انواع جراحی‌های زیبایی سینه برای فرم دادن به سینه و گرد کردن آن

 

جراحی-سین11

زمانی که در آینه نگاه می‌کنید چه چیزی شما را آزار می‌دهد؟ آیا سینه‌های شما حجم و فرمی که در جوانی داشتید را از دست داده‌اند؟ جاذبه زمین، ژنتیک، بارداری و زایمان و زندگی روزمره، تأثیرات خود را بر روی فرم سینه‌ها می‌گذارند و این شامل تمامی افراد می‌شود. زیبایی سینه‌ها تنها به اندازه آن‌ها مربوط نمی‌شود. یک پزشک ماهر می‌تواند با استفاده از تکنیک‌های مناسب، شل سینه‌ها را به صورتی جوان‌تر و زیباتر دربیاورد و نیازها و خواسته‌های هر یک از بیماران خود را برآورده کند.

بسیاری از زنان از افتادگی و شل شدگی سینه‌ها که اغلب برد از زایمان و شیردهی رخ می‌دهد ناراضی هستند. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی وضعیت شما را به‌دقت ارزیابی می‌کنند و بر این اساس بهترین روش درمانی را برای شما پیشنهاد می‌دهند. با توجه به نیازها و خواسته‌های منحصربه‌ فرد هر یک از افراد، روش‌های درمانی مختلفی برای فرم دادن و جراحی سینه و زیبا کردن سینه‌ها وجود دارد از جمله: بزرگ کردن سینه‌ها، لیفت سینه‌ها، و کوچک کردن سینه‌ها. تمامی این روش‌های درمانی برای رسیدن به فرم و شکل دلخواه سینه‌های شما بسیار مؤثر هستند و موجب می‌شوند که حس خوبی نسبت به بدن خود پیدا کنید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع جراحی زیبایی سینه یا رزرو نوبت میتوانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

بزرگ کردن سینه‌ها


در جراحی بزرگ کردن سینه‌ها از پروتز برای افزایش برجستگی سینه استفاده می‌شود. بعد از کاهش وزن و بارداری و شیردهی مکن است حجم سینه‌ها کاهش پیدا کنند و افتاده شوند که با انجام عمل بزرگ کردن سینه‌ها می‌توان مجدداً اندازه، تقارن و فرم سینه‌ها را به حالت طبیعی بازگرداند. جراحی بزرگ کردن سینه :

 • موجب افزایش سفتی و برجستگی سینه می‌شود.
 • موجب بهبود تعادل سینه و لگن می‌شود.
 • تصویری که شما از بدن خود دارید را بهبود می‌دهد و بنابراین اعتمادبه‌نفس شما را بیشتر می‌کند.

انواع پروتز سینهجراحی-سینه3

 • پروتز‌های سالین که درون آن‌ها از آب استریل و نمک پر شده است. این پروتز‌ها دارای فرم و سفتی یکنواخت هستند.
 • پروتز‌های ساختاریافته نیز حاوی آب استریل و نمک هستند ولی دارای یک ساختار داخلی هستند که به نحوی طراحی شده است که موجب می‌شود پروتز حسی طبیعی‌تر داشته باشد.
 • پروتز‌های سیلیکونی که درون آن‌ها از ژل سیلیکونی پر شده است. این ژل شباهت زیادی به بافت طبیعی سینه دارد. اگر پروتز سینه‌ی سیلیکونی را انتخاب کنید لازم است که به صورت منظم به جراح پلاستیک خود مراجعه کنید تا مطمئن شود که پروتز‌ها در وضعیت مناسبی هستند. با انجام عکس‌برداری اولتراسوند یا اسکن ام آر آی می‌توان وضعیت پروتز‌ها را بررسی کرد.

جراح شما به شما کمک می‌کند که سایر انتخاب‌های دیگری که در مورد پروتز سینه وجود دارد را به درستی انجام دهید تا بتوانید به نتایج دلخواه خود از جراحی کاشت پروتز سینه برسید. برخی از این گزینه‌ها عبارتند از:

 • فرم پروتز: فرم پروتز می‌تواند کاملاً کروی یا بیضی شکل یا به شکل طبیعی سینه باشد (آناتومیکال). پروتز‌های کروی در قسمت بالایی بیشتر برجسته هستند.
 • برجستگی پروتز: این گزینه تعیین می‌کند که پروتز چه قدر از سینه فاصله می‌گیرد و برجسته می‌شود. اندازه‌هایی مانند کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارند که به جراح شما کمک می‌کند با توجه به انتظارات شما و فرم بدن شما، مناسب‌ترین سایز را انتخاب کند.
 • بافت پروتز: این گزینه بافت خارجی پروتز را تعیین می‌کند که ممکن است صاف یا دارای بافت باشد. پروتز‌هایی که شکل اشکی دارند، سطحشان دارای بافت است تا به خوبی در سینه جای بگیرند. پروتز‌های کروی دارای دو نوع با سطح هموار و سطح دارای بافت هستند.

 

 

نحوه کاشت پروتز سینه

زمانی که پروتز خود را انتخاب کردید، جراح در مورد محل ایجاد برش برای وارد کردن پروتز به سینه با شما مشورت می‌کند. این تصمیم‌گیری به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله آناتومی بدن شما، نوع پروتز انتخاب شده، توصیه‌ی جراح و ترجیح شخصی شما. پرکاربردترین روش‌های ایجاد برش عبارتند از:

 • برش زیر سینه: این برش درست در زیر خطی که محل برخورد سینه‌ها با قفسه سینه است ایجاد می‌شود.
 • برش زیر‌ هاله نوک سینه:این برش درست در مرز‌ هاله نوک سینه ایجاد می‌شود.
 • برش زیر بغل: این برش در زیر بغل و در محل فرورفتگی طبیعی بین شانه و زیر بغل ایجاد می‌شود. از این برش کمتر از سایر برش‌ها استفاده می‌شود.

بهبودی پس از جراحی کاشت پروتز سینه

بعد از انجام جراحی بزرگ کردن سینه احتمالاً باید 5 تا 7 روز باید استراحت کنید و به محل کار خود نروید. در این زمان، داشتن عوارضی مانند درد، تورم و کبودی شایع است. بعد از گذشت یک هفته لازم است که به پزشک مراجعه کنید تا بخیه‌های شما را بکشد. طی همین جلسه، پزشک روند ریکاوری و بهبودی شما را بررسی می‌کند و به سؤالات شما پاسخ می‌دهد. در این زمان شما می‌توانید به تدریج انجام کارهای روزمره خود را از سر بگیرید . ظرف سه هفته می‌توانید درست مانند قبل فعالیت داشته باشید.

 

 

تزریق چربی در سینهجراحی-سینه5

با تزریق چربی در سینه می‌توان نقایص سینه یا عدم تقارن را برطرف کرد. طی این عمل، چربی‌های اضافه از ناحیه دیگری از بدن گرفته می‌شوند و این کار با کمک سیستم لیپوساکشن کم‌فشار انجام می‌شود. این چربی به‌آرامی با سالین شست‌وشو داده می‌شود و سپس در نواحی موردنظر از سینه تزریق می‌شود. این تکنیک دارای خطرات و محدودیت‌هایی است، اما اگر این روش برای کاندید مناسب انتخاب شود می‌تواند کاملاً مؤثر و ایمن باشد و به کمک آن نقایص زیبایی سینه‌ها را برطرف کرد.

تزریق ژل در سینه جراحی-سینه6

برای تزریق ژل در سینه از ژل‌های مشابهی استفاده می‌شود که در عمل تزریق ژل در صورت به کار می‌رود. برای وارد کردن ژل در سینه از یک سوراخ تزریقی بسیار ریز استفاده می‌شود. با استفاده از این روش می‌توان سایز سینه را تا یک شماره افزایش داد و دیگر هیچ نیازی به انجام عمل جراحی نیست. این روش نیازی به گذراندن دوره ریکاوری طولانی‌مدت ندارد و شما می‌توانید بعد از گذشت یک روز به محل کار خود بازگردید. برخی از ژل‌ها از هیالورونیک اسید ساخته شده‌اند. هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به طور طبیعی نیز در بدن وجود دارد و بنابراین بعد از تزریق، به تدریج جذب بدن می‌شود و تبدیل به موادی می‌شود که از بدن دفع می‌شوند. هیالورونیک اسید بسیار ایمن است و یکی از بزرگترین مزایای آن این است که اگر شما نتایج تزریق ژل را دوست نداشته باشید به راحتی می‌توان با تزریق آنزیمی که موجب جذب هیالورونیک اسید می‌شود، نتایج تزیرق را به حالت اول بازگرداند.

لیفت سینه


ماستوپکسی یا جراحی لیفت سینه راهی مؤثر برای برطرف کردن افتادگی سینه یا عدم تقارن سینه‌ها است. این عمل جراحی، پوست اضافه سینه برداشته می‌شود و بافت‌های آن کشیده می‌شوند تا سینه در موقعیت بالاتری قرار گرفته و بافت منسجم‌تری داشته باشد. گاهش اوقات با گذشت زمان،‌ هاله‌ی نوک سینه بزرگ می‌شود که می‌توان این مشکل را نیز طی جراحی لیفت سینه برطرف کرده و اندازه‌ هاله نوک سینه را کوچک کرد. جراحی لیفت سینه موجب بهبود برجستگی سینه، فرم سینه‌ها و تقارن آن‌ها می‌شود.

 • لیفت با برش معمولی (لنگری): در این روش سه برش ایجاد می‌شود: یکی در اطراف‌ هاله نوک سینه، دومی برشی عمودی از پایین‌ هاله نوک سینه تا پایین سینه، و سومی، برشی افقی پایین چروک زیر سینه که محل تلاقی سینه با پوست قفسه سینه است.
 • لیفت سینه با برش عمودی: در این روش تنها دو برش اولی که در روش برش لنگری است (برش گرد دور هاله و برش عمودی زیر آن)، ایجاد می‌شود و برش سوم (برش افقی زیر سینه) دیگر ایجاد نمی‌شود.
 • لیفت سینه با برش اطراف‌ هاله نوک سینه: در این روش تنها یک برش در اطراف‌ هاله نوک سینه ایجاد می‌شود. از آنجایی که در این روش میزان پوست اضافه‌ای که می‌توان برداشت محدود است، نتایج آن ظریف است و برای موارد افتادگی خفیف به کار می‌رود.

کوچک کردن سینه‌ها


جراحی-سینه8

جراحی کوچک کردن سینه یک عمل جراحی تهاجمی است که طی آن، چربی، بافت و پوست اضافه سینه‌ها برداشته شده و سینه لیفت داده می‌شود. نتایج این جراحی، سینه‌های بافرم و اندازه بهتر و ظاهری جوان‌تر است. در پرکاربردترین متد مورد استفاده برای کوچک کردن سینه‌ها، سه برش در سینه ایجاد می‌شود. یکی در اطراف‌ هاله نوک سینه، دوم، برشی عمودی از پایین‌ هاله نوک سینه تا پایین سینه، و سوم، برشی افقی در پایین چروک زیر سینه که محل تلاقی سینه با پوست قفسه سینه است. جراح قبل از بالا بردن نوک سینه، بافت و چربی اضافه سینه را برمی‌دارد و سپس موقعیت نوک سینه و‌ هاله دور آن را بالاتر می‌برد. ممکن است اندازه‌ هاله نوک سینه نیز کوچک شود و برای اصلاح فرم سینه نیز احتمالاً از لیپوساکشن استفاده می‌شود.

مشاوره رایگان