راه‌های طبیعی برای بزرگ شدن سینه با تمرینات ورزشی و تغذیه

تاریخ 22 آبان 1402

آیا باور دارید که زنان با سینه‌های بزرگ، احساس اعتماد به نفس بیشتری دارند و شخصیت قوی‌تری دارند؟ هزاران زن دیگر در سراسر جهان به این باورند و به روش‌های مختلفی مانند ماساژ سینه برای برجسته و بزرگ کردن سینه‌ها روی می‌آورند تا اندازه آنها را به سایز دلخواهشان برسانند. برخی از زنان از روش‌های طبیعی برای افزایش اندازه سینه‌های خود استفاده می‌کنند، در حالی که برخی دیگر به روش‌های جراحی روی می‌آورند.

علت کوچک بودن سینه‌های زنان

افزایش سایز سینه برای خانم‌ها یک فرایند عادی و طبیعی است. این افزایش سایز سینه از دوران بلوغ آغاز شده و ممکن است در طول دوره زندگی و به دلایل مختلفی ادامه یابد. به هر حال، داشتن سینه بزرگ برای همه زنان مزیت محسوب نمی‌شود. در زیر برخی دلایل کوچک بودن سایز سینه زنان اشاره می‌کنیم:
–    عدم تعادل هورمونی
–    رژیم غذایی نامناسب یا سوءتغذیه
–    کم بودن چربی بدن
–    عوامل ژنتیکی
–    انسداد انرژی
–    مشکلات عاطفی مانند استرس و افسردگی که می‌توانند بر سطح هورمون‌ها تأثیر داشته باشند.

بزرگ کردن سینه با ورزش


تمرینات ورزشی بر عضلات پکتورال، کمر و شانه متمرکز بوده و به سفت شده عضلات قفسه سینه در پشت بافت سینه‌ها کمک کرده و باعث برجسته شدن آنها می‌شود.

کراس پانچ با دمبل

کراس پانچ با دمبل

با یک دمبل در هر دست، یک پای خود را به عقب ببرید تا انگشتان پای شما به سمت جلو قرار بگیرند. زانوهای خود را خم کنید و آرنج خود را کمی خم کنید. دستان خود را به سمت طرفین باز کنید تا کف دستان شما به سمت جلو باشد و دمبل‌ها بالاتر از سطح شانه‌های شما قرار بگیرند. دست راست خود را به سمت جلو و کمی به سمت چپ حرکت دهید تا روبروی مرکز سینه قرار بگیرد، کف دست راست خود را با حالت چرخش به سمت پایین ببرید. سپس مشت دست راست خود را به عقب ببرید و به حالت اولیه بازگردانید. مشت دست چپ خود را به سمت جلو و کمی به سمت راست بیاورید و سپس مشت دست چپ خود را به حالت اولیه بازگردانید. این تمرین را یک مرتبه کامل انجام دهید.

 پرس سینه با دمبل و با چرخش مچ دست

 در هر دست خود یک دمبل بگیرید، روی کف زمین یا روی یک توپ سوئیسی دراز بکشید و پاهای خود را به اندازه‌ای حرکت دهید که توپ در زیر گردن شما قرار گیرد. زانوها باید با زاویه 90 درجه خم شوند و لگن شما هم تراز با زانوهای شما شود. در این حالت، آرنج‌های خود را به سمت بیرون و طرفین خم کرده و دمبل‌ها را در حالی که کف دستان شما رو به جلو است پایین بیاورید تا هم‌سطح قفسه سینه شما شوند. قفسه سینه خود را درگیر کرده و دمبل‌ها را مستقیم بالا ببرید و به هم برسانید، مچ دستان خود را به سمت جلو چرخانده تا کف دستان شما پشت به شما قرار گیرد. سپس، کف دست خود را به سمت جلو چرخانده و دستان و بازوهای خود را باز کرده و همان طور که آرنجانتان خم است دمبل‌ها را به سمت پایین و محل شروع حرکت بازگردانید.

 شنا رفتن با ضربه زدن متناوب به شانه‌ها

 در حالی که کف دستان خود را روی زمین قرار داده‌اید و دستان شما کمی بازتر از عرض شانه هستند، حالت استاندارد شنا بگیرید. بدن باید از نوک سر تا پاشنه پا به شکل یک خط مستقیم قرار گیرد. (در صورت نیاز زانوهای خود را پایین بیاورید تا به زمین برسند). آرنج‌های خود را خم کرده تا بدن شما چند سانتی‌متر پایین آمده و با کف زمین هم فاصله داشته باشد (یا تا آنجا که می‌توانید بدن خود را پایین بیاورید)، مکث کرده و سپس دوباره بدن خود را بلند کرده و به حالت اولیه بازگردید. سپس دست راست خود را بلند کرده و با آن یک ضربه آهسته به شانه چپ خود بزنید. دست راست خود را روی زمین قرار دهید. سپس دست چپ خود را از روی زمین بلند کرده و ضربه‌ای آهسته به شانه راست خود بزنید. دست چپ خود را دوباره روی زمین قرار دهید.

حرکت دور دنیا

 پرس سینه با دمبل و با چرخش مچ دست 2

یک دمبل در هر دست خود بگیرید و آنها را در حالی که کف دست شما به سمت بالا است کنار خود نگه دارید. در حالی که پاهای شما به اندازه عرض شانه باز هستند، آرنج‌های خود را کمی خم کنید، دستان خود را به سمت طرفین باز کرده و آنها را تا بالای سر خود بالا بیاورید. سپس در حالی که دستان شما صاف است از طرفین آنها را پایین آورید و به حالت اولیه بازگردانید تا یک مرتبه حرکت را به طور کامل انجام داده باشید.

 پرس سینه تکی

پرس سینه با دمبل و با چرخش مچ دست 3

برای تمرین، در حالی که دو دمبل در دستانتان دارید، روی کف زمین یا روی یک توپ سوئیسی دراز بکشید و پاهای خود را جابجا کنید تا توپ در زیر گردن شما قرار گیرد. زانوهای خود را با زاویه 90 درجه خم کنید و طوری قرار دهید که لگن شما با زانوهایتان هم تراز شوند. از این حالت، دمبل‌های را بالای قفسه سینه خود بگیرید و آرنج‌های خود را با زاویه 90 درجه خم کنید به طوری که کف دستان شما روبه بالا قرار داشته باشند. سپس آرنج راست خود را باز کرده و دمبلی که در دست راست قرار دارد را مستقیم بالا ببرید و هم‌زمان کف دست خود را به سمت بدنتان بچرخانید. سپس دست خود را به حالت اولیه آن بازگردانید، این حرکت را برای دست دیگر تکرار کنید.

 پلانک والک

پرس سینه با دمبل و با چرخش مچ دست 4

 به حالت پلانک قرار گیرید، کف دستان خود را روی زمین قرار دهید به طوری که مچ‌های شما در زیر شانه‌ها قرار گیرند و بدن از نوک سر تا پاشنه پا در یک خط صاف قرارگرفته باشد. پاها باید به اندازه عرض شانه‌ها از هم فاصله داشته باشند. دست راست و پای چپ خود را بلند کنید. در همین حالت به اندازه 30 سانتی‌متر به سمت راست حرکت کنید. سپس پای راست و دست چپ خود را بلند کنید و به سمت راست حرکت کنید. برای حرکت در جهت معکوس: دست چپ و پای راست خود را بلند کنید و به سمت راست حرکت کنید. دست راست و پای چپ خود را بلند کرده و به سمت راست حرکت کنید. باید در هر جهت دو قدم کامل بردارید.

باترفلای

پرس سینه با دمبل و با چرخش مچ دست 5

 در هر دست خود یک دمبل بگیرید، در حالی که کمر خود را صاف نگه داشته‌اید، کف زمین یا روی یک توپ سوئیسی بخوابید. هر دو زانو را خم کرده و کف پاهای خود را روی زمین قرار دهید. آرنج‌های خود را کمی خم کنید، دستان خود را در حالی که کف دستانتان رو به بالا است به سمت طرفین باز کنید. در همین حالت، وزنه‌ها را به طور مستقیم بالای قفسه سینه خود قرار دهید و آنها را به هم نزدیک کنید. با کنترل، دستان خود را به سمت طرفین پایین بیاورید تا حرکت کامل شود.

 دیپ روی صندلی

پرس سینه با دمبل و با چرخش مچ دست 6

 در حالی که کف دستان خود را روی لبه‌های یک صندلی قرار داده‌اید و نوک انگشتان دستتان رو به پاهایتان است روی آن بنشینید. وزن خود را روی دستان خود بیندازید و پاهای خود را به اندازه‌ای جلو ببرید که باسنتان هم تراز سطح صندلی قرار گیرد. این نقطه شروع است. شانه‌های خود را باید دور از گوش‌ها نگه دارید، آرنجان خود را با زاویه 90 درجه خم کنید و باسن خود را آن قدر پایین بیاورید که با آرنج‌هایتان هم تراز شود. با فشاری که به کف دست خود وارد می‌کنید، بدن خود را بالا برده تا به نقطه آغاز حرکت برسد.

 پلانک ریچ

پرس سینه با دمبل و با چرخش مچ دست 7

 کف دستان خود را روی زمین قرار دهید تا مچ دستان شما زیر شانه‌هایتان قرار گیرد و بدن شما از نوک سر تا پاشنه پا مستقیم باشد و حالت پلانک بگیرید. دست راست خود را بلند کرده و به طور مستقیم جلوی خود ببرید. سپسان را دوباره روی زمین قرار دهید و دست چپ خود را بلند کنید. آن را به طور مستقیم، جلوی خود بلند کنید و سپس آن را روی زمین قرار دهید.

گرد کردن شانه

پرس سینه با دمبل و با چرخش مچ دست 8

 در حالی که شکم خود را روی زمین قرار داده‌اید و دستان خود را مستقیماً در جلوی خود گرفته‌اید و انگشتان دستان شما کشیده و کف دست رو به زمین است دراز بکشید. تیغه‌های شانه‌های خود را به هم نزدیک کرده به طوری که انگار می‌خواهید آرنج‌های خود را از پشت به هم برسانید و سپس قفسه سینه را از روی زمین بلند کنید.

سعی کنید سینه‌های خود را ماساژ دهید تا بزرگ شوند.


اگر سینه‌های خود را روزانه حدود 30 دقیقه ماساژ دهید پس از 30 تا 40 روز به اندازه یک سایز بزرگ می‌شوند. یکی از مزایای ماساژ، افزایش گردش جریان خون و تولید پرولاکتین است. پرولاکتین هورمونی است که باعث رشد سینه‌ها شده و با تحریک سینه‌ها و نوک سینه‌ها ترشح می‌شود. طبق دستورالعمل زیر می‌توانید سینه‌های خود را ماساژ دهید:

 ماساژ با دست گرم

•    هر دو دست خود را به هم بمالید تا انرژی و گرما تولید شود.
•    مطمئن شوید که دستان شما گرم شده است.
•    کف دستان خود را روی سینه‌ها قرار دهید و آنها را با حرکت دورانی به سمت داخل فشار دهید. سینه راست خود را بچرخانید و آن را در جهت عقربه‌های ساعت حرکت دهید و به طور هم‌زمان سینه چپ خود را خلاف جهت عقربه‌های ساعت حرکت دهید.
•    حدود 100 تا 300 مرتبه سینه‌های خود را ماساژ دهید.
•    این تمرین را در هنگام صبح و شب انجام دهید.
•    بین تمرین دستان خود را دوباره گرم کنید.

 ماساژ با روغن

به یاد داشته باشید که باید در هنگام ماساژ سینه‌ها از روغن‌های مناسب و اثربخش برای رشد آنها استفاده کنید. شما می‌توانید از روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن شنبلیله یا روغن کنجد استفاده کنید.
•    مقدار کافی از روغن روی سینه‌های خود بمالید
•    سه انگشت خود را روی سینه‌های خود قرار دهید.
•    از نوک سینه شروع کرده و انگشتان خود را به سمت پایین بکشید.
•    انگشتان خود را به آهستگی حرکت دهید و فشار زیادی بر سینه‌ها وارد نکنید.
•    سینه خود را با هر دو دست خود در جهت عقربه‌های ساعت و خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید.
انتظار نداشته باشید که بلافاصله معجزه‌ای رخ دهد. صبور باشید تا پس از گذشت یکی دو ماه شاهد بزرگ شدن سینه‌های خود باشید.

رژیم غذایی برای بزرگ کردن سینه‌ها


پرس سینه با دمبل و با چرخش مچ دست 9

 برخی از مواد غذایی که به بزرگ شدن سینه‌ها کمک می‌کنند عبارتند از:

 بیشتر از غذاهایی مصرف کنید که حاوی استروژن هستند

استروژن یک هورمون زنانه است گه باعث افزایش سایز سینه‌ها می‌شود. با این که بدن از پس از بلوغ و حتی تا سن 18 – 19 سالگی به طور طبعی استروژن تولید می‌کند اما مصرف غذاهایی که حاوی استروژن هستند مضر نیست و به بزرگ‌تر شدن سینه‌ها کمک می‌کند. در اینجا به برخی از غذاهایی که حاوی استروژن هستند اشاره می‌کنیم:

•    عدس و نخود
•    باقالی و لوبیا
•    محصولات لبنی مانند پنیر و ماست
•    دانه شنبلیله
•    ادویه‌جات نظیر مانند مریم‌گلی، شبدر و پونه کوهی
•    میوه‌ها مانند سیب، گیلاس و آلو
•     سبزیجات مانند چغندر، هویج و خیار
•     غلات مانند برنج، جو و گندم

غذاهایی که حاوی فیتواستروژن هستند میل کنید

فیتواستروژن هنگامی مفید است که سطح استروژن در بدن شما کم باشد. در این صورت فیتواستروژن به افزایش سایز سینه‌ها کمک می‌کند. بسیاری از غذاهای خوشمزه حاوی این ماده هستند و اضافه کردن آنها به برنامه غذایی مضر نیست. برخی از غذاهایی که حاوی فیتواستروژن هستند عبارتند از:

•    مغزیجات مانند پسته، گردو، بادام زمین و شاه بلوط
•    نوشیدنی‌ها نظیر شراب قرمز، شراب سفید، چای سیاه و چای سبز
•    میوه‌ها نظیر هلو، توت‌فرنگی و تمشک
•    بذر کتان
•    لوبیا سبز و کدو

سایر روش‌های بزرگ کردن سینه


•    ژل سینه: فیلرها، اسید هیالورانیک هستند که در سینه تزریق می‌شوند. با چند مرتبه تزریق این فیلرها می‌توان اندازه سینه‌ها را به اندازه یک یا دو سایز بزرگ‌تر کرد. هر مرتبه تزریق حدود 30 تا 90 دقیقه طول می‌کشد.
•    تزریق چربی: در این فرایند، چربی از شکم یا باسن گرفته شده و به سینه‌ها تزریق می‌شود تا بزرگ‌تر شوند. از آنجا که قسمتی از این چربی جذب بدن می‌شود، برای دست‌یابی به نتایج مطلوب، این فرایند باید چندین مرتبه تکرار شود.
•    پروتز سینه: شما می‌توانید با استفاده از ایمپلنت‌های سینه، سینه‌های خود را بزرگ‌تر، پرتر و خوش‌فرم تر نشان دهید. در این فرایند که یک عمل جراحی است، ایمپلنت‌های سیلیکونی یا سالین درون سینه‌ها قرار داده می‌شوند.

مشاوره رایگان