at

جوانسازی صورت با لیزر برای زیبایی پوست یک روش درمانی جهت کاهش چین‌وچروک‌های صورت و اختلالات پوستی مانند آفتاب‌سوختگی، لکه‌های صورت و یا جای جوش است. افزایش سن در بافت و کیفیت پوست اثرگذار است. هنگامی‌که الاستیسیته و کالوژن پوست کم می‌شود خطوط و چروکهایی در صورت ظاهر می‌شود. رنگ پوست از حالت یکپارچگی خارج شده و در برخی قسمتها، نقاط روشن‌تر و یا تیره‌تری در پوست ظاهر می‌شود. مشکلاتی مانند چین‌وچروک پوست، خطوط نازک چهره، تغییر رنگ پوست، آفتاب‌سوختگی، زیری پوست، شلی و افتادگی پوست با کمک لیزر فرکشنال کاهش پیدا کرده و قابل درمان است.

چنانچه در صورت خود آثار پیری مانند چین‌وچروک، لکه‌های پوستی، شلی و افتادگی پوست را مشاهده کردید می‌توانید با استفاده از لیزر فرکشنال صورت به درمان مشکل پرداخته و نشانه‌های بالا رفتن سن را در خود از بین ببرید. متخصصین ما در کلینیک رازی با بررسی وضعیت پوست شما، تعداد و تناوب جلسات مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه دلخواه را مشخص خواهند کرد. لیزر فرکشنال با کاهش چروکهای صورت، منافذ باز پوست، آفتاب‌سوختگی و جای جوش باعث ایجاد چهره‌ای زیباتر و جوانتر می‌شود. در خصوص کسب اطلاعات و مطرح کردن سؤالات خود در خصوص لیزر فرکشنال یا تعیین وقت قبلی در کلینیک رازی می‌توانید با شماره های 0218833402902188333259  تماس حاصل فرمایید.

 

جوانسازی لیزر فرکشنال CO2 چیست؟


لیزر فرکشنال CO2 با استفاده از فناوری کاهش دهندگی میکروسکوپی باعث از بین بردن پوستهای قدیمی، چروکها و آفتاب‌سوختگیها شده، پوستهای آسیب‌دیده را بازیابی کرده و پوستی جوانتر، نرم‌تر و صافتر تولید می‌کند. با بالا رفتن سن و در اثر عواملی چون نور آفتاب و سایر عوامل محیطی نشانه‌های پیری کم‌کم در پوست ظاهر می‌شود. این نشانه‌ها شامل چروکهای عمیق، لکه‌های قهوه‌ای‌رنگ، بافت ضعیف پوست و… می‌باشد. لیزر فرکشنال CO2 سبب برطرف شدن این مشکلات پوستی می‌گردد.

لیزر فرکشنال CO2 چگونه کار می‌کند؟


جوان سازی پوست صورت با لیزر RF فرکشنال CO2 از فنّاوری کاهش دهنگی میکروسکوپی استفاده کرده و هزاران نقطه گرمایی و یا منافذ ریز در پوست ایجاد می‌کند و باعث تولید کالوژنهای جدید و سلولهای غشایی در پوست می‌گردد. نتیجه این عمل ایجاد پوستی جوانتر و باطراوت و به حداقل رساندن نقایص پوست است.

داوطلبان


 این روش برای اشخاصی که به دنبال اصلاح چروکهای عمیق پوست، نابهنجاری‌های بافت پوست، تجمع رنگدانه ها، آفتاب‌سوختگی و جای زخم در پوست خود هستند مناسب است. این درمان برای زنان حامله و کسانی که به تازگی از آکوتان استفاده کرده‌اند مناسب نیست. کسانی که پوست رنگی دارند می‌بایست قبل از انجام درمان با پزشک مشورت نمایند.

شرایط انجام درمان


 • وجود آفتاب‌سوختگی در پوست
 • وجود منافذ باز صورت
 • وجود جای جوش
 • وجود جای زخم و اسکار
 • وجود شلی و افتادگی پوست
 • وجود کک‌ومک
 • وجود چین‌وچروک صورت

 مزایای لیزر فرکشنال CO2


 • با کمک این روش درمانی کلیه نقاط پوست مانند صورت، گردن، دستها و بدن قابل‌درمان است.
 • با کمک لیزر فرکشنال CO2 چروکها و تغییر رنگهای صورت شامل آسیبهای ناشی از نور خورشید، لکه‌های قهوه‌ای ناشی از بالا رفتن سن و تغییر رنگهای ناشی از مشکلات هورمونی (ملاسما) به طور مؤثری قابل‌درمان هستند.
 • این روش درمانی باعث سفت شدن و کاهش شلی و افتادگی پوست می‌شود.
 • با استفاده از این روش درمانی، عملهای احتمالی مورد نیاز در آینده جهت سفت کردن پوست صورت منتفی شده و یا به تعویق می‌افتد.
 • تغییر رنگهای ناهمگون پوست مانند روشن‌تر بودن ناحیه‌ای از پوست نسبت به باقی قسمتها، به وسیله لیزر فرکشنال CO2 درمان می‌شود.
 • نقاط قرمز یا قهوه‌ای ایجاد شده در پوست در این روش قابل‌درمان است.
 • جراحتهای قبل از سرطان با استفاده از لیزر فرکشنال CO2 کاهش پیدا می‌کند.
 • بیشتر بیماران پس از انجام لیزر فرکشنال CO2 شاهد بهبود آثار ناشی از جوش، سوختگی و عملهای جراحی بوده‌اند.
 • این نوع لیزر باعث بهبود اثر خطوط ناشی از چاقی یا لاغری می‌شود.
 • منافذ بزرگ پوست و زبری و خشونت پوست توسط این روش درمانی بهبود می‌یابد.
 • لیزر فرکشنال CO2 زگیل‌ها را درمان می‌کند.
 • این روش درمانی با روشن کردن و صاف کردن پوست و کمک به ایجاد کالوژن، باعث از بین بردن هاله تیره دور چشم، پفی چشم و چروکهای دور چشم می‌شود.

روش عمل


a7

در این روش از لیزر در قسمت تحت درمان استفاده می‌شود. در این روش یک ساعت قبل از شروع درمان از کرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود. گاهی از تزریق بی‌حسی‌های موضعی نیز بهره گرفته می‌شود. اشعه‌های لیزر توسط یک دستگاه دستی به قسمت موردنظر تابانده می‌شود. در پایان درمان، منطقه موردنظر قرمز می‌شود. ممکن است نقاط کوچک قرمز یا سفیدی که در آنها احتمال خونریزی خیلی خفیفی وجود دارد نیز در آن قسمت از پوست مشاهده شود. این نشانه‌ها معمولاً پس از یک روز برطرف می‌شود. بیشتر بیماران ترجیح می‌دهند 3 تا 5 روز استراحت کرده و در محل کار حضور پیدا نکنند. پس از عمل تا یک یا دو ساعت احساس داغی در پوست خواهید داشت که با استفاده از پنکه و یا کمپرس‌های خنک کننده می‌توان آن را به حداقل رساند. پس از 3 روز جهت پوشاندن قرمزی‌های احتمالی روی پوست می‌توانید از کرمهای آرایشی استفاده نمایید.

در حین عمل چه احساسی خواهم داشت؟

معمولاً 45 دقیقه تا یک ساعت قبل از عمل از مواد بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. بیشتر بیماران احساس حین عمل یا پس از آن را مشابه حس آفتاب‌سوختگی عنوان می‌کنند. جهت تسکین این حس معمولاً در حین عمل یا بلافاصله پس از آن از اسپری‌ها، ژل‌ها و یا پنکه‌های خنک کننده استفاده می‌شود.

روند درمانی چقدر طول می‌کشد؟

یک درمان معمولی و استاندارد برای صورت معمولاً 20 دقیقه به طول می‌انجامد. چنانچه درمان جهت صورت، گردن و قفسه سینه انجام شود حدود 35 دقیقه طول می‌کشد.تعداد جلسات درمانی به شدت هر مورد و مدت زمان درمانی که برای بیمار قابل تحمل است بستگی دارد. به طور متوسط هر بیمار به 2 تا 4 جلسه درمانی سبکتر و یا یک تا دو جلسه درمانی سنگین نیاز دارد. قسمتی از بدن که درمان بر روی آن انجام می‌شود نیز در این زمینه حائز اهمیت است زیرا نقاط مختلف بدن حساسیت‌های متفاوتی نسبت به هم دارند.

زمان بهبودی


 پس از انجام لیزر فرکشنال Co2، لایه خارجی پوست تیره‌تر شده و پس از 3 تا 4 روز جدا می‌شود. پوست قسمت تحت درمان پس از 7 روز کاملاً برداشته شده و پوست جدید، نرم، صاف و صورتی جایگزین آن خواهد شد. پوست جدید معمولاً تا دو هفته پس از عمل صورتی رنگ است که با استفاده از مواد آرایشی می‌توان آن را اصلاح کرد.

نتایج

نتایج نهایی این درمان معمولاً بین 3 تا 6 ماه مشخص می‌شود. بلافاصله پس از درمان برخی تغییرات در بافت پوست مشاهده می‌شود اما اثرات نهایی صاف کنندگی و جوانسازی این عمل بر روی پوست معمولاً تا زمان تکمیل دوره ریکاوری قابل لمس نیست.

اثرات جانبی


 • تورم
 • درد
 • قرمزی

هزینه


 • هزینه درمان با لیزر فرکشنال CO2 به وضعیت پوست در منطقه تحت درمان، شدت آن، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز و دستمزد پزشک بستگی دارد.

مقالات مرتبط

همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب: هزینه، ماندگاری و عوارض
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و ...)
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و …)
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان