لاغر و کوچک کردن لپ و گونه با جراحی تخلیه چربی دهانی

لپ1

چربی دهانی که در قسمت پایین هر دو گونه وجود دارد، گاهی اوقات کاملاً جلب توجه می‌کند. در بعضی از افراد، چربی دهانی به شکل‌گیری لپ و گونه‌های بیش از حد گرد منجر می‌شود. گاهی اوقات، این افزایش چربی در گونه‌ها در نتیجه‌ی اضافه وزن است، اما اغلب می‌تواند ارثی و ژنتیکی باشد. داشتن لپ می‌تواند موجب شود که حتی در صورت لاغر بودن، شخص چاق به نظر برسد. برای بیمارانی که مایل به داشتن گونه‌هایی لاغرتر و برجسته کردن خطوط گونه هستند و نتوانسته‌اند با استفاده از روش‌های دیگر به این هدف برسند، روش تخلیه چربی دهانی می‌تواند مفید باشد. تخلیه چربی دهانی یک روش معمول جراحی زیبایی صورت است که برای لاغر کردن و کوچک کردن گونه یا صورت انجام می‌شود.


اکثر مردم روش تخلیه چربی دهانی را به این دلیل انتخاب می‌کنند که نتوانسته‌اند تنها با کم کردن وزن خود گونه و لپ‌هایی لاغرتر داشته باشند. برای این دسته از بیماران، تخلیه چربی دهانی می‌تواند منجر به بهبود ظاهر صورت، لاغر کردن و برجسته کردن خطوط گونه شود. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی، چربی دهانی شما را ارزیابی می‌کنند تا تعیین کنند که آیا شما یک متقاضی مناسب برای انجام این روش هستید یا خیر و به شما اطلاعات کلی از چگونگی انجام روش تخلیه چربی دهانی داده می‌شود. تخلیه چربی دهانی یک روش درمان سرپایی است و می‌تواند برای بهبود کانتور صورت، ایجاد ساختاری لاغرتر و افزایش عزت نفس بیمار استفاده شود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی تخلیه چربی دهانی یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

لپ2

تخلیه چربی دهانی چیست؟


لپ3

در گونه‌های ما چیزی به نام چربی دهانی وجود دارد. چربی دهانی به صورت عمقی در هر گونه قرار دارد. هنگامی که تخلیه چربی دهانی انجام می‌شود، گونه‌های شما لاغرتر شده و خطوط صورت نمایان‌تر می‌شوند.

علل


لپ4

با اینکه اکثر افرادی که دچار اضافه وزن شده‌اند، دارای گونه‌های چاق هستند، اما این دلیل اصلی وجود چربی دهانی نیست. برخی افراد زمینه‌ی ژنتیکی برای انباشته شدن چربی دهانی دارند حتی اگر وزن آن‌ها در حد نرمال باشد.

متقاضیان تخلیه چربی دهانی


متقاضی مناسب برای تخلیه چربی دهانی فردی است که دچار انباشتگی چربی بیش از حد در قسمت پایینی محوطه‌ی گونه است. بیماران باید انتظارات واقعی از این عمل جراحی داشته باشند، و همچنین باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند. هر دو مردان و زنان می‌توانند از روش تخلیه چربی دهانی بهره‌مند شوند. برای انجام تخلیه چربی دهانی بیمار باید به سن 25 سالگی یا بالاتر از آن رسیده باشد زیرا بدن قبل از این زمان مدام در حال رشد است. بیماران داراری گونه‌های پر و استخوان‌های گونه‌ای بلند، شانس دستیابی به نتایج بهتر پس از انجام عمل تخلیه چربی دهانی دارند. متقاضیان انجام این روش باید غیر سیگاری باشند و یا قبل و بعد از عمل تخلیه چربی دهانی تمایل به ترک سیگار داشته باشند. همچنین متقاضیان نباید در حال طی کردن دوره درمانی برای رقیق کردن خون باشند. زنان باردار و شیرده نیز متقاضیان مناسبی برای انجام این روش نیستند.

مزایای درمان

لاغر کردن لپ و گونه‌ها با استفاده از تخلیه چربی دهانی مزایای زیبایی متعددی دارد که عبارتند از:

 • کاهش حجم گونه
 • بهبود شکل صورت
 • ایجاد صورتی لاغرتر وکوچک‌تر
 • کاهش گردی صورت
 • بهبود ظاهر استخوان گونه‌ها
 • ایجاد چهره‌ای مخروطی شکل در مردان
 • برجسته سازی خطوط صورت و بهبود شکل صورت در قسمت‌های پایینی
 • بهبود تعادل کلی نسبت‌های صورت

روش


پیش از انجام عمل

در طول مشاوره اولیه، پزشک متخصص یک ارزیابی کامل از چهره شما انجام می‌دهد. پزشک تعیین خواهد کرد که آیا شما یک متقاضی مناسب برای تخلیه چربی دهانی هستید یا خیر و توصیه‌هایی را بر اساس اهداف خاصی که دارید به شما ارائه می‌دهد. عکس‌هایی پیش از درمان گرفته خواهند شد و هر گونه خطرات و عوارض احتمالی نیز مورد بحث قرار خواهند گرفت.

در حین انجام عمل

لپ6

روش تخلیه چربی دهانی با ایجاد برش‌های کوچک در دهان انجام می‌شود. در طول عمل، جراح دو برش در دهان بیمار ایجاد می‌کند؛ اولین برش در کنار دندان آسیای دوم بالا در پشت حفره دهانی و دومین برش از طریق عضله بوکیناتور انجام می‌گیرد. این دو برش به متخصص جراح امکان دسترسی به توده‌ی چربی دهانی را می‌دهد. هنگامی که لایه‌های چربی در معرض قرار می‌گیرند، متخصص جراح با فشار دست روی قسمت بیرونی گونه باعث خروج لایه‌های چربی دهانی می‌شود و با فورسپس جراحی اینچربی‌ها را بیرون می‌کشد. در حالی که چربی‌ها با فورسپس نگه داشته می‌شود، پدهای چربی تخلیه شده یا برش داده می‌شوند. مقدار چربی که تخلیه می‌شود بسته به نتایج دلخواه بیمار متفاوت است. هر میزان چربی که باقی می‌ماند، قبل از اینکه برش‌ها بخیه زده شوند، به موقعیت اصلی خود بازگردانده می‌شوند. هنگامی که تخلیه چربی دهانی در یک طرف صورت کامل می‌شود، متخصص جراح همین روش را در طرف دیگر صورت دوباره تکرار می‌کند، در حالی که با دقت کامل توازن و تقارن را در میزان چربی تخلیه شده حفظ می‌کند. بسته به شدت عمل جراحی، عمل تخلیه چربی دهانی ممکن است تحت بیهوشی عمومی یا موضعی انجام شود. در برخی موارد، لاغر کردن و کوچک کردن لپ می‌تواند با روش‌های دیگر برای دستیابی به نتایجی جامع‌تر در خصوص بهبود کانتور صورت ترکیب شود، از جمله روش‌هایی مانند لیفت صورت و گردن، لیپوساکشن و برجسته کردن چانه.

عمل تخلیه چربی دهانی چقدر دردناک است؟


در اکثر بیماران ناراحتی پس از انجام عمل تخلیه چربی دهانی نسبت به درد شدید بیشتر گزارش شده است. این علامت را می‌توان به راحتی با تجویز داروهای خوراکی و کمپرس یخ مدیریت کرد.

بهبود


 • شما کمی احساس ناراحتی می‌کنید، اما باید این علامت را با داروهای ضد درد که برای شما تجویز می‌شوند، کنترل کرد. اگر درد بیش از حد، قرمزی یا هر گونه علائم دیگری که به نظر غیرطبیعی می‌رسد، مشاهده و احساس کردید، باید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. این علائم می‌توانند نشانه‌هایی از عفونت باشند.
 • بروز علائمی مانند کبودی و تورم پس از انجام عمل جراحی طبیعی است و در عرض چند روز یا چند هفته از بین می‌روند. در اغلب موارد، کبودی و تورم از ابتدا بسیار کم هستند.
 • به دلیل برشی که در حین عمل جراحی تخلیه چربی دهانی در داخل دهان شما ایجاد می‌شود، ممکن است مجبور به رعایت یک رژیم غذایی خاص برای مدتی محدود باشید. متخصص جراح به شما می‌گوید که از چه غذاهایی باید اجتناب کنید. شما همچنین باید دهان خود را چندین بار در روز با دهان‌شویه آنتی باکتریال شستشو دهید.
 • به دلیل این که بخیه‌های زده شده خود به خود از بین می‌روند، نیازی به کشیدن آن‌ها نیست. لطفاً از دست‌کاری و یا جویدن بخیه‌هایی که در داخل گونه‌های شما هستند، خودداری نمایید.

نتایج


لپ5

درمان تخلیه چربی دهانی جزیی است اما نتایج آن می‌تواند قابل توجه باشد و اغلب موجب بهبود قابل توجه در شکل کلی صورت و خطوط قسمت‌های پایینی صورت بیمار و لاغر کردن لپ و گونه می‌شود.

خطرات و عوارض


عمل جراحی تخلیه چربی دهانی با تعدادی از خطرات و عوارض احتمالی همراه است، از جمله:

 • آسیب عصب صورت، به‌ویژه عصب بوکال که به کنترل عملکردهای صورت کمک می‌کند. این آسیب می‌تواند منجر به فلج جزئی یا بی حسی در بعضی قسمت‌های صورت و همچنین کاهش یا از دست دادن احساس طعم و مزه در بیمار شود.
 • آسیب مجرای پاروتید، که می‌تواند ترشح بزاق را تحت تأثیر قرار دهد
 • هماتوم
 • واکنش نامطلوب به بیهوشی
 • عفونت

هزینه


هزینه عمل جراحی تخلیه چربی دهانی به عواملی مانند میزان چربی، پزشک متخصص، موقعیت جغرافیایی و نحوه انجام آن به تنهایی یا به همراه سایر روش‌های عمل زیبایی بستگی دارد.

مشاوره رایگان