درمان ریزش مو با مزوتراپی

 

g-y-h-juh

از دست دادن مو، چه به علت پیری باشد، چه کمبود تغذیه‌ای، عدم تعادل هورمون‌ها و یا هر دلیل دیگر، یک مشکل مزمن است که می‌تواند اعتماد به نفس فرد را تحت تاثیر قرار دهد و روی ظاهر فرد تاثیر گذارد. مزوتراپی یک روش درمان موثر ریزش مو است که می تواند باعث رشد و ترمیم مو شود. این روش غیر تهاجمی که بوسیله‌ی تزریق‌های جزئی صورت میگیرد، ویتامین‌ها، مواد معدنی، پروتئین‌ها و سایر مواد مغذی حیاتی به مو می‌رساند. در نتیجه، گردش خون در سرتاسر پوست افزایش یافته و فولیکول‌های مو دوباره جوان می‌شوند، که در نهایت سرعت رشد تارهای جدید مو را افزایش می‌دهد.

ریزش مو ممکن است نگرانی بسیاری از ما باشد: اگر از ریزش مو رنج ببریم اعتماد به نفس خود را از دست داده و  اضطراب خواهیم داشت. در بسیاری از موارد، انواع جراحی‌های تهاجمی برای کاشت مو مناسب و لازم نیست. مزوتراپی درمان بی خطر و غیر جراحی است که تاثیر زیادی در به تاخیر انداختن طاسی و افزایش سرعت رشد مو دارد.
کلینیک تخصصی پوست و مو رازی بهترین درمان مزوتراپی را ارائه می‌دهد. متخصصین ما می‌توانند شما را از مراحل این روش درمانی آگاه کرده و به شما کمک کنند تا دقیقا بدانید که این درمان چگونه انجام می‌شود و چگونه می‌توانید از آن بهره مند شوید. به منظور دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید به شماره‌ 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

xvccddd

مزوتراپی چیست؟


dgf

مزوتراپی برای درمان درد و اختلالات عروق ایجاد شده است. این لغت به روشی اشاره دارد که توسط آن داروها یا سایر مواد مغذی به محل مورد نظر فرستاده می‌شود و نه به دارو یا مواد غذایی خاصی که فرستاده می شوند. اصل تزریق مخلوطی از ترکیبات سفارشی به مزودرم (یا لایه‌ی متوسط پوست) در طول سالها توسعه یافته تا مواردی مانند ریزش مو را درمان کند. زمانی درمان موفقیت‌آمیز خواهد بود که مواد مغذی مناسب، به مقدارمناسب و به یک محل خاص فرستاده شوند – در این مورد به فولیکول‌هایی که باعث رشد مو می‌شوند. مزوتراپی برای درمان ریزش‌هایی است که در آن ریزش مو در اثر شرایط موجود در مزودرم یا لایه میانی پوست ایجاد می شود.

 

 

علت ریزش مو


fghfgh

معمولا ترکیبی از سه عامل زیر باعث ریزش مو می‌شود:

 • عدم تعادل هورمونی در اطراف فولیکول‌های مو که در اثر مقدار زیاد هورمون DHT یا دی هیدروتستوسترون به وجود می‌آید
 • کاهش جریان خون
 • کاهش مواد مغذی که به فولیکول مو می‌رسد.

برای مبارزه با ریزش مو ضروری است که مواد مغذی به فولیکول مو برسد، اثر DHT خنثی شود و التهاب کاهش یابد. مزوتراپی این کار را با  تزریق‌های کم عمق، عمق تقریبا 1 میلیمتر، انجام داده و مواد مغذی لازم و داروهای ضد التهاب را به پوست سر انجام می‌رساند. مواد تزریقی لایه میانی پوست را تحریک کرده و با یک راه حل متناسب با نیازهای بیمار، فولیکول های مو را تغذیه می کنند. همچنین تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کند که دو بخش اصلی پوست هستند. افزایش سطح کلاژن و الاستین یک پوست سالم ایجاد می‌کند که می‌تواند از فولیکول‌های سالم حمایت کند.

فواید مزوتراپی


 kjjkljk

در اینجا فوایدی که مزوتراپی نسبت به دیگر روش‌های درمان ریزش مو دارد آمده است:

 • یک روش غیر تهاجمی و تقریبا بدون درد است.
 • به استراحت پس از تزریق نیاز ندارد و شما میتوانید پس از تزریق به محل کارتان برگردید.
 • زمان لازم برای بهبودی در این روش نسبتا بسیار کوتاه است. در روش‌های دیگر ممکن است مجبور باشید سه تا چهار ماه صبر کنید تا نتایج درمان را ببینید اما در این روش تنها پس از 4 تا 5 هفته نتایج را مشاهده خواهید کرد.
 • نتایج کاملا موثر هستند. با استفاده از این روش قطعا از کچلس نسبی یا کامل خلاص می‌شوید.
 • ارزان‌تر از دیگر روش‌های جراحی مشابه است.
 • سالم‌تر از دیگر روشهای درمان ریزش مو است.

متقاضیان


داوطلب ایده‌آل برای مزوتراپی فردی است که در مراحل ابتدایی هر نوع ریزش مویی از این مشکل رنج می‌برد. برخی از علائم مهمی که فرد باید قبل از انتخاب مزوتراپی برای ریزش مو، آنها را  تشخیص دهد عبارتند از:

 • نازک شدن مو در تمام پوست سر
 • ریزش مو بصورت تکه تکه در سر
 • کاهش موی قابل توجه در خط مو
 • نازک شدن مو در ناحیه تاج
 • وجود الگوی کچلی مردنه / زنانه

درمان


در مزوتراپی از چه موادی استفاده می‌شود؟

bnnmbnm

بیماران بررسی می‌شوند تا مشخص شود که بدن آنها چه موادی را کم دارد. بیماران متفاوت هستند و مقدار مواد مغذی و ترکیبات فاماکولوژیکی مورد نیاز هر فرد متفاوت است. بطور کلی، محلول تزریقی شامل مواد معدنی، ویتامینها، آمینو اسیدها، آنزیمها و ترکیبات ضد التهابی و همچنین ترکیبات خنثی کننده‌ی DHT هستند. این روش موثرتر از روش مینوکسیدیل است زیرا در این روش بین 90 تا 92 از بیماران به نتایج مطلوب و دلخواهشان می‌رسند اما در روش مینوکسیدیل 50 درصد شانس موفقیت وجود دارد. مزوتراپی علاوه بر اینکه مانع ریزش مو میشود، میتواند باعث رشد موهای جدید نیز بشود و این یعنی بیماران پس از چند ماه متوجه بهترشدنشان خواهند شد.

 

 

 

 طرز کار در این روش چگونه است؟

 • در طول جلسه مشاوره، متخصص پوست سر شما را کاملا ارزیابی می‌کند. این کار به او می‌گوید که پوست شما چه موادی را کم دارد و چرا شما دچار ریزش مو شده‌اید.
 • سپس موادی که میتواند در کسب نتیجه‌ی مطلوب از درمان موثر باشند با یکدیگر ترکیب می‌شوند.
 • بعد از آن، با اعمال یک داروی بیهوشی موضعی یا یک کرم بی‌حس کننده در محل درمان، محل برای درمان آماده می‌شود.
 • پس از 45 دقیقه تعدادی سرنگ کوچک از مواد ترکیبی پر شده و به قسمت‌های تعیین شده در پوست سر تزریق می‌شوند و سعی می‌شود که سوزن، همانطور که قبلا گفته شد، فقط تا لایه‌ی میانی پوست یا مزو برسد. اینکار توسط یک سرنگ انسولین یا مزوگان انجام می‌شود.

ghjgyhgjg

نتایج


gfdgg

اکثر بیماران به حداقل ده جلسه درمان نیاز دارند تا رشد مو در آنها تحریک شود. برای شروع درمان توصیه می‌شود بیماران در ابتدا هفته‌ای دو جلسه درمان، و سپس دو هفته بدون درمان داشته باشند. نتایج این درمان پس از 2 تا 3 ماه آشکار خواهد شد. پس از تثبیت رشد موها، درمان باید تا سه ماه بعد تداوم داشته باشد. درمان براحتی در زمان استراحت قابل انجام است. درمان ممکن است حودو بیست دقیقه طول بکشد و این مدت به اندازه‌ی محل درمان بستگی دارد. پس از درمان، بیماران می‌توانند فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهند.

مراقبت‌های پس از درمان


این روش نیاز به مراقبت‌های بعدی زیادی ندارد. فقط باید بمدت 24 ساعت سر خود را نشوئید و حداقل بمدت یک ماه از قرار گرفتن سر در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. ممکن است پزشک به شما توصیه کند که در طول سه تا چهار روز پس از درمان، هر روز 2 تا 3 مرتبه به آرامی پوست سر خود را ماساژ دهید. این کار باعث می‌شود مواد تزریق شده بطور موثری در تمام سر پخش شوند.

عوارض جانبی


عوارض جانبی این تزریق‌های جزئی بسیار ناچیز است. افرادی که پوست حساسی دارند ممکن است کمی دچار قرمزی یا کبودی در محل تزریق شوند. نوجه به این نکته مهم است که مزوتراپی حتی ممکن است باعث افزایش ریزش مو شود. این یک عارضه‌ی جانبی موقت است ک نشان می‌دهد بدن در حال خون رسانی به فولیکول‌های مرده و آماده سازی آنها برای رشد مو است. هر نوع ریزش مو باید توسط پزشک به دقت بررسی شود تا پزشک بتواند تعیین کند که آیا نیاز به ادامه‌ی درمان هست یا خیر.

هزینه


همانطور که قبلا گفته شد، در مزوتوپی تزریق‌های جزئی بر روی پوست سر انجام می‌شود. این تزریق‌ها دارای  ترکیبات سفارشی شامل داروهای مختلف، آمینو اسیدها، و غیره می‌باشند. هزینه‌ی درمان مزوتراپی به تعداد و نوع ترکیبات مورد استفاده در ترکیب تزریق شده بستگی دارد. در نظر داشته باشید که برای کسب نتیجه‌ی مطلوب ممکن است به چندین دوره تزریق مزوتراپی (حدود 10 تا 15) نیاز داشته باشید. هنگام مشورت با پزشک زیبایی در مورد مزوتراپی، هزینه‌ی دقیق درمان و هزینه‌های اضافی احتمالی را از او بپرسید.

مشاوره رایگان