راه و روش بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

بزرگ-کردن-سینه-با-تزریق-چربی

تکنیک انتقال و تزریق چربی از بدن خود، روشی است که از چند سال پیش رواج یافته است. انتقال چربی برای پروتز سینه پس از درمان سرطان، به این بیماران کمک کرده است. این تکنیک برای اهداف زیبایی نیز با موفقیت انجام شده است. از این تکنیک برای  چاق شدن ساق پا برای کسانی که حجم ساق پای آنها کم بوده و همچنین برای افرادی که به بیماری‌های عصبی- عضلانی، معلولیت جسمی، آتروفی (تحلیل) عضلات و آسیب‌دیدگی‌های قدیمی دچار هستند استفاده می گردد. تزریق چربی در صورت برای رفع چین و چروک های صورت نیز کاربرد دارد.

کاندیدهای مناسب برای بزرگ کردن سینه با روش انتقال چربی چه کسانی هستند؟


روش تزریق چربی به سینه می‌تواند برای خانم هایی ایده آل باشد که:

  • اندازه سینه آن ها بسیار کوچک و یا متوسط باشد.
  • عدم تقارن سینه‌ها
  • خالی و کم حجم بودن سینه‌ها پس از بارداری و یا چندین دوره حاملگی

هر یک از موارد فوق می‌تواند از نظر زیبایی و اجتماعی، یک نقطه ضعف برای زنان باشد. زیرا بر زنانگی و کیفیت زندگی آنها تاثیر منفی می‌گذارد. گروه‌های فوق الذکر، کاندیدهای ایده آلی برای این تکنیک هستند.

زنانی که نیاز به این روش بازسازی سینه دارند، معمولا” افرادی هستند که مایل به پروتز سیلیکون در بدن خود نیستند، زیرا احساس می‌کنند این عملی غیر طبیعی است و ممکن است پیامدهای طولانی مدت داشته باشد.همچنین مزیت دیگر این تکنیک این است که که هیچ گونه زخم و اسکار قابل توجهی بر سینه‌ها برجا نخواهد گذاشت.

اما به یاد داشته باشید که انتظارشما از عمل ایمپلنت سینه باید واقع بینانه‌ باشد. زیرا این روش بزرگ کردن سینه (در مقایسه با روش پروتز سیلیکونی) دارای محدودیت است. برای زنانی که در خانواده خود دارای سابقه ابتلاء به سرطان سینه هستند، انجام این نوع عمل جراحی توصیه نمی‌گردد.

مراحل و روند کار


ملاحظات قبل از عمل

برای رسیدن به نتایج مطلوب و جلوگیری از عوارض، باید از استرس و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب اجتناب کنید، غذای سالم بخورید، وزن خود را در محدوده نرمال BMI (شاخص توده بدن) حفظ کنید، به طور منظم ورزش کنید و به مدت 2 روز قبل از جراحی زیبایی سینه و 2 هفته بعد از جراحی، از مصرف الکل خودداری کنید. همچنین حداقل 1 هفته قبل از عمل جراحی و حداقل 2 هفته بعد از عمل جراحی، از سیگار کشیدن اجتناب کنید. زیرا سیگار کشیدن می‌تواند کسب نتیجه نهایی جراحی را مختل سازد.

عمل جراحی

در فرآیند تزریق چربی به سینه، چربی بدن با استفاده از ابزار خاص پیوند چربی، به سینه تزریق می‌شود. پزشک طی عمل انتقال چربی به سینه، سایز آن را به صورت کاملا” طبیعی افزایش می‌دهد که نتیجه نهایی، تمام نشانه‌های دائمی بودن را دارد. بزرگ شدن سینه با تزریق چربی شامل دو روش است و در همان روز انجام می‌شود: روش اول، شامل برداشت چربی از یک منطقه مناسب در بدن فرد و سپس وارد کردن چربی درون سینه است. برای شروع، با استفاده از یک کانول برداشت که متصل به یک سرنگ کوچک است، مقدار قابل توجهی از چربی برداشته می‌شود. سپس این چربی برداشت شده، از طریق چهار برش کوچک 1/8 اینچی با استفاده از کانول با نوک کند (بلانت)، به سینه تزریق می‌شود.

نتیجه این نوع روش بزرگ کردن سینه، بستگی به جذب مقدار چربی تزریق شده دارد. با توجه به شرایط منحصر به فرد هر بیمار، جذب این مقدار چربی را نمی‌توان تضمین کرد. زیرا بدن افراد این چربی را به میزان متفاوتی جذب می‌کند. به طور معمول در چهار ماه اول پس از جراحی، حدود 30٪ تا 40٪ از چربی جذب بدن خواهد شد؛ بنابراین پزشک برای دستیابی به نتایج مورد نظر، چربی بیشتر از حد لازم را تزریق می‌کند. برای میزان جذب چربی، هیچ تضمینی وجود ندارد.

مزایا و معایب تزریق چربی چیست؟


تکنیک انتقال چربی، روشی است که مدت طولانی از پیدایش آن می‌گذرد، اما به تازگی محبوبیت یافته است. چربی یکی از مواد تحمل‌پذیر برای بدن است که در دسترس جراحان زیبایی و پلاستیک قرار گرفته است. کاربردهای این تکنیک نه تنها برای بزرگ کردن سینه، بلکه برای اهداف زیبایی و ترمیمی در سایر نقاط بدن نیز می‌باشد. با تقبل هزینه تزریق چربی نتیجه طبیعی حاصل از آن، برای مدت زمان طولانی پایدار می‌ماند و خطری در بر ندارد. مهم‌تر از همه اینکه با تکنیک تزریق چربی، خطرات پنهان در ارتباط با پروتز سینه، منتفی می‌شود. استفاده از انتقال چربی برای بزرگ کردن سینه، دارای سه مزیت آشکار است:

  1. دستیابی به سینه‌های بزرگتر، طبیعی و بدون نیاز به عمل پروتز سینه.
  2. عدم وجود هر گونه زخم و اسکار بزرگ در سینه با تقبل قیمت تزریق چربی
  3. کاهش حوزه‌های چربی بر دست‌ها، پشت، شکم، ران که در برابر ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند.

البته معایبی نیز برای این تکنیک وجود دارد. میزان سلول‌های چربی که طی انتقال زنده می‌ماند، به طور کلی در حدود 60٪ (یا بیشتر) پس از حدود 4-6 ماه می‌باشد. این جراحی بیش از یک عمل استاندارد بزرگ کردن سینه با پروتز به طول می‌انجامد، زیرا لیپوساکشن و پردازش چربی نیز بخشی از این تکنیک است و به زمان جراحی می‌افزاید. افزایش اندازه سینه با دسترس پذیری چربی بدن و فضای قابل استفاده در سینه، دچارمحدودیت می‌شود. انتظارنداشته باشید که پس از یک عمل جراحی، اندازه کاپ سینه شما از سایز A به سایزD افزایش یابد. اگر هدف شما این نوع افزایش است، ممکن است با مرحله بندی جراحی و یا با گسترش فضای سینه‌های شما قبل از عمل جراحی، با استفاده از دستگاه بزرگ کننده خارجی، بزرگ کردن طبیعی سینه‌های شما انجام شود.

بعد از جراحی

ممکن است اگر به سرعت از صندلی و یا رختخواب بلند شوید، دچار سرگیجه شوید، بنابراین سخت نگیرید و به آرامی از جای خود برخیزید. این حالت پس از عمل جراحی، کاملا” طبیعی است و طی چند روزآینده برطرف خواهد شد.

2-5 روز بعد از عمل جراحی سینه، شما ممکن است احساس سفتی و درد در منطقه قفسه سینه داشته باشید. شما باید به مدت تقریبا” 6 هفته پس از عمل جراحی (هر روز و هر شب) سینه بند خود را بپوشید. سینه‌های شما ممکن است سفت و حساس به لمس گردد و پوست شما نیز ممکن است گرم شده و یا خارش داشته باشد. با تقبل هزینه برجسته کردن سینه ، مراجعات بعدی جهت پیگیری درمان، در کلینیک یا از طریق تلفن و یا مشاوره تصویری انجام خواهد شد:

1 روز بعد از عمل، 1-2 هفته بعد، 3-6 ماه بعد و 1 سال بعد از عمل، که در نهایت، نتیجه مورد نظر برای شما تضمین خواهد شد.

عوارض قابل ذکر عبارتند از: خونریزی، عفونت و عوارض پروتز سینه مربوط به بیهوشی که به ندرت رخ می‌دهد. عدم تقارن سینه‌ها و یا جذب مجدد بیشتر از حد انتظار نیز می‌تواند رخ دهد، که در طول زمان ضمانت یک ساله، اصلاح می‌گردد. ایجاد کیست چربی احتمالی یا کلسیفیکاسیون کوچک (رسوب کلسیم به صورت توده‌های کوچک) نیز ممکن است رخ دهد. جراحی اصلاحی کیست چربی، عدم تقارن یا کلسیفیکاسیون کوچک به راحتی انجام می‌شود. در اینجا دوباره توصیه می‌کنیم که قبل از عمل جراحی و یک سال بعد از استفاده از  مزایای بزرگ کردن سینه  برای تعیین نتیجه نهایی تزریق در سینه ، تست ماموگرافی / سونوگرافی غربالگری سینه را انجام دهید. پس از آن، غربالگری سلامت پستان را نیز انجام دهید.

عوارض جراحی تزریق چربی


عوارض قابل ذکر عبارتند از:

  • خون ریزی
  • عفونت
  • عوارض مربوط به بیهوشی

عوارض ناشی از داروی بی حس کننده در عمل بزرگ کردن سینه نادر است و معمولا” مربوط به بیماران دارای حساسیت به داروهای خاص است که در گذشته تجربه کرده‌اند. اگر مورد شما نیز چنین است، با جراح خود در طی جلسه مشاوره در میان بگذارید.

برخی گمان‌ها در مورد خطر احتمالی گسترش سرطان با تقبل هزینه تزریق چربی در سینه  وجود دارد. با این حال، هیچ مدرک علمی برای اثبات این ادعا وجود ندارد. همچنین تزریق و انتقال چربی، مانع انجام ماموگرافی و یا سونوگرافی غربالگری پستان نمی‌باشد.

با این عمل، امکان تشکیل کیست چربی یا کلسیفیکاسیون کوچک وجود دارد. به این منظور، جراحی اصلاحی کیست چربی، عدم تقارن یا کلسیفیکاسیون کوچک می‌تواند به راحتی انجام شود.

هزینه


هزینه تزریق چربی در سینه بسته به پزشک معالج، محل انجام عمل و روش تزریق چربی متغیر است. هزینه پروتز سینه با تزریق چربی مانند هر عمل زیبایی دیگری تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. هزینه تزریق چربی در سینه در جلسه مشاوره برآورد خواهد شد.

مشاوره رایگان