عمل کوچک کردن بینی (اصلاح بینی بزرگ)

عدم تناسب بینی (بزرگی بینی و کوچکی چانه) مشکلی شایع است. انجام جراحی زیبایی بینی ساده ‌ترین و مؤثرترین روش‌ بهبود ظاهر بینی است. امروزه‌ تکنیک‌های جراحی جدید امکان کوچک کردن بینی در کمتر از یک ساعت را فراهم می‌آورند. انجام این جراحی فرصتی منحصر بفرد را برای افزایش هماهنگی بین اعضای صورت بوجود می‌آورد و ظاهری جذاب ‌تر را برای فرد بیمار ایجاد می‌کند. یک بینی برجسته (کشیده، منقاری بزرگ و یا رومی) همیشه اشرافی به نظر نمی‌رسد. اکثر بیماران پس از انجام این عمل احساس اعتماد به نفس و خوشحالی بیشتری خواهند داشت.

در کلینیک زیبایی رازی، برای اصلاح عدم تناسب بینی از جراحی زیبایی بینی استفاده می‌شود. این عمل غالباً با تکیه بر کاهش اسکلت غضروفی انجام می‌شود. گاهی این عمل شامل برداشتن بخش زائد بینی نیز می‌شود. در صورت ضرورت، امکان تغییر شکل سوراخ‌های بینی نیز وجود خواهد داشت. ما در کلینیک خود، جراحی زیبایی بینی (کوچک کردن ظاهر بینی) را غالباً توأمان با عمل برجسته‌سازی چانه (با استفاده یا بدون استفاده از ایمپلنت) انجام می‌دهیم.در اکثر موارد، تغییرات لازم در حجم استخوان یا غضروف می‌تواند از طریق ایجاد برش‌هایی نامرئی در داخل بینی انجام شود. فقط در موارد معدودی به ایجاد برش‌هایی بیرونی نیاز خواهد بود. بینی اصلاح شده نیازمند توانبخشی است. معمولاً پس از 2 تا 6 هفته بیمار قادر خواهد بود تا نتایج نهایی انجام این عمل را مشاهده کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی‌های زیبایی کوچک کردن بینی و چگونگی اثربخشی این عمل‌ها، شماره‌های 0218833402902188333259 جهت دریافت مشاوره با متخصصین یا رزو نوبت در اختیار شما عزیزان هستند.

جراحی کوچک کردن بینی چیست؟


جراحی زیبایی کوچک کردن بینی، عملی است که برای کاهش ابعاد چارچوب بینی که با پوست پوشیده شده است، انجام می‌شود. در این عمل پوست لمس نمی‌شود و چارچوب بینی که در نیمه‌ی بالایی خود از استخوان و در نیمه‌ی پایینی از غضروف تشکیل شده است، از زیر پوست و از طریق ایجاد برش‌هایی در داخل سوراخ‌های بینی تحت جراحی قرار می‌گیرد. چارچوب بینی را می‌توان همانند سقف یک خانه در نظر گرفت. به منظور اصلاح ظاهر بینی و نزدیک کردن پل آن به صورت، برآمدگی نوک آن برداشته خواهد شد. سپس برای بازسازی برآمدگی و یا خط پل، دو طرف بینی از طریق برش زدن به استخوان بینی در محل اتصال آن به استخوان گونه، به یکدیگر نزدیک خواهند شد. خاصیت ارتجاعی پوست پوشش دهنده‌ی بینی، امکان محدود کردن آن به چارچوبی کوچکتر را فراهم می‌‌آورد.

مزایای جراحی کوچک کردن بینی


  • اصلاح قوز بینی
  • اصلاح افتادگی نوک بینی
  • ایجاد فرمی مناسب‌تر و اصلاح شکل بینی‌های بزرگ
  • اصلاح پره‌های بینی (که از طریق بی‌حسی موضعی امکان‌پذیر خواهد بود)
  • اصلاح طول (کوچک کردن بینی‌های بزرگ)

انجام عمل اصلاحی بینی (کوچک کردن بینی‌های بزرگ)، بسته به مقدار تغییر لازم، معمولاً از 45 دقیقه تا 2 ساعت به طول می‌انجامد. انجام جراحی‌های کوچک از طریق ایجاد بی‌حسی موضعی امکان‌پذیر خواهند بود. جراحی زیبایی بینی که شامل اصلاح غضروف، بخش استخوانی و دیگر ساختار بینی است، تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. معمولاً استراحت در بیمارستان برای حداقل 24 ساعت پس از عمل اصلاحی بینی (کوچک کردن) بسیار توصیه می‌شود.

آیا محدودیت‌هایی در انجام این جراحی وجود دارند؟

همانند تمامی عمل‌های جراحی، محدودیت‌هایی در آنچه قابل برداشتن، تغییر و یا اضافه کردن است، وجود خواهد داشت. جراح تمام تلاش خود را بکار می‌بندد تا بهترین خروجی ممکن را مطابق با نیازها، اهداف و ساختار بینی بیمار خود حاصل کند. هدف اصلی از انجام این جراحی، ایجاد ظاهری متناسب برای بینی در مقایسه با سایر مشخصه‌های صورت است. بهتر است بیمار آنچه مطلوب خود است را به وضوح برای جراح توضیح دهد تا جراح بتواند هر آنچه را که قابل انجام و یا غیر قابل انجام است را مشخص کند. در مواردی که بینی کاملاً بزرگ باشد و یا بیمار در سنین میانسالی خود است، محدودیت‌هایی در آنچه که قابل کوچکتر کردن است، وجود خواهد داشت. دلیل این امر به نبود خاصیت ارتجاعی لازم برای محدود کردن پوست به چارچوبی کوچکتر بازمی‌گردد. در مواردی که بینی به دلیل آسیب دچار انحنا شده باشد، ممکن است اصلاح کامل آن ممکن نباشد. باید توجه داشت که سوراخ‌های بزرگ بینی فقط تا حد معینی قابل کوچکتر شدن هستند.

آنچه در روز عمل می‌توان انتظار داشت، چیست؟

صرف ‌نظر از هدف جراحی، اغلب جراحی‌های رینوپلاستی به یک شیوه مشابه عمل می‌کنند. همه آن‌ها از دو روش باز و بسته برای ایجاد فضا جهت اصلاحات بهره میگیرند. شیوه بسته یا جراحی اندوناسال با ایجاد برش‌هایی در داخل سوراخ‌های بینی انجام می‌گیرد و هیچ جای بخیه و یا زخم قابل‌مشاهده‌ای برجای نمی‌ماند. جراح این رویکرد را با هدف دسترسی به غضروف اصلی و ساختار استخوان بینی به‌منظور تغییر اندازه موردنیاز انتخاب می‌نماید. درروش جراحی زیبایی بینی باز یا خارجی، یک برش کوچک در قسمت زیرین بینی درست بین سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شود. درحالی‌که این برش یک زخم کوچک باقی می‌گذارد اما محل ایجاد برش به‌گونه‌ای است که قابل‌مشاهده بودن آن را غیرممکن می‌سازد. مزیت این روش دسترسی جراح به نوک بینی و قسمت پایینی ساختار بینی شما می‌باشد. این‌یک روش ایده‌آل در جراحی زیبایی صاف‌کردن بینی است که در آن جراحی بر تغییر نوک بینی متمرکز است.

صرف‌نظر از محل ایجاد برش‌ها، غضروف و یا گاها استخوان به منظور کم کردن سایز بینی شما برداشته خواهد شد. اگر شما فقط به دنبال کاهش سایز قسمت‌های خاصی از بینی خود،‌ مانند سوراخ‌ها و یا برآمدگی بینی هستید، جراح تلاش خود را بر اصلاح این قسمت‌ها متمرکز خواهد کرد. اصلاحات مطابق با طرح جراحی که در جلسه مشاوره با شما موردبحث و بررسی قرارگرفته است تا رسیدن به نتایج موردنظر ادامه خواهد یافت. پوست بینی شما در طول جراحی چیده نخواهد شد چراکه به‌طور خودبه‌خود مطابق با سایز جدید بینی شما جمع خواهد شد. هنگامی‌که جراحی کوچک کردن بینی شما به پایان رسید، بینی شما در تناسب بیشتری با دیگر اعضای صورتتان خواهد بود و جلب‌توجه نخواهد کرد.

پس از بازگشت به خانه چه باید کرد؟

انتظار می‌رود برای یک تا دو روز پس از عمل، خونریزی اندکی از بینی مشاهده شود که در این موارد بهتر است با استفاده از یک قطعه گاز و یا یک دستمال تمیز به آرامی خون پاکسازی شود. تا حد ممکن سر خود را بالا بگیرد و از انجام حمام داغ خودداری کنید. بهتر است عمل بازدم را با بینی انجام ندهید و سعی کنید تا عطسه کردن از طریق بینی انجام نشود. پس از اینکه پانسمان بینی برداشته شد، شما می‌توانید از طریق کشیدن هوا از بینی به سمت انتهایی حلق، اقدام به پاکسازی بینی خود کنید. بهتر است، تا 1 الی 2 هفته بعد از عمل که برای برداشتن آتل به سراغ جراح خود می‌روید، ضایعاتی را که در بینی ایجاد می‌شوند را به حال خود رها کنید، مگر اینکه پزشک خلاف این امر را به شما توصیه کرده باشد.

هرچند دلیل پزشکی مدقنی برای دور ماندن از کار برای بیشتر از چند روز وجود ندارد، لیکن تا زمانی که کبودی برطرف شود، گرفتن دو هفته مرخصی و ماندن در منزل احتمالاً احساس راحتی بیشتری را به شما خواهد داد. باید توجه داشته باشید که عمل‌های زیبایی توسط افراد و درمانگاه‌های مختلفی انجام می‌شوند، از این رو بهتر است با مشورت با پزشک عمومی خود، بهترین انتخاب را داشته باشید.

هزینه‌ی جراحی کوچک کردن بینی


هزینه جراحی زیبایی بینی براساس نوع بینی،نوع بیهوشی مورد استفاده،مدت زمان بستری در بیمارستان یا کلینیک ،دستمزد جراح و محل جراحی مشخص می شود.برای اطلاع از میزان دقیق هزینه ها و نحوه پرداخت می توانید با شماره های 0218833402902188333259تماس حاصل نمایید.

مشاوره رایگان