ابرو1

با تمایل شدید مردم و مد شدن ابروهایی بزرگ‌تر و پرتر، کاشت ابرو طبیعی برای مردان و زنان محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند. بسیاری از مردم موی کافی ابرو برای رسیدن به ظاهر مورد نظر خود را ندارند. بعضی از افراد ممکن است ابروهای طبیعی باریکی داشته باشند و برخی دیگر ممکن است ابروی خود را بیش از حد برداشته باشند یا نازک کرده باشند، که این عمل می‌تواند باعث آسیب به فولیکول مو و جلوگیری از رشد دوباره‌ی مو شود. در هر صورت، افزایش قابل توجهی در بیمارانی که به دنبال نتایج طبیعی و دائمی هستند، مشاهده می‌شود.


اگر ابروهای کم پشت، نازک یا با موی کم دارید و به دنبال یک راه حل دائمی برای داشتن ابروهای کامل و پهن هستید، کاشت ابرو یک راه حل ایده آل برای شما است. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی وضعیت شما را ارزیابی خواهند کرد و تعداد پیوندهای (گرافت) لازم برای رسیدن به نتیجه‌ی مورد نظر را تعیین می‌کند. کاشت ابرو یک روش ایمن و مؤثر است که موجب ارتقا و بهبود زیبایی بیماران می‌گردد. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در زمینه کاشت ابرو یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

ابرو4

کاشت ابرو طبیعی چیست؟


ابرو2

در هنگام کاشت ابرو طبیعی، مو از ناحیه پایین گوش در پشت سر گرفته می‌شود؛ موهای این ناحیه ظریف‌تر و نرم‌تر هستند و رشد آهسته‌تری نیز دارند. متخصصین جراح ماهر ما توجه دقیقی به زاویه و جهت موهای کاشت دارند تا نتیجه کاملاً طبیعی باشد.

علل از دست دادن موهای ابرو


باریک شدن ابروها به خصوص با افزایش سن اغلب اتفاق می افتد. ما نه تنها به طور کلی نسبت به ریزش مو حساس هستیم، بلکه ممکن است اثرات ناخواسته‌ی یک عمر عادات جسمانی و زیبایی را ببینیم. برداشتن و نازک کردن بیش از حد ابروها می‌تواند به طور دائم به فولیکول‌های ظریف مو آسیب برساند و باعث مهار رشد شود. ریزش مو در اکثر مواقع ناشی از موارد زیر می‌باشد:

  • برداشتن بیش از حد ابرو با موچین یا موم
  • الکترولیزهایی که در گذشته انجام شده است و / یا از بین بردن مو با لیزر
  • حادثه‌ای که موجب ایجاد جای زخم شده است
  • ژنتیک
  • روند پیری طبیعی
  • ناهنجاری‌های پزشکی، مانند تیروئید غیر طبیعی
مطالعه بیشتر  درمان قارچ ناخن پا، علائم و علت آن

مزایای روش


  • کاشت ابرو به صورت یک عمل سرپایی انجام می‌شود
  • کاشت ابرو موجب بهبود ظاهر مطلوب می‌شود
  • نتایج غنی و ماندگاری را در شما ایجاد می‌کند به گونه‌ای که هر بار در آیینه نگاه می‌کنید یا از دید دیگران، ظاهری زیبا خواهید داشت و از آن لذت می‌برید

متقاضیان


ابرو6

به طور کلی، اکثر بیماران متقاضیان مناسبی برای کاشت ابرو محسوب می‌شوند. برای به حداقل رساندن خطر عوارض، باید در وضعیت پزشکی نسبتاً خوبی باشید. بیمارانی که موهای ابرو خود را در نتیجه‌ی عوارض ژنتیکی، برداشتن بیش از حد یا تروما از دست داده‌اند ،به طور کلی بهترین متقاضیان به شمار می‌آیند.

روش


ابرو3

یکی از بهترین جنبه‌های کاشت ابرو طبیعی این است که این روش نسب تا ساده است. با توجه به گستره‌ی آن‌چه که می‌خواهید انجام شود، به طور مثال چنان چه میزان کمی برای پوشاندن جای زخم مورد نیاز است یا اگر به کاشت ابروی کامل برای داشتن ابروهایی پهن احتیاج دارید، این روش می‌تواند از تعداد 50 تا 400 پیوند در هر ابرو را شامل گردد که هر پیوند یا گرافت حاوی یک یا دو تار مو است. اولین گام در روش کاشت ابرو این است که طراحی ابروها با همکاری پزشک و بیمار برای اطمینان خاطر از زیبایی و طبیعی بودن ابرو انجام گردد. به اکثر بیماران ابتدا یک آرام بخش خوراکی داده می‌شود و پس از تزریق ماده‌ی بیهوشی، در طول انجام روند کاشت ابرو، هیچ ناراحتی به وجود نخواهد آمد.
موهای اهدا کننده جهت کاشت با استفاده از تکنیک استریپ/FUG یا تکنیک FUE و معمولاً از موهای ناحیه‌ی پوست پشت سر گرفته می‌شوند. نوع تکنیک مورد استفاده توسط بیمار و پزشک تعیین می‌گردد و این تصمیم بستگی به مدل موها، قومیت و اهداف و نگرانی‌های فردی شما خواهد داشت. گاهی اوقات، موهای اهدا کننده از قسمت‌های پایین‌تر ناحیه‌ی پوست پشت سر برداشته می‌شود تا از موهای ظریف تر که در آنجا رشد می‌کنند استفاده شود. سپس گرافت ها زیر یک میکروسکوپ آماده می‌شوند، پزشک همه‌ی نواحی هدف را مشخص کرده و سپس جهت و زاویه رشد را تعیین می‌کند. پزشک موهای اهدا کننده را به صورت جداگانه روی برش‌های کوچک ایجاد شده در خط ابرو قرار می‌دهد و موها را با دقت در یک زاویه‌ی با رشد طبیعی وارد می‌کند (موهای پیوندی 5 یا 6 میلی‌متر طول دارند). سپس گرافت ها در هر یک از نقاط دریافت کننده قرار می‌گیرند. چندین ساعت بعد، پس از این که اکثر موها کاشته شد، ابروها بررسی می‌شوند (و در صورت لزوم چندین بار بررسی می‌شوند) تا اطمینان حاصل شود که بیمار و پزشک هردو از ظاهر و تراکم ابروهای کاشت شده راضی هستند.

مطالعه بیشتر  میکرونیدلینگ برای کلاژن سازی پوست؛ مزایا ،عوارض و هزینه

عمل کاشت ابرو طبیعی چقدر طول می کشد؟

ابرو5

طول این روش تا حدودی بستگی به تعداد موهایی دارد که کاشت می‌شوند. اگر کاشت در انتهای پایین‌تر باشد، عمل کاشت قاعدتاً دو تا سه ساعت طول می‌کشد و اگر در انتهای بالایی باشد، احتمال دارد سه تا پنج ساعت طول بکشد. هر موی فرد باید دقیقاً روی ابرو قرار داده شود و به همین دلیل عمل کاشت ابرو زمان بر می‌باشد.

بهبود


ابرو7

مقداری قرمزی بعد از عمل کاشت در بیمار مشاهده می‌شود. فولیکول‌های مو که از ناحیه‌ی پشت سر گرفته شده‌اند بسیار ظریف و کوچک هستند به گونه‌ای که جای زخم ناشی از برداشتن آن‌ها بسیار ناچیز است. این جای زخم‌ها تا 5 روز باقی می‌مانند و سپس شروع به ترمیم می‌کنند. در روز دهم جای زخم‌ها کاملاً از بین می‌روند.

نتایج


در حدود دو هفته پس از عمل کاشت ابرو، فولیکول‌های موی کاشت شده از بین می‌روند، که این بخشی طبیعی از روند کاشت است. فولیکول‌های جدید ظرف حدود 3 ماه رشد می‌کنند. اگرچه حدود یک سال طول می‌کشد تا نتایج نهایی مشاهده شود، اما این زمان ارزش انتظار کشیدن را دارد: شما می‌توانید انتظار ابروهایی با ظاهر طبیعی را داشته باشید که پهن باقی می‌مانند. لازم به ذکر است که ممکن است حدود هر ماه یک‌بار تعدادی از موها نیاز به ترمیم و مرتب کردن بر اساس سلیقه‌ی شخصی داشته باشند. موهای کاشت شده‌ی ابرو می‌توانند تغییر کنند. علاوه بر این، در صورت انجام مراقبت‌های مناسب، نتایج حاصل از کاشت ابرو دائمی هستند.

ترمیم و نگهداری


بیماران کاشت ابرو نیاز به تمیز کردن موها برای حفظ شکل و ظاهر پر ابروهای طبیعی دارند. فولیکول‌های پیوند شده در محل اصلی خود به طور مداوم رشد می‌کنند. هزینه‌ای که برای ترمیم می‌پردازید برای داشتن ابروهایی فوق‌العاده است که نیاز روزانه‌ی شما به بازسازی ابروهایی که با روش‌های دیگر هیچ گاه طبیعی به نظر نخواهند رسید را رفع می‌کند.

مطالعه بیشتر  ریزش مو

هزینه کاشت ابرو


هزینه کاشت ابرو بستگی به تعداد موهای پیوندی لازم برای دستیابی به نتایج مطلوب، نوع روش مورد استفاده برای برداشت این موها و هزینه‌های پزشک دارد.

سوالات متداول


آیا پس از انجام کاشت، ابروها طبیعی به نظر می‌رسند؟

دقیقاً همانند یک پیوند موی معمول، پیوند ابرو به مهارت هنری یک جراح به خوبی آموزش دیده نیاز دارد. زاویه، جهت و روش قرار دادن موها در عمل کاشت ابرو بسیار مهم است. هنگامی کاشت ابرو به درستی انجام شود، موهای تازه کاشت شده در ابروها کاملاً طبیعی به نظر می‌رسند. ده روز پس از انجام کاشت ابرو، هیچ‌کس نمی‌داند که شما این کار را انجام داده‌اید.

آیا نتایج حاصل از کاشت ابرو دائمی است؟

بله، چون مو از ناحیه‌ی اهدا کننده‌ی ایمن می‌آید و در نتیجه موها همان کد ژنتیکی دائمی را حفظ می‌کنند. با این حال ریزش مداوم می‌تواند منجر به از بین رفتن این موها در طول زمان شود. تنها نکته‌ای که شما باید از آن آگاه باشید این است که بر خلاف موی ابرو، موی برداشت شده از سر شما ویژگی‌های ژنتیکی خود را حفظ کرده و همچنان رشد می‌کند. بنابراین موهای کاشت شده‌ی ابرو باید به طور دوره‌ای مرتب شوند.

چه زمانی می‌توانید بیرون بروید؟

برای کاشت ابرو ما معمولاً به شما توصیه می‌کنیم که شما روز عمل و روزبعد از آن را استراحت کنید مگر این که یک کار بسیار مهم و ضروری داشته باشید. کاشت ابرو حتی چند روز اول پس از انجام این عمل علائم و عوارض ظاهری چندانی ندارد .

به این پست امتیاز دهید.
رای ثبت نشد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *