تزریق ژل به گونه (گونه گذاری) هزینه بهترین مارک فیلر گونه

تاریخ 22 آبان 1402

گونه‌های برخی افراد ممکن است لاغر و تورفته باشد که باعث ایجاد واکنش‌ها و مشکلات زنجیره‌ای در چشم‌ها و قسمت میانی صورت می‌شود. استفاده دقیق از فیلرها یا ژل‌ها می‌تواند حجم گونه‌ها را افزایش داده و ظاهر صورت را جوان‌تر و جذاب‌تر نماید.

انواع مختلفی از فیلر وجود دارد. برخی از آنها برای رفع چین و چروک‌ها و برجسته کردن برخی قسمت‌های صورت مانند لب‌ها طراحی شده‌اند، در حالی که برخی دیگر به عنوان حجم دهنده‌هایی طراحی شده‌اند که به رفع تورفتگی‌ها و لاغری‌های صورت مانند گونه‌ها، جبران تحلیل استخوان گونه‌ها و رفع چین و چروک‌های عمیق نازولابیال و خطوط مارینته کمک می‌کنند.

همیشه به یاد داشته باشید که ژل‌های پوستی (جوودرم، رستالین، والیوم و…) محصولاتی هستند که برای دست‌یابی به نتایج مطلوب مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهم‌ترین عامل برای دست‌یابی به نتایج مطلوب زیبایی که باید مورد توجه قرار گیرد، تجربه، دید هنری، مهارت و توانایی پزشکی است که این ژل را برای شما تزریق می‌کند. متخصصین کلینیک زیبایی رازی می‌توانند صورت و گونه‌های شما را با استفاده از فیلرهای گونه جوانسازی کنند. با این کار تورفتگی‌های گونه شما اصلاح شده و کانتورهای آنها بهبود می‌یابد و قسمت‌های دیگر صورت نیز لیفت داده شده و زیباتر می‌شود.

 چه چیز باعث لاغری و تورفتگی صورت می‌شود؟


بسیاری از بیماران نمی‌دانند که افتادگی و تورفتگی گونه‌های آنها به دلیل از دست رفتن حجم این قسمت است. با افزایش سن، پدهای چربی صورت جمع شده و استخوان‌ها تحلیل می‌روند، البته کاهش وزن و کاهش کلاژن به دلیل آسیب‌های ناشی از تابش نور خورشید نیز ممکن است باعث ایجاد تورفتگی در گونه‌ها شوند. به روش‌های مختلفی می‌توان حجم از دست رفته را بازیابی کرده و گونه‌ها و استخوان‌های آنها را به منظور چاق کردن و لیفت دادن صورت برجسته کرد.

 ژل پوستی تزریقی چیست؟


ژل‌های تزریقی موادی هستند که برای کاربردهای زیر طراحی شده‌اند:

 • افزایش حجم
 • رفع چین و چروک‌ها
 • افزایش تولید کلاژن
 • بازیابی کانتورهای سه بعدی صورت

 ژل‌های پوستی از چه ساخته می‌شوند؟


اسید هیالورانیک یک نوع قند پیچیده است که به طور طبیعی در پوست و غضروف‌های ما وجود دارد و وظیفه‌اش فربه کردن پوست با جذب آب است. با استفاده از تکنولوژی قرار دادن ژن انسانی در باکتریوم، می‌توان تولید این ماده را افزایش داد. اسید هیالورانیک تولید شده از نظر ساختاری مشابه آن چیزی است که در بدن تولید می‌شود، بنابراین احتمال بروز واکنش‌های آلرژیک با استفاده از آن بسیار کم است و به همین دلیل نیازی به انجام تست پوست قبل از درمان وجود ندارد.

اگر پوست خود را یک شبکه مشبک سه بعدی با ساختاری که بیشتر آن را کلاژن (که مانند طناب‌های بزرگی است که به هم پیچیده شده است) و الاستین (که به پوست، خاصیت ارتجاعی داده و از خشک شدن آن جلوگیری می‌کند) تشکیل داده است، فرض کنید، اسید هیالورانیک یک ژل است که بین این ساختارهای پروتئینی در پوست قرار دارد و مانند یک بالش عمل می‌کند؛ بنابراین، یک حس بسیار طبیعی دارد و از آنجا که بسیار شفاف است نمی‌توان آن را دید. اسید هیالورانیک، هیدروسکوپی است یعنی به میزان زیادی آب را به خود جذبی کند و اثر حجمی زیادی به دنبال دارد.

 چه افرادی شرایط برجسته‌ سازی گونه با استفاده از ژل‌های تزریقی را دارند؟


اگر گونه‌های شما لاغر شده و تو رفته است یا اگر شما می‌خواهید کانتور آنها را بهبود بخشید، شرایط استفاده از تزریق ژل را برای برجسته‌ سازی گونه‌های خود دارید.

 چه قسمت‌هایی را می‌توان با استفاده از فیلرهای گونه بهبود بخشید؟

 چه قسمت‌هایی را می‌توان با استفاده از فیلرهای گونه بهبود بخشید؟(h2)

کل ناحیه گونه را می‌توان دوباره جوانسازی کرد اما بیشتر بیماران نمی‌دانند که مزیت استفاده از فیلرهای گونه فراتر از تأثر آن بر گونه‌ها است. اگر فیلرهای گونه با مهارت تزریق شوند می‌توانند ظاهر تو رفته، خاصیت ارتجاعی و چین و چروک‌های قسمت پایین گونه را بهبود بخشیده و زاویه صورت و ناحیه مارینته را نیز به سمت بالا لیفت دهند.

 من به چند سرنگ فیلرهای گونه نیاز دارم؟

 من به چند سرنگ فیلرهای گونه نیاز دارم؟(h2)

هیچ دو صورتی مشابه هم نیستند بنابراین درمان آنها نیز متفاوت از هم است. برای دست‌یابی به نتایج مطلوب و مورد انتظار باید همه روش‌های درمانی برای بیمار سفارشی‌سازی شوند. برخی بیماران دوست دارند استخوان گونه‌های آنها برجسته باشد و برخی دیگر می‌خواهند گونه‌های خود را تراش داده یا تغییر شکل دهند.

 در جلسه تزریق فیلر گونه چه انتظاری باید داشت؟


از شما عکس‌های پیش از درمان گرفته می‌شود تا با اقدامات درمانی قبلی مقایسه می‌شود یا به عنوان پایه قضاوت در مورد نتایج آتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما باید صورت خود را بشورید و پرستار یا دستیار پزشک صورت شما را به طور موضعی بیحس می‌کند تا برای شروع درمان آماده شوید.

 آیا تزریق فیلرهای گونه دردناک است؟


کمی احساس ناراحتی حین درمان توسط بیماران گزارش شده است. پزشکان از بیحس کننده‌های موضعی استفاده می‌کنند و برخی از ژل‌ها نیز حاوی مخلوطی از لیدوکائین هستند. هدف پزشکان این است که شما حین درمان راحت باشید و استرس شما به حداقل ممکن برسد.

تزریق فیلرهای گونه چقدر طول می‌کشد؟

معمولاً هر جلسه تزریق ژل‌های گونه حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. تزریق ژل را می‌توان در ساعت استراحت ناهاری خود انجام دهید. تزریق فیلرهای گونه به راحتی انجام می‌شود و شما به راحتی می‌توانید پس از تزریق و خارج شدن از مطب یا کلینیک به محل کار خود بازگردید.

 دستورالعمل‌های پس از تزریق فیلرهای گونه

پزشکان به بیماران توصیه می‌کنند که در روزی که تزریق را انجام داده‌اند، ورزش نکنند. صورت خود را به هیچ عنوان ماساژ ندهید و تا مدت دو هفته پس از تزریق فیلرهای گونه از عینک‌های ایمنی و محافظ استفاده نکنید.

قرار دادن یخ روی ناحیه درمان شده یک گام مهم برای کاهش تورم و درد است. به بیماران بسته‌های یخ داده می‌شود که می‌توانند پس از تزریق ژل‌های گونه روی ناحیه درمان شده قرار دهند و باید این کار را در روز اول پس از درمان ادامه دهند. پزشکان برای کاهش کبودی، به بیماران توصیه می‌کنند که:

 • از دو هفته قبل از تزریق ژل‌های گونه نباید آسپیرین، ایبوپروفن یا داروهای مشابه (آدویل، موترین، الیو) مصرف کنید.
 • از دو هفته قبل از تزریق فیلرهای گونه باید از مصرف روغن ماهی، ویتامین E و جینکو بیلوبا پرهیز کنید.
 • از یک هفته قبل از درمان و به منظور افزایش ویتامین K در بدن، اسفناج، کلم و کرفس میل کنید.
 • از چند روز قبل از تزریق فیلرهای گونه در اطراف دهان و زیر چشم‌ها از کرم ویتامدیکا آرنیکا K+ روی ناحیه درمان شده استفاده کنید تا کبودی‌ها کاهش یابند. این کرم حاوی آرنیکا و ویتامین K است.
 • اگر برای انجام وظایف شغلی خود مجبور به استفاده از هدگیر هستید یا باید از ابزارهایی استفاده کنید که مستقیماً روی صورت شما فشار وارد می‌کنند نخواهید توانست بلافاصله پس از تزریق به کار خود بازگردید و باید این موضوع را در تصمیم‌گیری خود برای انجام فرانید تزریق لحاظ کنید.

 چه مدت پس از تزریق فیلرهای گونه می‌توان نتایج را مشاهده کرد؟

 چه مدت پس از تزریق فیلرهای گونه می‌توان نتایج را مشاهده کرد؟(h2)

شما پس از تزریق می‌توانید بلافاصله اثر درمان را مشاهده کنید اما پزشکان غالباً به بیماران می‌گویند که بهترین نتایج حاصل از تزریق پس از 3 تا 4 هفته قابل مشاهده خواهد بود.

 نتایج حاصل از تزریق ژل‌های گونه چه مدت دوام دارند؟


معمولاً اثر تزریق فیلرهای گونه‌ای بین 6 تا 12 ماه باقی می‌ماند، با این حال در برخی از موارد ممکن است نتایج تا دو سال هم دوام داشته باشد. این مدت زمان به طور کامل به حرکت عضلات در ناحیه درمان شده بستگی دارد و هر چه شما احساسات خود را بیشتر به کمک صورت خود بیان کنید، احتمال نیاز به تجدید درمان برای شما افزایش می‌یابد. تأثیرات تزریق فیلر در بخش‌هایی از صورت مانند گونه‌ها و زیر چشم‌ها معمولاً طولانی‌مدت‌تر از تأثیر آن در قسمت‌های فعال صورت مانند لب‌ها و دهان است.

اگر تمایل دارید که اثر تزریق ژل روی گونه‌های شما حفظ شود، باید هر 6 تا 9 ماه یک بار به پزشک مراجعه کرده و درمان را تکرار کنید.

 آیا تزریق ژل‌های گونه، عوارض جانبی دارد؟


کمی حساسیت به لمس و احساس سوزش و گزگز در اطراف ناحیه مورد تزریق (به دلیل تورم) عادی است ولی این عوارض تا دو روز پس از درمان از بین می‌روند. کمی قرمزی نیز ممکن است روی پوست دیده شود و پوست‌هایی که حساس‌تر هستند نیز ممکن است کمی دچار کبودی شوند.

 هزینه تزریق ژل‌های گونه چقدر است؟


هزینه تزریق فیلرهای گونه بر اساس میلی‌لیتر محلول محاسبه می‌شود. کارهایی مانند برجسته‌سازی فرورفتگی‌های عمیق در پوست یا ترمیم بافت اسکارهای شدید به محلول بیشتری نیاز دارند تا نتایج مطلوب و مورد انتظار حاصل شود و بنابراین هزینه آنها نیز بیشتر خواهد بود.

 سؤالات رایج


 جه زمانی باید استفاده از فیلرهای گونه را آغاز کرد؟

 جه زمانی باید استفاده از فیلرهای گونه را آغاز کرد؟(H3)

درمان چین و چروک‌ها باید در اسرع وقت شروع شود زیر چین و چروک‌های در ابتدا “نرم” هستند. اگر این چین و چروک‌ها تحت درمان قرار نگیرند “ریشه‌دار” شده و حالتی ” اسکارمانند” پیدا می‌کنند که درمان کامل و موفق آنها را غیرممکن می‌سازد. اگر ما زودتر وارد عمل شده و این چین و چروک‌ها را با تزریق ژل‌های پوستی برطرف کنیم می‌توانیم از شکست پوست که عموماً آنها را چین و چروک می‌نامیم جلوگیری کنیم. به علاوه، اگر این چین و چروک‌ها به کمک ژل‌های پوستی از بین بروند، بر فیبروبلاست ها در ناحیه درمان فشار وارد شده و کلاژن تحریک شده و در چین و چروک‌ها رفته و باعث رفع بلند مدت چین و چروک‌ها می‌شود. تزریق مکرر ژل‌ها (هر 6 تا 12 ماه یک مرتبه) باعث تداوم بیشتر اثر آنها می‌شود زیرا در این صورت تولید کلاژن به طور مستمر تحریک می‌شود. با پیر شدن صورت، علاوه بر ایجاد چین و چروک‌ها، زاویه صورت نیز تغییر یافته و قسمت بالایی صورت شامل شقیقه، ناحیه ابرو، قسمت قدامی و جانبی گونه‌ها نیز لاغر می‌شوند. زمانی که افتادگی قسمت پایین صورت شروع می‌شود می‌توان با تزریق ژل‌های پوستی در قسمت بالایی صورت باعث لیفت و چاق شدن صورت شد و اثر جاذبه را از بین برد. با تزریق ژل‌های پوستی برای حجم دهی بافت نرم می‌توان این تغییرات اتروفیک را معکوس کرده و نتایج خوبی را با حداقل نیاز به بستری شدن به دست آورد.

 آیا می‌توان تزریق ژل‌های پوستی را در ترکیب با اقدامات درمانی دیگر انجام داد؟

پزشکان تزریق ژل‌های پوستی و بوتاکس را در یک روز انجام می‌دهند. بوتاکس به بهبود یک‌ سوم بالای صورت کمک می‌کند و تزریق ژل‌ها و فیلرهای پوستی نیز باعث بهبود ظاهر دو سوم پایین صورت می‌شود. از این ترکیب بسیار استفاده می‌شود و مؤثرترین روش برای ارتقای نتایج زیبایی چشمگیر در مدت یک تا دو هفته است.

فیلرها را می‌توان همراه با هر نوع درمان زیبایی دیگر تزریق کرد، پزشکان تزریق ژل‌های پوستی را همراه با فرایندهای دیگر جوانسازی صورت مانند آی پی آل، لیزر، لیفت با نخ، لایه‌برداری و… ترکیب کرده و انجام می‌دهند.

 بهترین ژل‌ها کدامند؟

ژل‌های پوستی تزریق مختلف، فرمول‌ها و محتویات فعال متفاوتی برای کاهش مشکلات پوستی دارند بنابراین، نمی‌توان یک نوع ژل را به عنوان بهترین فیلر معرفی کرد. پزشکان در انتخاب فیلر در جلسه مشاوره به شما کمک می‌کنند.

 با تجزیه فیلرها در بدن، چه اتفاقی می‌افتد؟

فیلرهایی که توسط پزشکان متبحر به کار برده می‌شوند، زیست سازگار هستند یعنی برای بدن ضرری ندارند. بسیاری از ژل‌های معروف از اسید هیالورانیک مصنوعی ساخته شده‌اند که ساختار آن مشابه اسید هیالورانیکی است که در بدن نیز تولید می‌شود. به مرور زمان و معمولاً در یک دوره چند ماهه، محتویات فیلرهای تزریق شده، تجزیه شده و به طور طبیعی از بدن و از طریق فرایندهای متابولیک دفع می‌شوند.

 چه کسانی نباید تحت تزریق ژل‌های پوستی قرار گیرند؟

افرادی که به محتوایت فیلرهای پوستی حساسیت یا آلرژی دارند نباید تحت این فرایند قرار گیرند. افراد مبتلا به برخی بیماری‌ها و مشکلات پوستی هم ممکن است نتوانند از مزایای تزریق ژل‌های پوستی بهره‌مند شوند اما به هر حال در نهایت پزشک تعیین می‌کند که آیا انجام این فرایند برای شما مطمئن و مؤثر هست یا نه.

 • اگر باردار هستید یا به بچه شیر می‌دهید به پزشک خود بگویید. بی‌خطر بودن این فرایند در دوران بارداری یا شیردهی هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته است.
 • اگر سابقه ابتلا به اسکارهای شدید (مانند اسکارهای هایپرتروفیک و کلوئید) و اختلالات پیگمنتاسیون داشته‌اید به پزشک خود اطلاع دهید زیرا استفاده از این محصولات ممکن است باعث ایجاد اسکارهای بیشتر یا تغییر در پیگمنتاسیون شود.
 • اگر برنامه‌ای برای لیزر درمانی یا لایه‌برداری شیمایی دارید به پزشک خود بگویید زیرا اگر این اقدامات درمانی را پس از تزریق ژل انجام دهید احتمال بروز التهاب در ناحیه درمان وجود دارد.
 • استفاده از این محصولات برای بیمارانی که در نزدیکی محل تزریق ژل دچار جراحت و آسیب‌دیدگی شده‌اند ممکن است احتمال بروز عوارض جانبی را افزایش دهد.
 • اگر از داروهای سرکوب‌کننده سیستم ایمنی بدن استفاده می‌کنید که باعث کاهش واکنش‌های ایمنی بدن می‌شوند به پزشک اطلاع دهید زیرا استفاده از این محصولات ممکن است احتمال ابتلا به عفونت را افزایش دهد.
 • اگر داروهایی مصرف می‌کنید که باعث افزایش احتمال خونریزی شدید می‌شوند مانند آسپیرین، ایبوپروفن یا داروهای دیگر رقیق‌کننده خون به پزشک خود اطلاع دهید زیرا باعث افزایش کبودی و خونریزی در ناحیه تزریق می‌شود.
مشاوره رایگان