیه تحت درمان، و حجم محصول مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب متفاوت است.

پزشک متخصص مراقبت‌های بهداشتی برای طراحی یک برنامه درمانی ویژه بر اساس اهداف زیبایی منحصر به فرد شما، با شما همکاری کرده و درباره گزینه‌های درمانی توصیه شده و هزینه‌های آنها به شما مشاوره خواهد داد.

سوالات متداول


ژل قابل تزریق ژوویدرم چه تفاوتی با بوتاکس زیبایی دارد؟

ژل قابل تزریق ژوویدرم چه تفاوتی با بوتاکس زیبایی دارد؟

ژل قابل تزریق ژوویدرم نوعی پر کننده پوستی حاوی اسید هیالورونیک از نسل جدید است که باعث حجم دادن به پوست می‌شود و برای درمان خطوط و چین و چروک‌های ناشی از از دست دادن حجم زیر سطح پوست استفاده می‌شود. خطوطی مانند خطوط پیشانی و چین‌های بینی (خطوط اطراف بینی و دهان) از مواردی هستند که با استفاده از این ژل درمان می‌شوند. محصولات ژوویدرم برای دستیابی به پوست صاف‌تر و ظاهر طبیعی‌تر، حجم از دست رفته پوست شما را بازیابی می‌کنند. در حالی که بوتاکس زیبایی یک فیلر نیست. بوتاکس زیبایی فعالیت عضلانی را مسدود کرده و برای درمان خطوط متوسط تا شدیدی که بر اثر حرکت شدید ماهیچه‌های بین ابروها (ناحیه گلابلار) به وجود آمده‌اند، به کار می‌رود. حرکت این عضلات باعث به وجود آمدن دو خط موازی وسط ابرو‌ها می‌شود که اغلب به آن خطوط ۱۱ گفته می‌شود و بوتاکس برای دستیابی به یک ظاهر آرام‌تر و ریلکستر آنها را از بین می‌برد.

چه چیزی برند ژوویدرم را از سایر پرکننده‌های پوستی مشابه متمایز می‌کند؟

ژوویدرم تنها فیلر حاوی اسید هیالورونیک (HA) است که FDA تایید کرده است که تا یک سال باقی می‌ماند. فرآیند تولید منحصر به فرد این محصول برای دستیابی به نتایج دراز مدت، غلظت بالایی از اسید هیالورونیک را ارائه می‌کند.

این ماده همچنین در تولید یک ژل نرم نقش دارد که با جریان یافتن راحت در زیر پوست یک ظاهر طبیعی، ظریف و عالی ایجاد می‌کند. تمام دیگر انواع فیلرهای پوستی اسید هیالورونیک که در بازار وجود دارند از ژل‌های دارای قوام دانه‌ای ساخته شده‌اند.

ژوویدرم اولین پر کننده اسید هیالورونیک است که ایمنی و اثربخشی آن در افراد رنگین پوست ثابت شده است.

اسید هیالورونیک چیست و آیا برای بدن انسان مناسب و طبیعی است؟

اسید هیالورونیک یا HA یکی از مواد طبیعی موجود در بدن است که به پوست فرد حجم می‌دهد. ماده اصلی ژوویدرم، HA اصلاح شده است. درمان با ژوویدرم به شما کمک می‌کند تا بدون نیاز به عمل جراحی نواحی مختلف صورت خود را پر حجم کنید و از دست رفتگی حجم در زیر سطوح پوست را به شکل موقتی برطرف کنید.

آیا می‌توانم پس از جلسه درمان با تزریق فیلر، رانندگی کنم؟

پس از جلسه درمانی به هیچ زمانی برای بهبودی احتیاج ندارید. شما می‌توانید پس از درمان به راحتی رانندگی کرده و به خانه باز گردید.

آیا تزریق فیلر درد دارد؟

ممکن است در حین تزریق و کمی پس از آن، اندکی احساس ناراحتی وجود داشته باشد. اما ساختار نرم و شکل پذیر فیلر ژوویدرم  باعث می‌شود به راحتی در جای درست خود قرار بگیرد. و در واقع به منظور کاهش ناراحتی تزریق، فیلر ژوویدرم با استفاده از یک سوزن ظریف، مستقیماً به پوست شما تزریق می‌شود. ممکن است پزشک تصمیم بگیرد برای حداقل رساندن ناراحتی و درد، پوست ناحیه تحت درمان را بی‌حس کند.

آیا درمان با فیلر ژوویدرم، برگشت پذیر است؟

بله. می‌توان درمان با فیلر ژوویدرم را معکوس کرد. شما می‌توانید در صورت تمایل به وضعیت قبل از تزریق خود بازگردید. پزشک ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما برای طراحی یک برنامه درمانی ویژه بر اساس اهداف زیباشناسی منحصر به فرد شما، با شما همکاری خواهد کرد.

درمان با فیلرهای ژوویدرم  نیز موقتی است و بنابراین شما برای حفظ نتایج به دست آمده، به درمان مجدد احتیاج خواهید داشت. اگر تصمیم بگیرید که دیگر درمان خود را ادامه ندهید، طبیعتاً فیلر جذب بدن می‌شود و بسته به نوع درمان انتخاب شده، طی ۹ تا ۲۴ ماه اثرات آن به طور کامل از بین می‌رود.

چگونه می‌توانم نتایج به دست آمده خود را حفظ کنم؟

بسته به نوع درمان انتخابی شما، نتایج حاصل از تزریق فیلر ژوویدرم می‌تواند بین ۹ تا ۲۴ ماه باقی بماند.

درمان با پرکننده‌های صورت، یک روش موقتی است؛ بنابراین اگر تصمیم دارید دیگر از آن استفاده نکنید، اسید هیالورونیک باقی ‌مانده به طور طبیعی به پوست شما جذب می‌شود و اثرات آن از بین می‌رود. برای حفظ نتایج خود می‌توانید، بسته به نوع محصول که انتخاب کرده‌اید، جلسات درمانی پیگیری را در فواصل زمانی بین ۹ تا ۲۴ ماه بعد برنامه‌ریزی کنید.

دوره نقاهت پس از درمان چقدر طول می‌کشد؟

ممکن است پس از جلسه درمانی خود، مقداری تورم و قرمزی را تجربه کنید. بیشتر افراد- بسته به نوع درمانی که انتخاب کرده‌اند- می‌توانند در همان روز درمان به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند .

آیا نتایج درمان با ژوویدرم طبیعی به نظر می‌رسد؟

تکنولوژی انحصاری به کار رفته در فیلرهای ژوویدرم این امکان را فراهم کرده است تا پر کننده‌های صورت ژوویدرم با بافت زیر پوست شما ترکیب شوند تا شما به شکل کاملاً طبیعی لبخند بزنید، بخندید یا اخم کنید .

در طول جلسه مشاوره، پزشک ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی، چهره شما را در حال حرکت و در حالی که ثابت است تماشا می‌کند تا اطمینان حاصل کند که نتایج به نحوی باشند که شما کاملاً از آنها راضی باشید.

مشاوره رایگان