تخلیه ژل لب: نحوه خارج کردن فیلر لب با تزریق آنزیم به لب ها

تاریخ 21 آبان 1402

فیلرهای لب طوری طراحی شده‌اند که با گذشت زمان به طور طبیعی حل شوند. با این وجود، ممکن است بعضی مواقع افراد از نتایج تزریق راضی نباشند و انتظار برای حل شدن طبیعی فیلر امکان‌پذیر نباشد. اگر تزریق ژل لب انجام داده‌اید و نتیجه آن را دوست ندارید، می‌توانید فیلر را از فضای زیر پوست خود حذف کنید. اسید هیالورونیک فیلرهای پوستی مدرن را می‌توان با تزریق آنزیم از بین برد تا فیلر شکسته شود و سریعا توسط بدن جذب شود.

چه زمانی تخلیه ژل لب لازم است؟


چه زمانی تخلیه ژل لب لازم است

اگر بیمار از نتیجه تزریق فیلر پوستی هیالورونیک راضی نبود، می‌توان به او اطمینان داد که با استفاده از هیالورونیداز می‌توان آن را از بین برد.

بیماران ممکن است دلایل مختلفی برای تمایل به حذف ژل لب خود داشته باشند. یک دلیل شایع این است که یک پزشک بی‌تجربه منطقه را بیش از حد پر کرده باشد. مواردی از این دست شامل مناطقی مانند لب، گونه‌ها و زیر چشم می‌باشد.

دلایل دیگر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عدم تقارن
 • برآمدگی یا توده‌ای شدن
 • پشیمان شدن یا عدم رضایت عمومی از نتایج
 • و در موارد نادر یک واکنش آلرژیک

در صورت ناراضی بودن از نتیجه تزریق، آیا می‌توان ژل را از بین برد؟


اگر از نتایج نهایی خود ناراضی هستید یا می‌خواهید ظاهر لب‌های شما کمی بهتر به نظر برسد، خبر خوب این است که در اکثر موارد ممکن است که یک جراح زیبایی ماهر بتواند اصلاحاتی را انجام دهد یا نتیجه تزریق ژل لب شما را بهبود بخشد. بهترین روش برای پرداختن به این موضوع بستگی به ماهیت و شدت مشکل و همچنین نوع پرکننده‌ای دارد که در ابتدا تزریق شده است.

ماساژ محل تزریق ژل

علائم خفیف مانند برآمدگی متوسط یا عدم تقارن جزئی اغلب با ماساژ ناحیه بهبود یافته یا برطرف می‌شود. پزشک شما می‌تواند ماساژ را انجام دهد یا تکنیک مناسب را به شما آموزش دهد.

درمان برای از بین بردن ژوویدرم و سایر فیلرهای اسید هیالورونیک

درمان برای از بین بردن ژوویدرم و سایر فیلرهای اسید هیالورونیک

پرکننده‌های اسید هیالورونیک ، مانند محصولات ژوویدرم (از جمله VOLUMA و VOLBELLA) ، محصولات Restylane و Belotero با یک آنزیمی به نام هیالورونیداز به طور جزئی یا کامل تجزیه می‌شوند. هنگامی که هیالورونیداز به مناطق آسیب‌دیده تزریق شود، ذرات اسید هیالورونیک را حل می‌کند تا به اصلاح موارد زیر کمک کند:

 • تزریق بیش از حد یا نارضایتی از نتایج
 • تورم بیش از حد یا طولانی مدت
 • عفونت در منطقه تحت درمان
 • یک بافت توده‌ای یا نامنظم که به ماساژ پاسخ نمی‌دهد
 • مشکلات عروق (هنگامی که فیلر خیلی نزدیک به رگ خونی تزریق شود در جریان خون اختلال ایجاد می‌کند – اگر توسط یک انژکتور با تجربه و ماهر انجام شود احتمال آن بسیار کم است)

چه انتظاری باید داشته باشید؟

این روش سرپایی ناراحتی بسیار کمی ایجاد می‌کند و نتایج را طی یک یا دو روز نشان می‌دهد. بعد از این عمل باید انتظار موارد زیر را داشته باشید:

 • در صورت سابقه حساسیت به نیش زنبور ممکن است این روش توصیه نشود.
 • صورت شما تمیز می‌شود و جراح زیبایی شما میزان هیالورونیداز موردنیاز و محل دقیق تزریق آن را مشخص می‌کند.
 • ممکن است از لیدوکائین برای بی‌حس کردن مناطقی که نیاز به تزریق تجزیه کننده دارند استفاده شود.
 • ممکن است در محل تزریق کبودی وجود داشته باشد که پس از چند روز محو می‌شود.
 • درمان ممکن است برای حل کردن توده‌های لب ناشی از فیلر یا حل کردن فیلر لب بالا و پایین باشد.
 • برای پیگیری نتایج، بازگرداندن یا حل کردن بخشی از پر فیلر لب در نواحی خاص، ممکن است اقدامات درمانی لازم باشد.

گزینه‌هایی برای بهبود پرکننده‌های اسید غیر هیالورونیکی

هیالورونیداز برای پرکننده‌هایی مانند Radiesse، Bellafill و Sculptra موثر نیست. در بعضی از موارد، تزریق استروئید ممکن است به معکوس کردن تأثیر برخی از این پرکننده‌ها کمک کند، اما تنها راه مطمئن برای “خنثی کردن” نتایج این فیلرها صبر برای جذب آن‌ها توسط بدن است.

اگر ترجیح می‌دهید که به مدت یک سال یا بیشتر منتظر جذب طبیعی فیلر توسط بدن نباشید، یک پزشک ماهر ممکن است با قرار دادن استراتژیک فیلر اضافی، توانایی بهبود قابل توجهی را داشته باشد. در شرایط نادر و خاص، ممکن است فیلر را با جراحی تخلیه کرد.

در نهايت، فیلرها موقتی هستند و بهترين “دارو” برای از بین بردن نتيجه، زمان است. بدن شما در نهایت محصول را متابولیزه می‌کند. پس از این اتفاق می‌توانید در صورت تمایل، درمان دیگری را انتخاب کنید. با این حال، اگر شما دچار درد یا تورم غیرمعمول هستید، یا ناحیه تحت درمان حساس به لمس یا گرم است، در اسرع وقت به پزشک خود مراجعه کنید زیرا این‌ها نشانه‌هایی از عفونت است که باید سریعاً به آن رسیدگی شود.

چقدر طول می‌کشد تا نتیجه تخلیه ژل لب ظاهر شود؟


زمانی که می‌خواهید جوانب مثبت و منفی یک روش درمانی را برای تخلیه ژل لب بررسی کنید، ممکن است لازم باشد بدانید که یک مطالعه نشان داده که 80٪ فیلر طی 4-7 روز پس از انجام عمل تخلیه ژل لب حل شده است، در حالی که در افراد درمان نشده بعد از گذشت مدت زمان مشابه 90٪ فیلر سالم در محل تزریق باقی مانده است. در رباطه با خطرات تخلیه ژل لب، هیچگونه مورد منفی یافت نشد.

چند جلسه درمان مورد نیاز است؟


چند جلسه درمان مورد نیاز است؟

در بیشتر موارد، مقدار مناسب یک یا دو تزریق هیالورونیداز برای حل یا حذف فیلر پوستی اسید هیالورونیک کافی است. در شرایط نادر، ممکن است به چندین جلسه تزریق هیالورونیداز برای حل شدن فیلر نیاز باشد. پزشکان دریافتند که این مورد در مواردی که فیلر از سال‌ها پیش تزریق شده باشد، شایع تر است.

عوارض جانبی احتمالی هیالورونیداز چیست؟


عوارض جانبی تزریق از جمله تورم و کبودی شایع‌ترین عوارض جانبی هیالورونیداز است.

آلرژی، از جمله آنافیلاکسی، یک عارضه غیر معمول تزریق هیالورونیداز است. اغلب پزشکان قبل از انجام درمان هیالورونیداز، یک تست روی بیمار انجام می‌دهند. ظاهراً این نوع حساسیت در افرادی که به نیش زنبور حساسیت دارند شیوع بیشتری دارد. اگرچه هیچ مطالعه‌ای برای نشان دادن این مورد در این مقطع زمانی وجود ندارد.

دشوارترین جنبه استفاده از هیالورونیداز تشخیص مقدار موردنیاز برای حل مقدار مشخصی از فیلر است. حل کردن بیش ازحد یا کمتر از میزان مورد نیاز به سادگی اتفاق می‌افتد. بنابراین، در صورتی که هیالورونیداز بیش از حد یا کم‌تر تزریق شده باشد ممکن است به دو یا سه جلسه اضافی برای اضافه کردن فیلر یا تزریق بیشتر آنزیم نیاز باشد.

آیا این درمان برای من مناسب است؟


استفاده از تزریق پرکننده اسید هیالورونیک برای بسیاری از افراد مناسب است و به عنوان یک درمان اورژانسی بسیار مهم است. پزشکان در مورد تاریخچه پزشکی شما صحبت می‌کنند و از شما می‌خواهند در صورت لزوم یا در صورتی که در دوران بارداری یا شیردهی هستید، درمان را به تعویق بیندازید. اگر شما تحت ایمونوتراپی یا در حال درمان سرطان هستید، این روش به شما توصیه نمی‌شود.

چه مدت پس از تخلیه ژل لب می‌توانم فیلر بیشتری تزریق کنم؟


چه مدت پس از تخلیه ژل لب می‌توانم فیلر بیشتری تزریق کنم؟

دیدن نتایج کامل درمان هیالورونیداز ممکن است تا 24 ساعت طول بکشد، اگرچه برخی نتایج فوراً قابل مشاهده خواهد بود. علاوه بر این، پس از درمان ممکن است مقدار کمی قرمزی و ناراحتی در محل تزریق وجود داشته باشد. پس از 48 ساعت، هیالورونیداز تزیرق شده دیگر نباید فعال باشد، بنابراین توصیه می‌شود حداقل 2 روز برای تزریق فیلر بیشتر صبر کنید.

بنابراین، اگر تورم بعد از 48 ساعت هنوز وجود داشته باشد، بیمار باید قبل از تزریق پرکننده مدت زمان بیشتری صبر کند تا تورم از بین برود، زیرا تورم باعث تحریف آناتومی صورت می‌شود و رسیدن به نتایج مطلوب را دشوار می‌کند. علاوه بر این، اگر علائم عفونت در محل تزریق مانند گرما، حساسیت، درد، تورم بیش از حد، چرک یا تب وجود داشته باشد، تا زمانی که عفونت با آنتی بیوتیک‌ها درمان نشود و تا زمانی که دکتر ایمن بودن تزریق را تضمین نکرده است، نباید فیلر بیشتری تزریق کنید.

پیشگیری بهترین درمان است


جایگزینی برای تزریق فیلر، درست در اولین بار تزریق وجود ندارد. پزشک با دانش و باتجربه‌ای را انتخاب کنید تا فیلر مناسب با نیازهای شما را انتخاب کند و مهارت تزریق ایمن و دقیق را برای دستیابی به نتیجه‌ای زیبا داشته باشد. برای تحقیق در مورد اعتبار و تجربه پزشک زیبایی خود وقت بگذارید، و قبل از اینکه تزریق را انجام دهید از پزشک بخواهید عکس تزریق‌های قبلی خود را به شما نشان بدهد.

هزینه تخلیه ژل لب چقدر است؟


هزینه تزریق هیالورونیداز مورد نیاز برای تجزیه فیلرهای HA براساس عوامل مختلفی از جمله مارک خاص هیالورونیداز مورد استفاده، حجم فیلر و تعداد جلسات درمانی لازم متفاوت خواهد بود. به طور کلی، هیالورونیداز در هر تزریق نسبت به فیلرهای پوستی ارزان‌تر است. توجه به این نکته مهم است که برای دستیابی به نتایج مطلوب ممکن است بیش از یک جلسه نیاز باشد.

مشاوره رایگان