لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

بسیاری از زنان می‌دانند که ناحیه تناسلی یکی از دردسرسازترین نواحی بدن از لحاظ مشکل موهای زائد است، چرا که به نظر می‌رسد اغلب روش‌های از بین بردن موهای زائد برای این ناحیه، بیشتر از آنکه راهگشا باشد، مشکل‌ساز است. روش لیزر موهای زائد، روشی سریع، ایمن و مؤثر برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی است که نتایجی بلندمدت به همراه دارد. لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی موجب دستیابی به پوستی صاف و هموار در این ناحیه می‌شود و سایر مشکلات روش‌های دیگر مانند رشد مجدد موها، حساسیت و خارش پوست را به همراه ندارد.

لیزر بیکینی

اگر از موهای ضخیم ناحیه‌ی تناسلی خود خسته شده‌اید و به دنبال راهی آسان و بدون ضرر برای از بین بردن آن‌ها می‌گردید تنها با یک تماس با کلینیک زیبایی رازی می‌توانید مشکل خود را رفع و به پوستی صاف و شفاف دست یابید. متخصصین در این کلینیک با استفاده از پیشرفته و به‌روزترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی شما را از بین می‌برند و پوستی شاداب به شما تحویل می‌دهند.برای کسبب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می‌توانید با شماره های 0218833402902188333259  تماس حاصل فرمایید.

لیزر موهای زائد چیست؟


لیزر موهای زائد

به خطوط قرارگیری لباس زیر شما خط بیکینی گفته می‌شود و در لیزر ناحیه بیکینی یا ناحیه تناسلی تمامی موهای زائدی که قسمت‌های داخلی و خارجی این خط به فاصله‌ی سه اینچ، توسط لیزر از بین برده می‌شود تا هنگام پوشیدن لباس زیر یا لباس شنا، این قسمت از بدن شما ظاهری کاملاً تمیز و بدون مو داشته باشد. در این روش معمولاً موهای اطراف لابیا و بالای آلت تناسلی نیز برداشته می‌شود اما اینکه چه میزان از موهای این قسمت برداشته شود، بستگی به نظر خود مراجعه‌کننده دارد. لیزر موهای خط بیکینی و ناحیه تناسلی یکی از پرطرفدارترین عمل‌های لیزر در کلینیک ما است. از بین بردن موهای زائد  ناحیه تناسلی بسیار آسان و سریع انجام می‌شود و اغلب جلسات لیزردرمانی نهایتاً 20 دقیقه طول می‌کشد. متخصص لیزردرمانی می‌تواند موهای زائد این ناحیه را به هر شکل دلخواهی که شما بخواهید بردارد. او همچنین تمام سعی خود را می‌کند که شما در حین انجام لیزر تا جای ممکن احساس راحتی کنید. در روش لیزر، موها برای مدت طولانی یا حتی به طور دائمی از بین می‌برند و شما در صورتی باید این روش را انتخاب کنید که مطمئن هستید دیگر هرگز مایل نیستید موهای ناحیه مورد نظر (زیر بغل، ناحیه تناسلی و …) مجدداً رشد کند. در این روش بین 70 تا 90 درصد از موهای زائد از بین می‌روند و بدین ترتیب شنا دیگر تقریباً نیازی به انجم سایر روش‌های از بین بردن موهای زائد ندارید.

مزایای لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی


لیزر برای از بین بردن موهای زائد در ناحیه صورت، پاها، دست‌ها، زیر بغل، خط بیکینی، ناحیه تناسلی و سایر قسمت‌ها مناسب است. مزایای لیزر موهای زائد عبارت‌اند از:

  • دقت: اشعه لیزر به طور کاملاً انتخاب‌شده و هدفمند، موهای تیره را می‌سوزاند و هیچ آسیبی به پوست اطراف آن نمی‌زند.
  • سرعت: هر پالس لیزری تنها در کسری از ثانیه اعمال می‌شود و می‌تواند تعداد بسیار زیادی از موها را در همین زمان کوتاه از بین ببرد. لیزرها می‌توانند در هر ثانیه موهای زائد ناحیه‌ای به اندازه‌ی یک سکه را از بین ببرند. نواحی کوچکی مانند پشت لب در کمتر از یک دقیقه لیزر می‌شوند و نواحی بزرگ‌تری مانند کمر و پاها ممکن است یک ساعت طول بکشد.
  • قابل پیش‌بینی بودن نتایج: اغلب بیماران بعد از 3 تا 7 جلسه، بیشتر موهای زائد خود را به طور موفقیت‌آمیزی از بین می‌برند.

متقاضیان مناسب


هم برای مردان و هم برای زنان، به شرطی لیزردرمانی بهترین روش از بین بردن موهای زائد اندام تناسلی می‌باشد که رنگ پوست، روشن و رنگ موها، تیره باشد. این موضوع بدین خاطر است که اشعه‌ی لیزر رنگدانه موجود در فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد. اشعه‌ی  لیزر به نحوی تنظیم شده است که جذب رنگدانه‌ی مو شود بدین خاطر که بتواند به طور کامل روی ریشه‌ی موها متمرکز شود. با از بین بردن ریشه‌ی موها، رشد موها نیز به طور کلی متوقف می‌شود. در افرادی که پوست روشن و موی تیره دارند، تمرکز ملانین در ریشه‌ی مو بیشتر است  و وجود تضاد زیاد بین رنگ مو و پوست موجب تمرکز بسیار دقیق‌تر و آسان‌تر لیزر روی ریشه‌ی مو می‌شود. البته افرادی که این ویژگی را ندارند نیز می‌توانند لیزر را انجام دهند اما از بین رفتن موهای زائد آن‌ها ممکن است به تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشد. لیزرموهای زائد معمولاً برای موهای بور، قرمز و خاکستری مؤثر نیست.

آمادگی قبل از انجام لیزرموهای زائد


برای آنکه اشعه‌ی لیزر در حین لیزردرمانی به خوبی جذب فولیکول‌های مو شود شما باید قبل از هر جلسه، پوست خود را به خوبی آماده کنید. برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن از شما خواسته می‌شود پوست خود را کاملاً تمیز کنید و هر محصولی که روی پوست خود می‌زنید مانند کرم، لوسیون، کرم پودر و مانند ان را پاک کنید. از زدن موم و وکس، اپیلاسیون و الکترولیز کردن موهای زائد خودداری کنید. این روش‌ها موجب از بین رفتن موقتی فولیکول می‌شوند و در نتیجه در لیزر موهای زائد اختلال ایجاد می‌کنند. تیغ زدن موها کاملاً بلامانع است چرا که در این روش فولیکول مو کاملاً حفظ می‌شود. در واقع به بیماران توصیه می‌شود که قبل از لیزردرمانی موهای خود را تیغ بزنند تا اشعه لیزر جذب موهای بیرون از پوست نشود و ایجاد سوختگی نکند.  حتماً از قرار گرفتن در برابر نور خورشید خودداری کنید. تیره شدن پوست احتمال بروز عوارض جانبی مانند سوختگی یا روشن شدن پوست را افزایش می‌دهد. اگر پوست خود را برنزه کرده‌اید باید تا زمانی که پوست شما به حالت قبلی بازگردد صبر کنید و سپس لیزردرمانی را انجام دهید. برخی از پزشکان توصیه می‌کنند قبل از لیزردرمانی برای 6 هفته از قرارگیری در معرض آفتاب اجتناب کنید.

چگونگی انجام لیزر موهای زائد


لیزر1

درست قبل از انجام دادن لیزر، موهای شما باید کوتاه شوند به طوری که تنها چند میلیمتر از سطح پوست فاصله داشته باشند. اشعه لیزر با توجه به محل رویش موها، ضخامت و رنگ آن‌ها و همچنین رنگ پوست تنظیم می‌شود. در بین جلسات درمانی بهترین کار این است که پوست خود را لایه‌برداری ملایم کنید (مثلاً با لیف) و موهای زائد خود را با تیغ بزنید. اما در نظر داشته باشید که نباید موهای خود را با موم، وکس، اپیلاتور، بند یا هر وسیله دیگری ریشه‌کن کنید. در هنگام انجام لیزر، دستگاه لیزر روی ناحیه مورد نظر قرار داده می‌شود و سپس اشعه لیزر برای کسری از ثانیه به این ناحیه تابانده می‌شود. موها انرژی نوری را دریافت می‌کنند و با داغ شدن ریشه، فولیکول مو در عمق پوست از بین می‌رود. بعد از انجام لیزر، موهای لیزر شده بعد از گذشت  2 تا 14 روز ریزش می‌کنند. از آنجایی که برخی موها دیرتر ریزش می‌کنند یا ممکن است ریزش نکنند، در بین جلسات درمانی شما می‌توانید موهای خود را با تیغ بزنید. تیغ زدن و لایه‌برداری ملایم پوست موجب می‌شود که موهای مقاوم راحت‌تر ریزش کنند و در نتیجه به نتایج بهتری برسید.

برای رسیدن به نتایج مؤثر به چند جلسه درمانی نیاز است؟


برای آنکه موهای زائد شما به طور دائمی از بین بروند باید لیزر را برای بیش از یک جلسه انجام دهید. اغلب افراد 6 تا 10 جلسه لیزردرمانی را با فواصل 4 الی 8 هفته‌ای پشت سر می‌گذارند تا به نتایج بلندمدت یا دائمی دست پیدا کنند. تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای هر بیمار متفاوت است. برخی از بیماران تنها به چهار جلسه نیاز دارند در حالی که برخی دیگر به 13 جلسه یا بیشتر نیاز دارند. این موضوع به جنس و رنگ پوست و موی بیمار بستگی دارد.

بهترین زمان برای لیزر


بهترین زمان برای انجام لیزر در ماه‌های فصل پاییز و زمستان می‌باشد. تابش نور شدید آفتاب به هر ناحیه لیزر شده می‌تواند موجب افزایش رنگدانه (تیره شدن پوست) یا کاهش رنگدانه (روشن شدن پوست) شود.

بهبودی و خطرات


برای یک یا دو روز پوست ناحیه لیزر شده حالتی شبیه به آفتاب‌سوختگی دارد. قرار دادن کمپرس سرد و مرطوب کردن این ناحیه می‌تواند به برطرف شدن سریع‌تر این حالت کمک کند.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی


قبل از اقدام برای لیزر لازم است که از برخی مضرات لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی این روش آگاه باشید. به نحوی برنامه‌ریزی کنید که تا یک الی دو هفته بعد از هر جلسه‌ی  درمانی برای ریکاوری و بهبودی پس از بروز عوارض احتمالی لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی آماده باشید و برای مثال در صورتی که پوست شما دچار تورم و قرمزی شود، نمی‌توانید لباس شنا بپوشید چرا که ین تورم قرمزی که خارج از خط بیکینی است، نمایان می‌شود. امکان آن وجود دارد که ناحیه لیزر شده به صورت موقتی دچار سوختگی، پوسته‌پوسته شدن، یا تغییر رنگ شود که البته بروز این عوارض در صورتی که لیزر توسط تکنسین باتجربه انجام شود، بسیار نادر خواهد بود.

هزینه


هزینه لیزر موهای زائد به موارد زیر بستگی دارد:

  • اندازه‌ی ناحیه مورد نظر و زمان مورد نیاز برای لیزر آن
  • تعداد جلسات درمانی مورد نیاز
  • این که پزشک، تکنسین یا شخص دیگری عمل لیزر را انجام می‌دهد
  • ناحیه جغرافیایی که لیزر را در پان انجام می‌دهید
مشاوره رایگان