تزریق ژل در صورت و بدن: روش و کاربرد

 1. خانه
 2. /
 3. مقالات زیبایی
 4. /
 5. تزریق ژل در صورت و بدن: روش و کاربرد

 

 

تزریق ژل در صورت و بدن

اگر فرآیند تزریق ژل در صورت به دست متخصصین باتجربه و آموزش‌دیده‌ای انجام شود که شناخت خوبی از حجم مناسب صورت و تناسب بین اجزای آن داشته باشند، نتایجی زیبا و کاملاً طبیعی برای شما به دنبال خواهد داشت. دستیابی به نتایج ایمن و طبیعی، مهم‌ترین هدف ما از خدمت به شماست. گروه پزشکان سلامت و زیبایی در زمینه تمامی روش‌های غیر جراحی برای اصلاح اجزای صورت تخصص دارند و در این میان، تزریق ژل یکی از رایج‌ترین عمل‌های غیر جراحی است که آنها انجام می‌دهند.

کاربردهای تزریق ژل


فرآیند تزریق ژل معمولاً برای اهداف زیر انجام می‌شود:

 • زیباسازی لب‌ها 
 • از بین بردن چین و چروک دور لب 
 • از بین بردن خط لبخند
 • از بین بردن خط اخم و خطوط روی پیشانی
 • از بین بردن چین و چروک‌های دور چشم
 • از بین بردن جای زخم 
 • گونه‌گذاری برای از بین بردن گودافتادگی زیر گونه‌ها و رفع لاغری آنها 
 • عمل زیبایی بینی به روش غیر جراحی (رینوپلاستی غیر جراحی) 
 • از بین بردن گودی زیر چشم‌ها (حلقه‌های سیاه دور چشم)
 • عمل زیباسازی چانه 
 • عمل جوانسازی دست‌ها  

کاندیداهای مناسب


روش تزریق ژل در صورت و بدن دارای تأییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) بوده و به عنوان روشی ایمن و مناسب برای تقریباً همه افراد شناخته می‌شود. متخصصین تزریق ژل در مرکز ما می‌توانند طی یک جلسه مشاوره با بررسی دقیق داروهایی که شما مصرف می‌کنید و سوابق پزشکی و سلامتی شما تعیین کنند که آیا کاندیدای مناسبی برای این تزریق ژل هستید یا خیر. به طور کلی دو گروه از افراد هستند که می‌توانند از مزایای فرآیند تزریق ژل بهره‌مند شوند:

 • بزرگسالانی که به دلیل لاغر شدن صورت خود، تغییراتی در وضعیت اجزای آن مشاهده می‌کنند: لاغری و کاهش حجم صورت از پیامدهای افزایش سن می‌باشد و علائم آن در همه ما انسان‌ها به تدریج پدیدار خواهد شد. ظهور این علائم معمولاً با تغییرات ظریفی از قبیل پیدایش خطوط و سایه‌هایی در اطراف بینی، دهان و فک شروع می‌شود. این تغییرات در افرادی که تحت استرس و فشار جسمی و روحی زیاد هستند یا میزان چربی بدن آنها در حالت طبیعی کم است، با سرعت بیشتری تشدید می‌گردد. افرادی که علائم لاغری صورت را تجربه کرده‌اند عموماً مایلند با استفاده از روش تزریق ژل، حجم از دست رفته اجزای صورت را به آن بازگردانند تا چهره‌ای شبیه به آنچه که قبلاً داشته‌اند را دوباره پیدا کنند و از نظر وضعیت ظاهری، جذاب‌تر و شاداب‌تر باشند.
 • افرادی که قصد دارند خصوصیات ژنتیکی خود را تغییر دهند: چانه کوچک، خط فک ضعیف، صاف بودن قسمت میانی صورت و کوچک بودن بینی همگی از خصوصیات ژنتیکی هستند که می‌توان از طریق تزریق ژل، آنها را به طور موفقیت‌آمیزی تغییر داد.

مزایا


 • امکان مشاهده نتایج بلافاصله بعد از پایان تزریق
 • یک روش غیر جراحی می‌باشد.
 • دوره کوتاه استراحت بعد از تزریق یا بدون نیاز به استراحت – البته بعضی از بیماران دچار کمی خون‌مردگی می‌شوند که ممکن است تا چند روز ادامه پیدا کند.
 • نرخ بالای رضایت از نتایج درمان، در صورتی که توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود.
 • عدم نیاز به بیهوشی
 • دستیابی به نتایح کاملاً طبیعی، در صورتی که توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود.
 • امکان برگشت یا اصلاح نتایج
 • روشی تأیید شده و کاملاً ایمن دارای تأییدیه FDA
 • بهبود و رفع علائم پیری پوست از طریق کشیدن و پُر کردن پوست و برطرف کردن خطوط و چروک‌های موجود در آن
 • با حداقل ناراحتی و عوارض بعد از درمان

عملکرد روش تزریق ژل چگونه است؟


عملکرد روش تزریق ژل چگونه است

ژل به عنوان یک ماده پُرکننده خطوط و فرورفتگی‌های زیر پوست عمل می‌کند. ژل‌ها معمولاً برای کاهش عمق چروک‌ها استفاده می‌شوند و قادر به از بین بردن آنها به طور کامل نمی‌باشند. اصولاً ژل با استفاده از سوزن‌های ریزی به نقاط مهمی در صورت تزریق می‌شود تا پوست آن ناحیه را لطیف و شاداب سازد. نتایج تزریق ژل بلافاصله بعد از پایان فرآیند قابل مشاهده خواهد بود.

ژل چیست؟


ژل‌های تزریقی در واقع نوعی ژل سازگار از نظر زیستی هستند که در زیر پوست تزریق می‌شوند تا وضعیت ظاهری اجزای صورت را اصلاح کنند و شکل و حجم از دست رفته آن را باز گردانند. علاوه بر آن هنگامی که ژل به زیر پوست تزریق می‌شود، به تولید کلاژن جدید و اصلاح ساختار و انعطاف‌پذیری پوست و جلوگیری از افتادگی بیشتر آن کمک می‌کند.

انواع مختلف ژل‌ها


انواع مختلفی از ژل‌ها با مارک‌ها و برندهای مختلف وجود دارد که همه آنها را می‌توان در دو دسته اصلی طبقه‌بندی کرد که عبارتند از:

 • ژل‌های کربوهیدراتی
 • ژل‌های غیر کربوهیدراتی

روش انجام فرآیند تزریق ژل


این فرآیند معمولاً با مالیدن کرم یا تزریق داروی بی‌حسی موضعی در ناحیه مورد درمان شروع می‌شود. در مرحله بعد، ژل بدون احساس ناراحتی در ناحیه مورد نظر که بی‌حس شده است، تزریق می‌شود. زمان انجام تزریق به مقدار ژل مورد نیاز و سطح ناحیه مورد نظر بستگی دارد و می‌تواند بسیار متغیر باشد، اما معمولاً چیزی در حدود 15 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. بعد از پایان تزریق می‌توان به راحتی صورت را آرایش کرد و فعالیت‌های معمول و روزمره را انجام داد. البته معمولاً به افرادی که این درمان را انجام می‌دهند، توصیه می‌شود که تا مدتی از هر گونه فعالیت بدنی شدید و مصرف الکل خودداری کنند، زیرا این کارها می‌تواند خطر بروز کبودی و خون‌مردگی در محل تزریق را افزایش دهد. در بعضی از موارد ممکن است لازم باشد که فرآیند تزریق ژل در بیش از یک جلسه انجام شود تا نتایج بهتری از آن به دست آید. در این صورت در اولین جلسه ابتدا آماده‌سازی و اقدامات لازم برای جلسات بعدی انجام می‌شود و در جلسات آینده، تزریق‌های جزئی و تصحیحات احتمالی لازم برای آن انجام می‌گیرد. معمولاً در جلسات اولیه لازم است که بیشترین مقدار ژل استفاده شود، اما در مرحله بعد معمولاً مقادیر کمتری از ژل به منظور اصلاح و تجدید نتایج آن و حفظ دستاوردهای عمل برای درازمدت تزریق می‌شود.

خطرات و عوارض جانبی


فرآیند تزریق ژل در صورتی که به وسیله پزشک متخصص و باتجربه‌ای انجام شود که دانش و اطلاعات خوبی در زمینه آناتومی اجزای صورت داشته باشد، خطر بروز عوارض جانبی آن بسیار اندک خواهد بود. واکنش‌های آلرژیک و آسیب‌دیدگی رگ‌های خونی اصلی از عوارضی هستند که بسیار به ندرت مشاهده می‌شوند. در حال حاضر بیش از 20 سال است که از فرآیند تزریق ژل برای اهداف آرایشی و زیبایی استفاده می‌شود. عوارض جانبی خفیفی که ممکن است این درمان داشته باشد شامل ورم و کبودی موقتی در محل تزریق می‌باشد.

استراحت بعد از عمل


فرآیند تزریق ژل معمولاً نیاز چندانی به دوره استراحت بعد از عمل ندارد و اغلب افرادی که این درمان را انجام می‌دهند، می‌توانند در روز بعد از تزریق به محل کار خود باز گردنند و فعالیت‌های عادی را انجام دهند. استراحت بعد از عمل هم در صورتی که نیاز باشد معمولاً به خاطر ورم و خون‌مردگی مختصر در محل تزریق است که در اغلب موارد می‌توان به راحتی با یک آرایش ساده هم آن را مخفی کرد. تزریق ژل در لب‌ها ممکن است در بیمارانی که سن 50 سال یا بیشتر دارند موجب ایجاد ورم در اطراف لب‌ها شود. این ورم می‌تواند در بعضی از موارد تا 72 ساعت طول بکشد اما به آرامی برطرف خواهد شد.

نتایج


نتایج تزریق ژل معمولاً بلافاصله بعد از پایان تزریق قابل مشاهده خواهد بود، اما روند ظهور آثار و نتایج مثبت تزریق ظرف دو هفته بعد از عمل همچنان ادامه خواهد داشت. علت آن هم این است که ژل بعد از آنکه در زیر پوست تزریق شد، به تدریج رطوبت جذب می‌کند و اصطلاحاً “می‌رسد”. بلافاصله بعد از پایان تزریق ژل ممکن است ورم مختصری در محل تزریق ایجاد شود که ظرف چند روز برطرف خواهد شد. ظهور نتایج ژل‌های سازگار از نظر زیستی معمولاً چند هفته زمان می‌برد و ممکن است به 3 یا تعداد بیشتری جلسات تزریق برای دستیابی به نتایج نهایی نیاز باشد.

ماندگاری نتایج


دوام و ماندگاری نتایج تزریق ژل به نوع ژل مورد استفاده، میزان پایداری آن و موضع محل عمل بستگی دارد. اغلب ژل‌های کربوهیدراتی در حدود 6 تا 24 ماه دوام خواهند داشت. البته خیلی از افراد سیگاری یا کسانی که ورزش‌های سخت انجام می‌دهند، دوست دارند ژل‌هایی که تزریق می‌کنند دوام و ماندگاری کمتری داشته باشد.

عوارض


کبودی و خون‌مردگی در محل تزریق، شایع‌ترین عارضه‌ای است که بعد از تزریق ژل مشاهده می‌شود. برای به حداقل رساندن احتمال بروز این عارضه بهتر است که از یک هفته قبل از تزریق، از مصرف داروهای ضد التهاب از قبیل آسپرین (به جز در مورد بیمارانی که برایشان ضروری است) و ایبوپروفن و نیز مکمل‌های حاوی روغن ماهی، چای سبز،  سیر، جینکو و سایر محصولات گیاهی خودداری شود. تمامی این محصولات به عنوان رقیق کننده خون شناخته می‌شوند و انعقاد خون را به تأخیر می‌اندازند. بنابراین خطر بروز خون‌مردگی را بیشتر می‌کنند. در صورتی که شما هم هر یک از این داروها و ترکیبات را مصرف می‌کنید، لطفاً به همکاران ما اطلاع بدهید.

هزینه‌‌ها


هزینه این درمان به مقدار ژل تزریق شده در هر جلسه و موضع محل عمل بستگی دارد. اصولاً هر بیماری شرایط و نیازهای خاص خود را دارد. این شرایط در جلسه مشاوره اولیه به طور کامل مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

سایر روش‌های جایگزین برای تزریق ژل


فرآیند تزریق چربی یک روش بسیار خوب و دارای نتایج ماندگار است که می‌توان به جای تزریق ژل انجام داد. سلول‌های چربی که به طور طبیعی در بدن وجود دارند، حاوی مقادیر بالایی از سلو‌های بنیادی هستند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ