تزریق ژل به صورت: رفع چروک ، جای زخم و چاق کردن صورت

ژل

تاریخ 22 آبان 1402

هر وقت به آینه می‌نگرید، ممکن است متوجه شوید که خطوط جدیدی روی صورت شما ظاهر شده است و این امر باعث تعجب شما می‌شود. صورتی که قبلاً صاف و بدون چین و چروک بوده، اکنون پر از خطوط و چین‌های مختلف است. اما خوشبختانه، با استفاده از پرکننده‌های پوستی و ژل، می‌توانید از این مشکل جلوگیری کنید.

استفاده از پرکننده‌ها به طور فزاینده‌ای متداول شده است، زیرا می‌توانند به سرعت علائم رایج پیری را کاهش دهند. بدون توجه به اینکه صورت شما دارای چین و چروک است یا خطوط ریز فراوانی دارد، یا حتی اگر مناطقی از صورت شما افتاده است یا لب‌هایتان نازک شده‌اند، شما می‌توانید به راحتی از پرکننده‌ها برای درمان آنها استفاده کنید.

همه عوامل موثر، از افزایش سن تا عوامل محیط، می‌توانند باعث ایجاد چین و چروک شوند. اما پرکننده‌های پوستی می‌توانند به شما کمک کنند تا زمان را به عقب برگردانید.

آیا شما اطمینان ندارید که تزریق ژل می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد؟ برای حل این مشکل شما می‌توانید با یک مشاوره جامع با یک پزشک متخصص و با تجربه شروع کنید. در طول مشاوره ، اهداف مد نظر شما و نیازهای مراقبتی که باید در مورد پوست خود داشته باشید،  مورد بحث و ارزیابی قرار خواهد گرفت و یک برنامه خاص برای دستیابی به نتایج طبیعی و شگفت انگیز برای شما در نظر گرفته خواهد شد. طیف گسترده ای از پرکننده‌ها و ژل‌های تزریقی در دسترس هستند، بنابراین متخصصین کلینیک زیبایی رازی به شما کمک می‌کنند تا انتخاب مناسبی برای نیازهای فردی خود داشته باشید.

علت چروک شدن پوست صورت


هرچه سن شما افزایش می‌یابد، خاصیت ارتجاعی پوست شما کاهش یافته و منجر به سستی و ضعیفی پوست می‌شود.همچنین از دیگر عوارض افزایش سن، ایجاد خطوط لبخند در اطراف بینی و دهان شما می‌باشد.

یکی دیگر از نتایج غیرقابل اجتناب افزایش سن، شیارها یا خطوط اخم موجود در پیشانی شما هستند. مشکل دیگر، گلابلا است خطوطی که بین ابروهای شما قرار دارند.

چیز زیادی نیست که مشتاقانه منتظر آن بمانیم. نتیجه همه این‌ها چیست؟ پوست شما ظاهر جوان خود را از دست می‌دهد. اما چرا دقیقاً همه این موارد اتفاق می‌افتد؟

زیرا با افزایش سن، دیگر بسیاری از مرطوب کننده‌ها و حجم دهنده های طبیعی پوست از جمله اسید هیالورونیک تولید نمی‌شوند ، بنابراین چروک ها و خطوطی در پوست شما ایجاد می‌شوند که ظاهر جوان پوست را از آن گرفته و صورتی پیر و با چین و چروک فراوان برای شما به ارمغان می‌آورند.

پرکننده‌های پوستی یا ژل های تزریقی: به چه موادی گفته می‌شود؟


اکنون شما می‌توانید با بازیابی اسید هیالورونیک که از دست داده‌اید، علائم و نشانه‌های پیری را کاهش دهید. بسیاری از ژل‌های تزریقی که در دسترس هستند، حاوی اسید هیالورونیک هستند که با قدرت زیادی به آب متصل می‌شود. این اسید هنگام تزریق، پوست را آبرسانی، نرم و محکم می‌کند تا ظاهری جوان و سالم داشته باشید. همچنین، ژل‌های تحریک کننده بیولوژیکی نیز در افراد زیادی مؤثر واقع شده‌اند. یکی از ویژگی‌های جالب ژل‌های بیولوژیکی و اسید هیالورونیک امروزی، این است که نتایج آنها قابل پیش بینی و دائمی هستند.

علاوه بر این ، بیشتر ژل‌ها دارای لیدوکائین هستند یا می‌توان لیدوکائین را به آنها اضافه کرد. فواید لیدوکائین این است که ناراحتی بیماران را که ممکن است هنگام تزریق ژل احساس کنند، کاهش می‌دهد.

مزایای تزریق ژل به صورت


در اینجا 10 مزیت تغییر دهنده زندگی که ژل‌ها ارائه می‌دهند، ذکر شده است.

نتایج فوری و بدون نیاز به بستری و استراحت

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از ژل‌های تزریقی این واقعیت است که آنها نتایج فوری را ارائه می‌دهند. بلافاصله پس از تزریق ژل، متوجه تغییر شکل ظاهری خود خواهید شد. مهم‌تر از این موضوع این است که شما همانند عمل جراحی پلاستیک، لازم نیست که در مورد زمان ریکاوری و بستری خود نگرانی داشته باشید. در واقع ، بسته به تعداد مناطقی که نیاز به درمان دارند، شما می‌توانید فقط در طی 10 دقیقه، کل عمل تزریق ژل را انجام دهید. سپس، می توانید بدون مشکل کارهای روزانه خود را ادامه دهید یا حتی به سر کار خود برگردید.

در واقع ، گاهی اوقات به عمل تزریق ژل عنوان “لیفت صورت در مواقع استراحت” گفته می‌شود که می‌تواند باعث تغییر زندگی شما در زمان‌های استراحت شما شود.

عوارض جانبی که ممکن است در نتیجه تزریق ژل تجربه کنید، بسیار محدود و ناچیز هستند. تنها کمی تورم یا قرمزی در نزدیکی محل تزریق ممکن است وجود داشته باشد که امری طبیعی است. حتی در این صورت ، این تورم و قرمزی باید طی چند ساعت یا یک روز پس از تزریق از بین برود. در ضمن، شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را با آرایش بپوشانید.

ممکن است در موارد به خصوص در محل تزریق و یا در اطراف آن، کبودی داشته باشید، اما معمولاً شما با رعایت دستورالعمل‌های پزشک قبل از عمل تزریق، از این عارضه جلوگیری کنید.

اثرات طولانی مدت

یکی دیگر از مزایای تزریق ژل ، نتایج ماندگار و دائمی آن است. در بیشتر موارد ، تقریباً تا یک سال پس از تزریق ژل، صورت شما جوان تر و زیبا تر به نظر خواهید رسید. با این حال ، برای حفظ کیفیت اولیه نتایج، ممکن است چهار تا شش ماه پس از تزریق اولیه، دوباره اقدام به تزریق ژل به نواحی مد نظر خود نمایید. این کار به نفع شما بوده و باعث حفظ نتایج حاصل از تزریق اولیه ژل می‌شود. شما این کار را به سادگی می‌توانید قبل از اینکه ژل تزریقی شما شانس متابولیزه شدن کامل داشته باشد، انجام دهید.

مفید بودن برای پوست

بیشتر پرکننده‌ها وژل های تزریقی دارای یک ماده طبیعی پوستی هستند که به پوست شما کمک می‌کند یکی از مهم‌ترین مواردی که بیماران علاقه مند به تزریق آن هستند، اسید هیالورونیک می‌باشد که در اکثر ژل‌ها وجود داشته و جزو ترکیبات طبیعی پوست می‌باشد. بنابراین، هنگامی که این مواد تزریق می‌شوند، در زیر پوست شما احساس طبیعی خواهند داشت. همین موضوع دلیل دیگری برای دوست داشتن پوست خود پس از درمان با ژل‌های تزریقی است.

ایجاد نتایج ظریف

اگر تصمیم دارید عمل تزریق ژل داشته باشید، ظرافت و طبیعی بودن نتایج برای شما بسیار اهمیت خواهد داشت. تزریق ژل دقیقاً همان چیزی است که شما می‌توانید روی آن حساب باز کنید.

از همه گذشته، چه کسی صادقانه می‌خواهد بعد از معالجه مانند فردی کاملاً متفاوت از قبل از درمان به نظر برسد؟ شما به سادگی می‌خواهید بهترین نسخه از خود باشید نه کس دیگری با ظاهری دیگر.

در درمان تزریق ژل، اکثر اطرفیان شما حتی نمی‌توانند تشخیص دهند که شما چه کاری انجام داده اید. تمام آنچه آنها متوجه خواهید شد این است که صورت شما با ظاهری جوان تر و شگفت انگیز به نظر می‌رسد.

سازنده اعتماد به نفس

حتی تصور این را نمی‌توانید بکنید که پس از تزریق ژل، زندگی شما تا چه میزان می‌تواند تغییر کرده و روحیه و امید شما به زندگی افزایش می‌یابد. افرادی که تزریق ژل انجام می‌دهند، به دنبال درمان چین و چروک و حاصل شدن ظاهری زیبا و جوان‌تر، اعتماد به نفس خود را بهبود بخشیده و امیدوارانه تر به زندگی خود ادامه می‌دهند. آنها به سادگی عاشق نتایج تزریق ژل و ظاهر خود هستند. به دست یک متخصص زیبایی با تجربه، می‌توانید به نتایج شگفت انگیز و ظاهری طبیعی برسید و عاشق این باشید که ظاهر شما مانند گذشته به نظر نمی‌رسد.

چاقی صورت

چاقی صورت

هرچه پیرتر می‌شوید ، پوست شما کلاژن و چربی خود را از دست می‌دهد. به عبارت دیگر ، شما چاقی صورت خود را از دست می‌دهید.

جایگزینی ظاهر جوان و سالمی که به آن عادت کرده اید با ظاهری توخالی و با چروک های آشکار که علائم بارز افزایش سن هستند، باعث نا امیدی و نارضایتی در شما خواهد شد. خوشبختانه ، تزریق ژل با از بین بردن لاغری پوست به حل شدن این گونه مشکلات کمک شایانی می‌کند.

 در پایان ، تزریق ژل با برجسته تر کردن گونه ها و همچنین با کاهش چین و چروک های صورت باعث ایجاد صورتی جوان و شاداب در شما می‌شود.

بوتاکس آن را کامل می‌کند

بوتاکس آن را کامل می‌کند

آیا روش مکملی برای تزریق ژل وجود دارد؟ بله تزریق بوتاکس به طور کامل می‌تواند مکمل روش تزریق ژل باشد!

هنگامی که از روش تزریق ژل برای از بین بردن خطوط و چین و چروک صورت خود استفاده می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که تعدادی از چین و چروک های صورت شما بخصوص آنهایی که در پیشانی و گلابلا یا فضای بین ابرویی شما وجود دارند، بسیار عمیق هستند و شاید روش تزریق ژل نتواند به طور کامل آنها را برطرف نماید. یا شاید شما متوجه خطوط عمودی لب در نزدیکی دهان خود شوید که به روش تزریق ژل قابل درمان نیستند.

در این شرایط ، ممکن است بخواهید از روش تزریق بوتاکس و یا به اصطلاح Botox دیسپورت استفاده نمایید. این محصول به طور موقت باعث کاهش فعالیت عضلات ایجاد کننده چین و چروک های عمیق و خطوط اخم شما می‌شود. برای مقابله با این خطوط و چین و چروک‌هایی که تزریق ژل قادر به از بین بردن آنها نیست، این روش می‌تواند بسیار کمک کننده و حائز اهمیت باشد. با ترکیب دو روش قدرتمند تزریق ژل و تزریق بوتاکس یا دیسپورت ، ممکن است بتوانید از عمل جراحی مانند لیفت صورت و عوارض آن در امان بمانید.

روشی مناسب برای لب‌های شما

روشی مناسب برای لب‌های شما

البته تزریق ژل فقط برای پر کردن چین و چروک و گونه ها نیست. از تزریق ژل می‌توان برای لب‌ها نیز استفاده کرد. از لب‌های نازک خسته شده اید؟ استفاده از تزریق ژل می‌تواند لب‌های شما را پف تر و جذاب تر جلوه دهد. در عین حال ، ظاهر چین و چروک دار و آزار دهنده اطراف دهان را نیز از بین می‌برد.

با استفاده از تزریق ژل، در نهایت می‌توانید احساس اضطراب و احساس ناخوشایندی که هنگام صحبت کردن با دیگران در مورد لب‌های خود دارید، متوقف کنید. در حقیقت ، لب‌های شما به ویژگی موردعلاقه شما تبدیل خواهد شود.

فقط حتماً با یک فرد متخصص و با تجربه مشورت کرده و عمل تزریق را به فردی کار کشته بسپارید تا از ایمن بودن تزریق و نتایج ظریف و طبیعی آن  اطمینان حاصل نمایید.

 با اسکار و جای زخم در صورت خود خداحافظی نمایید

تزریق ژل دارای یکی دیگر از مزایای مهم، بهبود ظاهر زخم‌ها است.

به عنوان مثال، اگر سال‌ها است که برای پنهان کردن زخم‌های ناخوشایند ناشی از بیماری‌های مانند آکنه و سایر عوامل، تلاش کرده‌اید و هر روز مجبور بوده‌اید آنها را زیر آرایش مخفی کنید، استفاده از تزریق ژل می‌تواند برای شما بسیار مفید و موثر باشد. پزشک شما می‌تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا تزریق ژل گزینه‌ای مناسب برای درمان زخم‌های شما است یا خیر.

افزایش سطح کلاژن پوست

ژل های تحریک کننده بیولوژیکی مانند رادیس (Radiesse) و اسکولترا (Sculptra) می‌توانند باعث افزایش سطح تولید کلاژن طبیعی در بدن شوند.

یکی از دلایلی که پوست شما با افزایش سن پیرتر می‌شود، کاهش سطح تولید کلاژن می‌باشد. این امر در صورتی که فرد در مواجهه طولانی مدت با نور آفتاب باشد، افزایش می‌یابد.

کلاژن یکی از مهم ترین بلوک های ساختاری پوست شماست. هنگامی که ساخت و تولید کلاژن کاهش می‌یابد، علائم پیری در صورت و پوست شروع به ظاهر شدن می‌کنند. این علائم شامل سست شدن پوست و ایجاد چین و چروک و خطوط مختلف در نواحی مختلف صورت و پوست می‌باشد.

تزریق ژل می‌تواند به افزایش سطح تولید کلاژن ،همانند پوست افراد کم سن و سال و جوان، کمک می‌کند. این امر به صورت طبیعی باعث جوان تر پوست و سالم تر دیده شدن آن می‌شود.

مشاوره رایگان